BK MLADA BOLESLAV
6. 2. 2019 | Jitka Čechová

Ohlédněte se s námi za koncem přestupového období

M l. B o l. – Možná trochu netradiční, ale zato přehledné, srozumitelné a otevřené ohlédnutí za událostmi konce přestupového období jsme pro vás připravili se sportovním ředitelem klubu Radimem Vrbatou. Přečtěte si, co a proč se kdy událo, a jaký efekt by to mělo mít na Bruslařský klub v budoucnu.

Přestup Radima Zohorny

Jako první přišel do klubu z Komety Brno Radim Zohorna. Na přestup, výměnou za Jakuba Orsavu. „Kdykoliv jde o podpis smlouvy nebo v tomto případě o přestup, je ve hře spousta faktorů. Tabulková hodnota, plat hráče, poměr cena/výkon, perspektiva, věk…,“ vypočítává Vrbata, který měl prý Zohornu vyhlédnutého de facto od začátku sezony. „Koukal jsem po něm už dlouho, přesně splňuje to, co jsem právě řekl a navíc jsem věděl, že takový hráč v Boleslavi chybí. Díky konkurenci v Brně nehrál roli, jakou by měl a byla to jen jejich škoda,“ říká. „Pevně věřím, že tady u nás bude jenom růst,“ dodává sportovní ředitel Bruslařů, proč Radim Zohorna do středočeského města přišel.

Nové smlouvy pro šestici mladých Bruslařů

Po příchodu Radima Zohorny klub oznámil trochu jinou věc, přesto pořád důležitou pro jeho budoucnost. Totiž šest nových smluv už stávajících hráčů. Jmenovitě se jedná o brankáře Jana Růžičku, obránce Jiřího Kurku a Davida Bernada a útočníky Ondřeje Najmana, Pavla Kousala a Oscara Flynna. „Všichni kluci jsou mladí a s dlouhodobým vztahem k Mladé Boleslavi. Začínají se čím dál výrazněji prosazovat a doufám, že v tom budou i nadále pokračovat. Přál bych si, aby sloužili jako příklad pro naši mládež,“ říká Radim Vrbata. „Poctivá práce, přístup, snaha zlepšovat se, pracovat na sobě, posouvat se. To je cesta pro ty, kdo chtějí do A týmu,“ doplňuje.

Sabahudin Kovačevič versus Vladimír Eminger

Pár dní před koncem přestupového období proběhl trejd s Karlovými Vary. Do Mladé Boleslavi odtud přišel slovinský obránce s bohatými zahraničními i reprezentačními zkušenostmi Sabahudin Kovačevič, opačně zamířil boleslavský Vladimír Eminger, který ovšem jinak stále patří pražské Spartě. „Trenéři si přáli jiný typ obránce. Kovačevič je podle nich bek, jaký v Boleslavi jinak není,“ vysvětluje sportovní ředitel Vrbata. „Když jsme přemýšleli, koho nabídnout za něj, vyšel nám z toho Vladimír Eminger. Stejně jako v případě Zohorny jsme zohledňovali perspektivu a přestupovou politiku. Eminger je totiž Sparty a je tudíž pravděpodobné, že už tu po sezoně stejně nebude.“

Odchod Pavla Kantora

Nejvíc asi fanoušky zaskočil a překvapil odchod brankáře Pavla Kantora do Třince. „I u Pavla hrála velkou roli věc, kterou jsem zmiňoval už několikrát – perspektiva do budoucna, vize, skutečnost, že to není náš kmenový hráč, nýbrž Vítkovic,“ popisuje Vrbata. „Nechtěli jsme se ho zbavovat, ostatně vychytal nám několik skvělých zápasů, ale budoucnost pro nás představuje Honza Růžička, kterému jsme chtěli i v téhle fázi sezony poskytnout prostor a pak taky…,“ zaváhá na chvíli Radim Vrbata a vzápětí doplní: „O profesionalitě hráče máme jiné představy, než co Pavel několikrát předvedl.“

Návrat Martina Procházky a pojistka v první lize

BK Mladá Boleslav si také k 31. lednu stáhl z hostování útočníka Martina Procházku. „Martin si postupně prošel nejprve Pardubicemi a potom Slavií. Nyní jsme si ho stáhli zpátky, abychom měli do rozhodující fáze sezony dostatečně široký kádr,“ říká Radim Vrbata a k této otázce ještě vzápětí dodává: „Co se této skutečnosti týče, máme v prvoligových týmech domluvené pro případ potřeby hráče na všech pozicích. Pokud budeme potřebovat, jsou připraveni nám pomoci,“ zakončuje.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.