BK MLADA BOLESLAV
18. 1. 2015 | Jitka Čechová

Pavel Musil: Hattrick neřeším. Hlavně, že jsou tři body!

This text will be replaced

Pavel Musil: Hattrick neřeším. Hlavně, že jsou tři body!

M l. B o l. – Nakonec vítězný zápas s Libercem (3:1) měl ve své podstatě dva hrdiny. Brankář Martin Růžička čaroval v brance, útočník Pavel Musil pro změnu v útočném pásmu. Jeho první gól padl tak rychle a tak nečekaně, že jej dokonce nejprve připsali obránci Robarovi. Napodruhé už byla naštěstí situace o dost jasnější. Dvaadvacetiletý forvard dokonce v samostatném úniku sahal po hattricku, nakonec to ale nevyšlo. Ne že by ho to muselo až tak mrzet.

„Pro vítězství jsme byli odhodlaní udělat všechno, věděli jsme, že jsme v ošemetné situaci, a že cokoliv jiného než tři body by znamenalo problém,“ přiznává Pavel Musil zpětně. „V posledních zápasech jsme se bohužel vždycky dostali do ztráty a těžko to doháněli. Tentokrát jsme se drželi,“ pochvaluje si.

Nad Bruslaři už tak trochu visí Damoklův meč. Každá další větší ztráta bodů může znamenat nekompromisní přikování ke spodu tabulky. „Víme o tom. Bereme to tak, že teď už prostě jenom musíme. Doma bezpodmínečně vyhrávat a zvenku vozit alespoň něco,“ vysvětluje Musil.

První branka zápasu v podání Pavla Musila vzbudila diskuse, mnozí totiž neviděli, co přesně se stalo, a jak tudíž padla. „Ani já sám jsem to pořádně neviděl. Jen vím, že mi Mitja Robar poslal přihrávku. Pravděpodobně se to muselo nějak dorazit od brankáře nebo tyčky,“ popisuje svou trefu, která – mimochodem – padla skutečně odrazem o Lašákovu brusli. A myšlenka na hattrick. „Samozřejmě tam byla,“ usmívá se Musil spiklenecky, ale vzápětí dodává: „Ale mnohem důležitější jsou samozřejmě tři body.“

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!