BK MLADA BOLESLAV
12. 1. 2019 | Vojtěch Tůma

O třetí výhru v řadě zabojují Bruslaři proti zlepšujícímu se Chomutovu

M l . B o l . - V pátek si mladoboleslavští hokejisté teprve podruhé v sezoně vyzkoušeli prodloužení tří proti třem. Na rozdíl od prosincového utkání v Hradci Králové byli tentokráte úspěšní, když vyzráli na ve velmi dobré formě hrající Plzeň, o rozhodující trefu se postaral David Šťastný. Svěřenci Miloslava Hořavy díky této cenné výhře poskočili na sedmou pozici, od elitní šestky, kterou uzavírají právě Západočeši, už je dělí pouze tři body. V neděli 13. ledna Bruslaři vyzvou chomutovské Piráty, kteří se sice stále krčí na předposledním místě, v posledních týdnech ale zažívají nejúspěšnější období tohoto ročníku. Úvodní buly je naplánováno na 15:30.

Piráti neskládají zbraně a bojují o vyhnutí se baráži

Po nepovedené první polovině základní části už je kdekdo odepisoval a posílal do bojů o záchranu, jenže chomutovští hokejisté se v posledních týdnech konečně dostali do solidní formy a ukazují, že ještě zdaleka neřekli poslední slovo. Z posledních pěti utkání prohráli jen jedno, když na domácím ledě nestačili na Plzeň. Jinak zvládli derby proti Litvínovu, díky pozdní trefě vyloupili pražskou O2 arénu, přetlačili silné Vítkovice a v pátek zvládli nájezdovou loterii v Pardubicích. Právě poslední Dynamo, které se kolosálně trápí a sbírá jednu porážku za druhou, ztrácí na Severočechy už devět bodů, navíc má odehrané dva zápasy navíc. Svěřenci Vladimíra Růžičky se díky této úspěšně sérii naopak přibližují dvanáctým Karlovým Varům, jejich ztráta čítá pouze pět bodů. Na konci listopadu přišel nedělní soupeř Bruslařů o jednoho ze služebně nejstarších hráčů, Jaroslav Mrázek opustil Piráty po deseti letech a zamířil do Vítkovic. Na to konto se vedení klubu rozhodlo na měsíční zkoušku angažovat Jegora Antropova, jenž naposledy oblékal dres Admiralu Vladivostok.

„V téhle části sezony jsou možnosti na trhu trochu omezené. Úplná top kvalita k dispozici není, ale naskytla se příležitost vyzkoušet beka z KHL, tak jsme ji využili,“ prohlásil trenér Růžička. Šestadvacetiletý Rus zatím za Chomutov naskočil do čtyř utkání, připsal si jen jednu asistenci, ale na druhou stranu čtyři body do tabulky +/-. Jen velmi krátké období na severu Čech strávil Kevin Klíma. Syn vítěze Stanley Cupu z ročníku 1989/90 dorazil k Pirátům z nedaleké Kadaně, kam se opět vrátil už po sedmi duelech. Důvod předčasného konce není přesně znám, Vladimír Růžička se nechal slyšet, že Klíma neodrazil na první trénink po Novém roce, Chance ligu hrající Trhači se naopak za svého hráče postavili. Nakonec celou situaci rozsekla Sparta, která talentovaného útočníka angažovala do svých řad. Další z hokejistů působících v naší druhé nejvyšší soutěži se u Pirátů chytil. Adam Raška si v Horácké Slavii Třebíč držel statistiku bodu na zápas, rozhodl se však udělat další krok ve své kariéře a zkusit své štěstí v Chomutově, za který už se v pátek poprvé prosadil.

Sestavy z posledního utkání

Piráti Chomutov: Peters – Jank, Flemming, Antropov, Knot, Dietz, Valach, Trefný – Marjamäki, Růžička (A), Svoboda – Raška, Sklenář, Klhůfek – Tomica (C), Vantuch, Duda – Koblasa, Huml (A), Chlouba

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Němeček, Bernad, Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Kurka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Flynn, Musil, Látal – Grim, Knotek, Kousal

Statistiky

Rocknet Aréna | 13. 1. 2019 15:30

Piráti Chomutov 35. kolo BK Mladá Boleslav
13. místo, 34 bodů umístění 7. místo, 51 bodů
78:104 skóre 78:80
6:1 (Pardubice) nejvyšší výhra 5:2 (Liberec, Litvínov)
2:9 (Plzeň) nejvyšší prohra 3:8 (Liberec)
1 utkání bez vstřeleného gólu 4
2 utkání bez inkasovaných gólů 4
14,89 % využití přesilových her 15,33 %
21 góly v přesilových hrách 23
3 góly v oslabeních 3
Vladimír Růžička, 26 bodů nejproduktivnější hráč Michal Vondrka, 26 bodů
Vladimír Růžička, 12 branek nejlepší střelec Michal Vondrka, 13 branek
Vladimír Růžička 14 asistencí nejlepší nahrávač Jakub Klepiš, Michal Vondrka,
oba 12 asistencí
Ronald Knot, +5 nejlepší hráč v +/- Oldrich Kotvan, +7
Bohumil Jank, -9 nejhorší hráč v +/- Tomáš Knotek, -8
Radek Duda, 40 minut nejtrestanější hráč David Němeček, 53 minut
Bohumil Jank, 90 bodů Radegast index Martin Pláněk, 60 bodů
Justin Peters 91,51 %
Štěpán Lukeš 87,29 %
Aleš Stezka 83,33 %
úspěšnost brankářů Gašper Krošelj 91,65 %
Pavel Kantor 90,58 %
Justin Peters 2,41
Štěpán Lukeš 3,50
Aleš Stezka 3,83
průměr inkasovaných gólů na zápas Gašper Krošelj 2,10
Pavel Kantor 2,36

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec