BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2009 | Štěpán Tomš

Pabiška chválil Krále, přidal se i Straka

M l. B o l. – V těžkém zápase dokázala Boleslav rozjetou Plzeň jen přibrzdit a získat bod v prodloužení. Na domácí straně řádila dvojice Lukáš Pabiška (na snímku) – Richard Král. První jmenovaný vstřelil dvě branky, na které mu boleslavský kapitán nahrál a sám Král se prosadil z trestného střílení. Západočeši se dvoubodovou výhrou dostali do čela extraligy.

Do vedení šla Plzeň v 17. minutě zásluhou Adamského, ale než stačil po přestávce zmrznout upravený led, srovnal Pabiška, jehož branku posvětil videorozhodčí. “Šlo to od brusle. Nebylo to ale žádné kopnutí, žádný úmysl. Byl jsem si jistý, že to bude gól,“ ohlížel se střelec po zápase.

A pochvaloval si i svou druhou branku, kterou mu na zlatém podnose naservíroval Král ve vlastním oslabení. “Ríša je ohromný hráč, má přehled a umí to připravit. Je radost s ním hrát,“ nechal se slyšet na adresu velezkušeného spoluhráče.

Pabiška mohl za stavu 3:3 v závěru i rozhodnout, proti byl ale brankář Pöpperle, který první dorážku zlikvidoval betonem a druhou ramenem. “Je jenom škoda, že nás po tom rozhodčí vykázali ze třetiny, i když šla druhá dorážka od ramene gólmana. Kdybychom měli ještě pásmo, dalo by se z toho něco udělat. Ale já to beru na sebe, tohle musím dávat.“

Richard Král si svůj zápas číslo 901 také poměrně užíval. Na 3:3 srovnával ze samostatného nájezdu, jejž zakončil svým oblíbeným blafákem. “Dělal jsem to tak hodněkrát, naštěstí to vyšlo,“ najel si jako obvykle rozvážně z pravé strany a blafákem zakončil nahoru.

A přihrávka v oslabení na Pabišku měla více než oči. “Ta se mi líbila, no,“ přiznal s úsměvem. Někdy se může až zdát, že se boleslavský mazák snaží publikum především pobavit. “Škoda, že jsme nepobavili a ještě nevyhráli,“ litoval.

Bez povšimnutí u něj nezůstala aktivní hra Indiánů. “Plzeň neskutečně bruslila, takový mančaft jsme tu snad ještě neměli, aby takhle lítali,“ kroutil hlavou. Na dálku se ještě navzájem stihl pochválit s Martinem Strakou, tahounem supeře.

Zatímco Straka obdivoval, jak dokázal Král s Plzní nejednou zamávat, Král se s ním měřit nechtěl, ač mají ve svých týmech stejné pozice. “On odehrál v NHL takových sezón, že se s ním nemůžu srovnávat. Jeho u mantinelu těžko někdo chytne, má fantastické bruslení. Prostě samé superlativy na něj…“

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav