BK MLADA BOLESLAV
14. 2. 2020 | Klub

O kapku lepší hokej: Na zápase s Plzní můžete pomoci i vy

M l. B o l. – V rámci sobotního utkání s Plzní se i BK Mladá Boleslav připojuje k tomu, aby byl hokej o kapku lepší a podpoří tak společný projekt českého hokeje a Nadačního fondu Kapka naděje, který má za cíl pomoci dětských pacientům v boji s leukémií. Právě boj s poruchou krvetvorby reprezentuje oranžová barva, kterou budete moct spatřit na hokejkách hráčů, sociálních sítích nebo stužkách na klopách trenérů.

Do projektu se můžete svojí kapkou zapojit i vy. Ať už darováním krve, zapojením do registru dárců krvetvorných buněk nebo finančním příspěvkem či DMS zprávou. Oranžové stužky můžete v rámci utkání s Plzní kupovat u našich hostesek na stadionu nebo můžete prostě jen přispět do kasičky. Cena jedné stužky je 40 Kč.

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček na stadionech půjde zejména o aukci dresů hokejové reprezentace a hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu zahájení budeme včas informovat.

Již od roku 2000 pomáhá Nadační fond Kapka naděje zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickými onemocněními.

Slavnostní buly vhodí sedmnáctiletá Bára trpící leukémií

Ještě před samotným sobotním duelem se Bruslaři rozhodli udělat radost sedmnáctileté Báře, která vhodí symbolické slavnostní buly.

Dříve Bára chodila do školy a trávila čas s kamarády, jako každé dítě v jejím věku. Ale po pár hodinách se najednou dostala do Motola a diagnostikovali jí akutní lymfoblastickou leukémii. V březnu 2019 se tedy začala léčit v Motole. Má za sebou hlavní léčbu, která nebyla procházka růžovým sadem a stále bojovala po boku rodiny a kamarádů se všemi obtížemi, které nastaly.Teď je Bára v udržovací léčbě. Sice bojuje stále s neuropatií a dalšími obtížemi s nohami, ale může se pomalu vracet ve svých sedmnácti letech zpět do normálního života.


Další články

Aktuality

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.

10.03.2020

Výdej FANSHOPU

Výdej FANSHOPU na vedení klubu je dnes 10. března z technických důvodů pouze do 13:30. Děkujeme za pochopení.

10.03.2020

Vstupenky na ČF

Plánovaný start prodeje vstupenek na čtvrtfinále, který měl začít dnes v 9 hodin ráno, je prozatím pozastaven. Čeká se na výsledek jednání Bezpečnostní rady státu, která jedná o dalších opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru. Jakmile budeme mít všechny dostupné informace, budeme vás informovat. Děkujeme za pochopení.

09.03.2020

Výherce soutěže

Soutěž s OC Olympií o dvě VIP vstupenky na sezení na zápas Bruslařů v play-off vyhrál pan Petr Čálek z Nymburka. Výherce bude kontaktován prostřednictvím kontaktů, které uvedl. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

01.03.2020

B tým proti Kralupům

Mladoboleslavský B tým zná již svého soupeře pro čtvrtfinále play-off. Z předkola postoupily Kralupy nad Vltavou. Série hraná na dva vítězné duely začne ve středu 4. března od 18 hodin na mladoboleslavském ledě, v sobotu se bude hrát od 18:15 v Kralupech. Případný rozhodující třetí zápas se uskuteční v neděli 8. března od 17:00 na ledě boleslavské ŠKOENERGO Arény. Diváci jsou srdečně zváni, vstupné se neplatí.