BK MLADA BOLESLAV
4. 10. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Pavol Skalický: První místo v tabulce? Dobrý pocit, teď to ale nic neznamená

M l. B o l. – Po bezgólové první třetině se boleslavští hokejisté rozstříleli a ve druhé třetině nasázeli Litvínovu pět gólů, čímž prakticky rozhodli o tom, že ve městě automobilů zůstanou tři body. Na vítězství a gólech se podílel také útočník Pavol Skalický (1+1), který zněl sice po zápase skromně, i tak na něm ale byl znát dojem z dobře odvedeného utkání.

Bruslaři se výhrou nad Litvínovem a lepším skóre oproti soupeřům vyhoupli na první místo extraligové tabulky. Aktuálně mají Boleslavští 16 bodů, v této extraligové sezóně prohráli zatím jen jednou. "Určitě je to dobrý pocit. V momentální části sezóny to ale neznamená nic. Měli jsme dobrý start, ano, ale sezóna je dlouhá a musíme stále pracovat na tom, abychom odstraňovali malé chybičky a vypilovali naši hru do detailů. Chyby se stanou, nedá se hrát na sto procent, vždycky se nějaká chyba stane. To je hokej. Ale jak říkám, sezóna je dlouhá a je pěkné, že teď jsme asi první - nevím, neviděl jsem ani tabulku. Ale bude to ještě dlouhé. Nesmíme se uspokojit a stále hrát náš hokej," říká Pavol Skalický.

První místo v tabulce po sedmi kolech nepřeceňuje ani trenér Pavel Patera. "Máme odehraných jen sedm zápasů. Určitě nás těší, že se pohybujeme vysoko, ale zatím to nic neznamená. Nevím co k tomu po sedmi kolech říct," řekl trenér na tiskové konferenci po utkání.

Třiadvacetiletý útočník zmínil také ztrátu čistého konta. Dlouho to totiž vypadalo, že by Jan Růžička v utkání nemusel inkasovat, v 54. minutě ale přišla studená sprcha a Litvínov snížil na 5:1 z pohledu domácích. "Vedli jsme a potom jsme začali hrát lehkovážně. To se nevyplatí. Jasně, stane se něco, ale měli bychom to co nejvíce eliminovat," dodal sebekriticky urostlý útočník.

Skalický už v první třetině neproměnil několik gólových šancí. To, co se ale nepovedlo v úvodu utkání, napravil v prostřední třetině, kdy se prosadil ve 35. minutě gólově a ve 37. minutě byl ještě jedním z asistentů, kteří přihráli na gól Marka Hrbase. "Tlačili jsme se do toho předbrankového prostoru, protože jsme si říkali po první třetině, co musíme změnit. Potom jsme se tam tlačili a napadalo nám to tam," dodal Pavol Skalický.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím našeho YouTube kanálu:


Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.