BK MLADA BOLESLAV
6. 2. 2019 | Jitka Čechová

Ohlédněte se s námi za koncem přestupového období

M l. B o l. – Možná trochu netradiční, ale zato přehledné, srozumitelné a otevřené ohlédnutí za událostmi konce přestupového období jsme pro vás připravili se sportovním ředitelem klubu Radimem Vrbatou. Přečtěte si, co a proč se kdy událo, a jaký efekt by to mělo mít na Bruslařský klub v budoucnu.

Přestup Radima Zohorny

Jako první přišel do klubu z Komety Brno Radim Zohorna. Na přestup, výměnou za Jakuba Orsavu. „Kdykoliv jde o podpis smlouvy nebo v tomto případě o přestup, je ve hře spousta faktorů. Tabulková hodnota, plat hráče, poměr cena/výkon, perspektiva, věk…,“ vypočítává Vrbata, který měl prý Zohornu vyhlédnutého de facto od začátku sezony. „Koukal jsem po něm už dlouho, přesně splňuje to, co jsem právě řekl a navíc jsem věděl, že takový hráč v Boleslavi chybí. Díky konkurenci v Brně nehrál roli, jakou by měl a byla to jen jejich škoda,“ říká. „Pevně věřím, že tady u nás bude jenom růst,“ dodává sportovní ředitel Bruslařů, proč Radim Zohorna do středočeského města přišel.

Nové smlouvy pro šestici mladých Bruslařů

Po příchodu Radima Zohorny klub oznámil trochu jinou věc, přesto pořád důležitou pro jeho budoucnost. Totiž šest nových smluv už stávajících hráčů. Jmenovitě se jedná o brankáře Jana Růžičku, obránce Jiřího Kurku a Davida Bernada a útočníky Ondřeje Najmana, Pavla Kousala a Oscara Flynna. „Všichni kluci jsou mladí a s dlouhodobým vztahem k Mladé Boleslavi. Začínají se čím dál výrazněji prosazovat a doufám, že v tom budou i nadále pokračovat. Přál bych si, aby sloužili jako příklad pro naši mládež,“ říká Radim Vrbata. „Poctivá práce, přístup, snaha zlepšovat se, pracovat na sobě, posouvat se. To je cesta pro ty, kdo chtějí do A týmu,“ doplňuje.

Sabahudin Kovačevič versus Vladimír Eminger

Pár dní před koncem přestupového období proběhl trejd s Karlovými Vary. Do Mladé Boleslavi odtud přišel slovinský obránce s bohatými zahraničními i reprezentačními zkušenostmi Sabahudin Kovačevič, opačně zamířil boleslavský Vladimír Eminger, který ovšem jinak stále patří pražské Spartě. „Trenéři si přáli jiný typ obránce. Kovačevič je podle nich bek, jaký v Boleslavi jinak není,“ vysvětluje sportovní ředitel Vrbata. „Když jsme přemýšleli, koho nabídnout za něj, vyšel nám z toho Vladimír Eminger. Stejně jako v případě Zohorny jsme zohledňovali perspektivu a přestupovou politiku. Eminger je totiž Sparty a je tudíž pravděpodobné, že už tu po sezoně stejně nebude.“

Odchod Pavla Kantora

Nejvíc asi fanoušky zaskočil a překvapil odchod brankáře Pavla Kantora do Třince. „I u Pavla hrála velkou roli věc, kterou jsem zmiňoval už několikrát – perspektiva do budoucna, vize, skutečnost, že to není náš kmenový hráč, nýbrž Vítkovic,“ popisuje Vrbata. „Nechtěli jsme se ho zbavovat, ostatně vychytal nám několik skvělých zápasů, ale budoucnost pro nás představuje Honza Růžička, kterému jsme chtěli i v téhle fázi sezony poskytnout prostor a pak taky…,“ zaváhá na chvíli Radim Vrbata a vzápětí doplní: „O profesionalitě hráče máme jiné představy, než co Pavel několikrát předvedl.“

Návrat Martina Procházky a pojistka v první lize

BK Mladá Boleslav si také k 31. lednu stáhl z hostování útočníka Martina Procházku. „Martin si postupně prošel nejprve Pardubicemi a potom Slavií. Nyní jsme si ho stáhli zpátky, abychom měli do rozhodující fáze sezony dostatečně široký kádr,“ říká Radim Vrbata a k této otázce ještě vzápětí dodává: „Co se této skutečnosti týče, máme v prvoligových týmech domluvené pro případ potřeby hráče na všech pozicích. Pokud budeme potřebovat, jsou připraveni nám pomoci,“ zakončuje.

Další články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.