BK MLADA BOLESLAV
26. 7. 2022 | Klub

Obranné řady Bruslařů vyztuží David Štich

M l. B o l. – Do BK Mladá Boleslav přichází třiatřicetiletý obránce David Štich. Neděje se tak poprvé, bek, který loni hájil barvy Českých Budějovic, v Bruslařském klubu působil už v sezonách 2016/2017 a 2017/2018. "Zlý muž", který si na ledě umí zjednat respekt a do jeho popisu práce patří i ochrana klíčových hráčů svého týmu, bude v Boleslavi hostovat.

Obranné řady Bruslařů utrpěly v posledním měsíci hned dvě rány. K odchodu do zámoří se po úspěšném juniorském draftu rozhodl David Moravec a na základě zdravotních komplikací ukončil kariéru Mitch Fillman.

„Samozřejmě jsme museli reagovat,“ říká sportovní manažer Bruslařů Václav Nedorost na zmiňovanou situaci v zadních řadách. „Davida zdobí především tvrdost, obětavost a dobrý charakter,“ dodává na Štichovu adresu. „Oboustranně víme, co od sebe čekat. Je to zkušený obránce, který ví, jaká je jeho role. Pravdou je, že hráč jeho typu nám scházel.“

David Štich je rodák z Plzně, v raném mládí odešel na zkušenou do Kanady a posléze Ameriky, kde působil čtyři roky. Po návratu do Čech prošel například Libercem, Slavií, Kladnem, Chomutovem, Litvínovem a naposledy již zmiňovanými Českými Budějovicemi.

Další články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!