BK MLADA BOLESLAV
9. 2. 2011 | Jitka Čechová

O každý bod se budeme rvát, slibuje Tomáš Demel

M l. B o l. – Tomáš Demel (na snímku) posílil Bruslařský klub, jak se tak praví, za pět minut dvanáct, tedy v poslední den možných hráčských přestupů a přesunů. Jeho dravost, rychlost a také zdravá drzost by měli zanést další pozitivní impulz do boleslavských řad. Snad tomu skutečně tak bude, dvaatřicetiletý útočník si totiž hned ve svém prvním utkání v boleslavském dresu připsal asistenci. A i přes prohru s Libercem a Plzní vše vidí pozitivně. "Věřím, že Mladou Boleslav nebude baráž zajímat. Kladno dotáhneme. I za podpory skvělých fanoušků!"

Tomáši, asi každý znalec české hokejové scény si vaše jméno okamžitě spojí se Vsetínem. Máte takovou zkušenost?

Mám. A asi se není čemu divit. Ve Vsetíně jsem strávil deset let a taková doba se nejspíš musí zapsat nejen do mé paměti, ale také do paměti fanoušků.

Vsetín řadu let české hokejové scéně vévodil. Jak se právě na vsetínskou éru díváte s odstupem času?

Bylo to jako na houpačce. První roky mého působení ve vsetínském klubu byly neskutečné. Pak to ale pomalu začalo upadat. Ale převládají každopádně příjemné vzpomínky. Když se ohlédnu, všechna ta léta strávená Na Lapači byla skvělá. Jako z jiného světa.

Osud vás zavedl i do Ruska. Co vám působení tam dalo?

Asi nemusím zdůrazňovat, že to pro mě byla zajímavá a neocenitelná zkušenost. V Togliatti to ale taky bylo nesmírně náročné. Mužstvo tvrdě trénovalo. Dvakrát denně po dvou hodinách. Kdo to nezažil, asi nepochopí…

Vyzkoušel jste také kluziště našich sousedů, kde se vaším zaměstnavatelem stal Slovan Bratislava…

Není pochyb o tom, že Slovan je velký, bohatý a uznávaný klub. Vše je skutečně na profesionální úrovni. Na jménu Slovan tam všem nesmírně záleží. A Slovan v extralize? Některé zápasy odehrál hůř, s lepšími celky to byly vyrovnané duely. Po zkušenostech se slovenským hokejem bych řekl, že se tam nebrání tolik, jako tady. Preferuje se spíše útočný hokej.

Co stálo za vaším rozhodnutím vrátit se do Čech?

Nešlo jen o mé rozhodnutí, ale o rozhodnutí celé rodiny. Pochopitelně hrál roli také zájem Mladé Boleslavi a fakt, že se jedná o českou extraligu. Pořád má dobré jméno.

Co jste o Mladé Boleslavi věděl, když jste kývl na její nabídku?

V extralize jsem sice Mladou Boleslav nezažil, nicméně jsem tu předtím mnohokrát hrál. Do neznámého jsem proto rozhodně nešel. Líbí se mi tady. Jsou tu dobří fanoušci. Je hezké, když diváci stojí za týmem a povzbuzují. Pochopitelně jsem se taky zajímal o složení mužstva. Díval jsem se na soupisku a vím, že je tu spousta výborných hráčů. Je pro mě ctí si s nimi zahrát.

Oproti vašemu poslednímu angažmá je to ale určitě rozdíl. V Bratislavě jste bojoval o nejvyšší příčky, s Boleslaví vás čeká boj o záchranu…

Já to beru jako výzvu. Navíc to pro mě není nic, co bych už nějakým způsobem nezažil. Poslední roky jsem na to byl ve Vsetíně zvyklý...

Mladou Boleslav letos zajímá už vlastně asi jen Kladno. Jak vlastně vidíte boleslavské šance na (ne)účast v baráži?

Věřím, že Mladou Boleslav nebude baráž zajímat. Že Kladno dotáhneme. I za podpory skvělých fanoušků, o kterých už jsem hovořil. Pro nás je důležité hrát každý zápas tak, jako by byl poslední. Každý bod je v této situaci pro nás cenný. Proto se taky o každý budeme rvát do posledního dechu.

Na jak dlouho jste se Mladé Boleslavi upsal?

Smlouvu mám do konce letošní sezóny. Pokud se klub v extralize udrží, o čemž jsem stoprocentně přesvědčen, měl bych v Bruslařském klubu pokračovat ještě další rok.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav