2. 10. 2017 | Zdena Bobková

Pavel Musil: Na jeden gól se těžko vyhrává

H r. K r á l o v é – Bruslaři prakticky do konce třetí třetiny drželi jednobrankové vedení, které zařídil ve 34. minutě Pavel Musil (na snímku). Hradečtí však zásluhou dvou přesilových her v závěru otočili zápas na svou stranu a zvítězili 2:1. Zklamání ve tváři jediného střelce Bruslařů, bylo znatelné, přesto se po zápase pokusil zápas pro náš web zhodnotit.

Pavle, zpočátku to vypadalo nadějně, ale nakonec z Hradce odjíždíte bez bodu. Co se stalo?

Na jeden gól se venku jen těžko vyhrává. Jde to samozřejmě taky, ale to tady nešlo. My jsme Hradec bohužel nastartovali vyloučeními, která přišla ve třetí třetině. A pak, když Hradec vstřelil druhý gól, tak už nebylo moc času na to přemýšlet, co a jak. Chtěli jsme vyrovnat, vyhrát buly, hrát bez gólmana a pokusit se dát gól. Ale bohužel to nevyšlo.

Hradec vás v závěru dostal pod tlak, ze kterého jste se jen těžko dostávali. Byl to ten klíčový moment?

Oni se ve třetí třetině dostali na koně. My máme dané hráče, kteří hrají oslabení, a ti pak byli zatavení a měli toho plné kecky. Někteří se na led nedostanou a vyjdou z tempa. Hradec byl na koni a napadali jim tam góly a my jsme je bohužel neubránili. Možná nám pak nějaké ty síly v závěru chyběly, ale celkově to bylo velice těžké utkání.

V první polovině hry jste Hradec spíše trápili vy, ale trochu se trápíte v ofenzívě. Čím to?

Neřekl bych, že se trápíme. Spíš nedáváme tolik gólů. Hrajeme dobře dozadu, nedostáváme tolik gólů, což je samozřejmě velké pozitivum. Víme, že se od nás čeká víc, tým před sezónou posílil i ofenzívně. A samozřejmě se na tom snažíme pracovat a jen doufám, že se ta naše práce zúročí a bude to lepší.

Hradec vyrovnal osm minut před koncem třetí třetiny. Neznervózněli jste trochu? Přeci jenom, tak trochu se opakovalo to utkání s Vítkovicemi…

Na to se v tu chvíli nedá ani myslet. Člověk tam jde s tím, aby nedostal gól, neudělal chybu a abychom co nejvíce zjednodušili hru. Na nervozitu není čas.

Na závěr se zeptám, jak moc rozhodující roli v tomto utkání měli brankáři?

Max (Brandon Maxwell, pozn. red.) nás drží celou dobu. No a Patrik (Patrik Rybár, pozn. red.) zase podržel Hradec na druhé straně. Bohužel pro nás, byl to Hradec, který dal o ten gól navíc. My jsme bohužel nepotvrdili tu ofenzivní sílu, jakou máme a která se od nás tak trochu očekává.