BK MLADA BOLESLAV
26. 10. 2010 | David Bohata

Obránci Martínek a Soukup o pondělní výhře nad Karlovými Vary

M l. B o l. - Boleslavská juniorka doma v zápase s vrstevníky ze západních Čech předvedla vynikající výkon, zejména pak Radan Lenc, jenž dosáhl hattricku. Hráči dali rychle zapomenout na nepříjemný zážitek ze Znojma, ve kterém inkasovali sedm branek. Pondělní duel byl od tohoto zcela odlišný – obrat o téměř sto osmdesát stupňů v obranné fázi, naopak vysoká aktivita v útoku a důrazné napadání ve středním pásmu. Jak boleslavští obránci přiznávají, ve třetí třetině Bruslařský klub vyklidil útočné pásmo a dostal se do útlumu. Jenže svého soka stejně k ničemu vážnějšímu nepustil. Zcela zasloužené vítězství hodnotili již zmiňovaní aktéři celého dění, kapitán mužstva Michal Martínek a jeho spoluhráč Matěj Soukup.

"První dvě třetiny se nám hodně povedly, v té třetí nás Vary přehrávaly, protože jsme se zaměřili hodně na defensivu," myslí si Martínek. "Taky jsme pak měli trochu výkyvy v útoku."

"Občas..." dodává Martínkův parťák Matěj Soukup.

Pravda, krom ledové sprchy v podobě kontaktní branky obdržené záhy v úvodu třetí dvacetiminutovky, se svěřenci domácího trenéra Potěšila nějakých deset patnáct minut před koncem zápasu museli bránit karlovarskému tlaku. Nezapomeňme však na působivé vystoupení Mladoboleslavských, kteří prvních čtyřicet minut na ledě jasně dominovali a vytvořili si tak potřebný náskok do závěru. V určitých okamžicích dokonce jako by přitloukli hosty k jejich bráně a trénovali si při tom přesilovky.

Soukup má jasno: "Byly to dobré dvě třetiny. Hráli jsme přesně to, co trenér chtěl, a taky to podle toho vypadalo. Proto jsme taky vstřelili čtyři góly a vyhráli."

"Já bych taky vyzdvihl kvalitní hru obránců," nenechává na sebe zapomenout kapitán Martínek, "i střední útočníci se skvěle vraceli."

"Ano, dnes byla zajištěná obrana. Gólman zachytal výborně," souhlasí se svým spoluhráčem Soukup.

V zápase byly uděleny čtyři tresty, dva pro Boleslav, dva pro Karlovy Vary. Čím to, že tak málo?

"My jsme si s klukama v kabině sedli a řekli si, že takhle to dál nejde, že fauly rozhodují zápasy," míní kapitán.

"Přesně tak. Byla i taková utkání, kde jsme měli deset vyloučených, a to pak nejde hrát."

Jak je důležité hráti přesilovky Boleslavští předvedli dokonale, obě dvě využili – v oslabeních navíc neinkasovali.

"Přesilovky nám jdou. Řekl bych, že jsou naší silnou stránkou. Padají nám v nich branky, takže takhle je to zatím dobré – dávat v nich góly a sami nefaulovat. Jen tak dál."

Navzájem se samozřejmě oba hráči nezapomněli pochválit – aby ne, opravdu měli za co. "Myslím si, že Michal Martínek dnes předvedl excelentní výkon," říká Soukup.

"Matěj Soukup dnes také předvedl excelentní výkon, rád bych ho pochválil za jeho čtyři plusové body," oplácí stejnou mincí Martínek. Nutno však brát tyto slova s nadhledem. Mužstvo samozřejmě hrálo výborně jako celek a tři body získalo po právu oceněnou týmovou snahou.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.