BK MLADA BOLESLAV
12. 10. 2020 | Jitka Čechová, Adéla Kvapilová

O víkendu dvakrát na ledě, teď už jen venku. Je to náročné na psychiku, říká Ondřej Ježek

M l. B o l. – Hokejisté A týmu BK Mladá Boleslav po desetidenní karanténě ještě stihli o předcházejícím víkendu dva tréninky na ledě. Jak ale v rozhovoru níže líčí kondiční trenér Bruslařů Ondřej Ježek, nemohly to samozřejmě být úplně stoprocentní tréninky. "Nechci v našem případě mluvit o nějakém těžším průběhu covidu, ale někteří hráči si prošli vyššími teplotami, takže ta zátěž napoprvé nemohla být úplná," vysvětluje. Od pondělí 12. října jsou na základě mimořádného opatření vlády uzavřena všechny vnitřní sportoviště. Ven před zimní stadion se proto museli vystěhovat i Bruslaři. "Zima nám nevadí, hlavně aby nepršelo," říká Ježek. "A aby tahle situace netrvala moc dlouho. O fyzičku hráčů strach nemám, začíná to ale být náročné psychicky." (Na fotografii Gašper Krošelj cvičící venku, pozn. red.)

Kondiční trenér Ježek: Tréninky jsme rozdělili do skupin a bloků

A tým se o víkendu sešel poprvé po desetidenní povinné karanténě. Jak to probíhalo? Stihli jste zařadit led?

Ano, přesně tak. V sobotu i v neděli jsme byli na ledě. Byly to takové klasické dva dny, kdy jsme měli jak posilovnu, tak i led.

Jak těžký byl po fyzické stránce návrat na led?

Pro kluky, kteří si nemocí prošli a měli dva, tři dny teploty, tak pro ně byl návrat do fyzické aktivity složitější, ale neměli jsme zprávy o tom, že by měl někdo z kluků těžší průběh, takže se nejedlo o žádné martyrium. Řekl bych, že to v rámci možností proběhlo v pořádku. Tréninky nebyly těžké a byly uzpůsobené právě tomu, že jsme věděli, že kluci během deseti dnů víceméně nic nedělali, případně fungovali v omezenějším režimu na základě programu ode mě.

Co teď? Jak budou tréninky vypadat, když na led už nesmíte

Jediná možnost, která se momentálně nabízí, je, že budeme trénovat venku. Uvidíme, jak to bude pokračovat a jdeme den za dnem. Během pondělí jsme cvičili venku. Vytáhli jsme si na parkoviště vybavení na posilování a rozdělili se na dvě skupiny. V úterý mají kluci volno. Udělali jsme týdenní blok, ve kterém byli v sobotu a v neděli na ledě, v pondělí byla těžší posilovna a v úterý volno. Pak nás čekají zase tréninky venku, takže se to pokusíme uzpůsobit a budeme se modlit, aby bylo dobré počasí. Zima nám nevadí, ale problém nastane, když bude pršet, protože se nemáme kam schovat. Největší úskalí je pro nás déšť.

Co je cílem tohoto typu tréninku? Jedná se především o udržování kondice?

Ono je to specifické v tom, že nemůžeme na led. Hráči nebyli deset dní na ledě. Díkybohu za ty dva dny, kdy tam kluci mohli být. My samozřejmě během čtrnácti dní, doufejme, že to bude jenom čtrnáct dní, potřebujeme kluky udržet na nějakém levelu připravenosti. Musíme udržovat sílu, dynamiku a držet je v “provozní teplotě”.

Dokážete říct, jak to vnímají sami hráči? Máte nějaké ohlasy?

S kluky se snažím, co nejvíce mluvit. Je to těžké pro všechny, hlavně psychicky, obzvlášť když tréninky nemůžou být na ledě. Myslím si, že by se pauza dala zvládnou, kdybychom mohli trénovat na ledě. V lepším případě budou hráči téměř měsíc bez ledu. To je pro organismus špatné, bohužel. O to víc je to větší problém na tu hlavu, ta dělá strašně moc. Kluci jsou nastavení na to, že se hraje úterý, pátek, neděle, a najednou nikdo neví, co se bude dít druhý den. Řekl bych, že je to spíše psychická zátěž než fyzická.

Děkujeme za rozhovor.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Bruslaři si dali o víkendu dva tréninky na ledě a od dnešního dne trénují venku. “Zima nám nevadí, hlavně aby nepršelo. A aby tahle situace netrvala moc dlouho. O fyzičku hráčů strach nemám, ale začíná to být velice náročné psychicky,” říká kondiční trenér BK Mladá Boleslav Ondřej Ježek. #bkboleslav #jedentymjedencil
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.