BK MLADA BOLESLAV
23. 6. 2021 | Klub

Obsazení trenérských postů u mládeže. Co momentálně mladí Bruslaři dělají?

M l. B o l. – Všechny mládežnické kategorie BK Mladá Boleslav díky pomoci Města Mladá Boleslav mohou letos využívat led výrazně dřív, než jak tomu bývá ve městě automobilů zvykem. Mladí a malí Bruslaři se této šance chopili a už víc než měsíc využívají hlavní ledovou plochu ŠKOENERGO arény. A užívají si to, neboť většina z nich z důvodu pandemie covidu v uplynulé sezoně bohužel na led skoro nestoupla.

„Děkujeme Městu Mladá Boleslav, že porozumělo nelehké situaci, v níž se malí Bruslaři po de facto roční ledové odstávce způsobené pandemií koronaviru ocitli, a umožnili nám začít užívat ledovou plochu podstatně dřív, než bývá obvyklé,“ říká generální manažer BK Mladá Boleslav Mgr. Jan Tůma.

Bruslařský klub už stačil uspořádat nábor na ledě, prostřednictvím kterého se podařilo přivést do klubu další malé hokejisty. Akce se zúčastnili i hráči A týmu, více si o ní můžete přečíst zde. V případě zájmu se do kurzů bruslení můžete přihlásit kterékoliv úterý nebo čtvrtek od 16 hodin na hlavní ledové ploše ŠKOENERGO arény, a to až do 18. července. Posléze budou kurzy znovu obnoveny po letních prázdninách.

Kategorie Akademie se už rovněž pustily i do několika přípravných utkání a v neposlední řadě Bruslařský klub hostil seminář pro trenéry žákovských kategorií Středočeského kraje se zaměřením na bruslení a tréninky mimo led.

V tabulce níže rovněž najdete seznam trenérů podle toho, jakou kategorii budou mít v nadcházející sezoně na starost. Kontakty na jednotlivé kouče pak najdete zde.

„Jsme rádi, že trenérská sestava u mladoboleslavské mládeže zůstává stejná jako loni. Pevně doufám, že budeme moct navázat a pokračovat tam, kde jsme loni přestali,“ říká šéftrenér mladoboleslavské mládeže Mgr. Petr Haken.

Trenérské vedení mládeže pro sezonu 2021/2022

Sportovní manažer mládeže Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér Akademie: Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér sportovních tříd: Lukáš Zörkler
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Trenér brankářů: Filip Šindelář
Dovednostní rozvoj obránců: Jan Hanzlík
Dovednostní rozvoj útočníků: Václav Nedorost
Kondiční trenér: Mgr. Jaroslav Černý
Trenér bruslení: Mgr. Luboš Koňák
Kustod mládeže: Daniel Pletka

Trenéři mládeže dle jednotlivých kategorií pro sezonu 2021/2022

Tým Hlavní trenér Asistent trenéra
Junioři Mgr. Petr Haken (A) Martin Škaloud (B), Ladislav Kolner (B)
Dorost Václav Pletka (stud. A) David Vrbata (B)
9. třída Lukáš Zörkler (A) Jiří Kristek (B), Filip Šindelář (B)
8. třída Jan Hanzlík (B) Daniel Šimek (B)
7. třída Lukáš Zörkler (A) Radim Vrbata (C)
6. třída Václav Drábek (B) Jan Hanzlík (C)
5. třída Václav Drábek (B) Mgr. Jakub Plíšek (B), Vladimír Lejsek (C)
4. třída Mgr. Jakub Plíšek (B) Vladimír Lejsek (C)
3. třída Radek Holík (B) Jiří Kristek (B)
2. třída Radek Holík (B) Petr Novotný (B)
1. třída Mgr. Aleš Tůma (C) Daniel Pletka (B)
Přípravka Luboš Křiváček (C) Daniel Pletka (B), Radek Holík (B), Jiří Vlasák - nábor (C), Mgr. Aleš Tůma (C), Pavel Rutkovský (B), Daniel Pruska (C), Tomáš Kučera (B)

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).