BK MLADA BOLESLAV
6. 2. 2019 | Jitka Čechová

Ohlédněte se s námi za koncem přestupového období

M l. B o l. – Možná trochu netradiční, ale zato přehledné, srozumitelné a otevřené ohlédnutí za událostmi konce přestupového období jsme pro vás připravili se sportovním ředitelem klubu Radimem Vrbatou. Přečtěte si, co a proč se kdy událo, a jaký efekt by to mělo mít na Bruslařský klub v budoucnu.

Přestup Radima Zohorny

Jako první přišel do klubu z Komety Brno Radim Zohorna. Na přestup, výměnou za Jakuba Orsavu. „Kdykoliv jde o podpis smlouvy nebo v tomto případě o přestup, je ve hře spousta faktorů. Tabulková hodnota, plat hráče, poměr cena/výkon, perspektiva, věk…,“ vypočítává Vrbata, který měl prý Zohornu vyhlédnutého de facto od začátku sezony. „Koukal jsem po něm už dlouho, přesně splňuje to, co jsem právě řekl a navíc jsem věděl, že takový hráč v Boleslavi chybí. Díky konkurenci v Brně nehrál roli, jakou by měl a byla to jen jejich škoda,“ říká. „Pevně věřím, že tady u nás bude jenom růst,“ dodává sportovní ředitel Bruslařů, proč Radim Zohorna do středočeského města přišel.

Nové smlouvy pro šestici mladých Bruslařů

Po příchodu Radima Zohorny klub oznámil trochu jinou věc, přesto pořád důležitou pro jeho budoucnost. Totiž šest nových smluv už stávajících hráčů. Jmenovitě se jedná o brankáře Jana Růžičku, obránce Jiřího Kurku a Davida Bernada a útočníky Ondřeje Najmana, Pavla Kousala a Oscara Flynna. „Všichni kluci jsou mladí a s dlouhodobým vztahem k Mladé Boleslavi. Začínají se čím dál výrazněji prosazovat a doufám, že v tom budou i nadále pokračovat. Přál bych si, aby sloužili jako příklad pro naši mládež,“ říká Radim Vrbata. „Poctivá práce, přístup, snaha zlepšovat se, pracovat na sobě, posouvat se. To je cesta pro ty, kdo chtějí do A týmu,“ doplňuje.

Sabahudin Kovačevič versus Vladimír Eminger

Pár dní před koncem přestupového období proběhl trejd s Karlovými Vary. Do Mladé Boleslavi odtud přišel slovinský obránce s bohatými zahraničními i reprezentačními zkušenostmi Sabahudin Kovačevič, opačně zamířil boleslavský Vladimír Eminger, který ovšem jinak stále patří pražské Spartě. „Trenéři si přáli jiný typ obránce. Kovačevič je podle nich bek, jaký v Boleslavi jinak není,“ vysvětluje sportovní ředitel Vrbata. „Když jsme přemýšleli, koho nabídnout za něj, vyšel nám z toho Vladimír Eminger. Stejně jako v případě Zohorny jsme zohledňovali perspektivu a přestupovou politiku. Eminger je totiž Sparty a je tudíž pravděpodobné, že už tu po sezoně stejně nebude.“

Odchod Pavla Kantora

Nejvíc asi fanoušky zaskočil a překvapil odchod brankáře Pavla Kantora do Třince. „I u Pavla hrála velkou roli věc, kterou jsem zmiňoval už několikrát – perspektiva do budoucna, vize, skutečnost, že to není náš kmenový hráč, nýbrž Vítkovic,“ popisuje Vrbata. „Nechtěli jsme se ho zbavovat, ostatně vychytal nám několik skvělých zápasů, ale budoucnost pro nás představuje Honza Růžička, kterému jsme chtěli i v téhle fázi sezony poskytnout prostor a pak taky…,“ zaváhá na chvíli Radim Vrbata a vzápětí doplní: „O profesionalitě hráče máme jiné představy, než co Pavel několikrát předvedl.“

Návrat Martina Procházky a pojistka v první lize

BK Mladá Boleslav si také k 31. lednu stáhl z hostování útočníka Martina Procházku. „Martin si postupně prošel nejprve Pardubicemi a potom Slavií. Nyní jsme si ho stáhli zpátky, abychom měli do rozhodující fáze sezony dostatečně široký kádr,“ říká Radim Vrbata a k této otázce ještě vzápětí dodává: „Co se této skutečnosti týče, máme v prvoligových týmech domluvené pro případ potřeby hráče na všech pozicích. Pokud budeme potřebovat, jsou připraveni nám pomoci,“ zakončuje.

Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ