BK MLADA BOLESLAV
11. 8. 2009 | Jitka Čechová

O další zápasovou prověrku se postará úřadující mistr republiky

M l. B o l. – Boleslavští za sebou mají menší zápasovou přestávku, zatím poslední utkání odehráli minulý čtvrtek. Od té doby se už začali připravovat na další střetnutí, které přinese, alespoň co se týče loňského umístění v soutěži, skutečně kvalitního soupeře. Středočeši přivítají ve čtvrtek 13. srpna na svém ledě v rámci dalšího utkání Tipsport Hockey Cupu tým Karlových Varů, který se v sezoně 2008/2009 stal extraligovým mistrem. Utkání začíná v obvyklých 17:30.

Karlovarští hokejisté i jejich fanoušci mohou loňskou sezonu považovat za naprosto parádní. Se svojí, nyní už bývalou, halou v Dolní Kamenné se rozloučili více než důstojně. Prošli totiž všemi nástrahami play-off, načež po šesti finálových zápasech slavili vítězství nad Slavií, které tak oplatili finálovou porážku z ročníku 2007/2008.

Ani tým extraligového mistra se ale nevyhnul určitým obměnám. Karlovarský dres tak svlékli, a už se jej v příští sezoně nechystají obléknout, útočníci Vítězslav Bílek (Kladno) a Milan Procházka (Chomutov), beci Jiří Hanzlík (Plzeň), Miroslav Duben (Mladá Boleslav), Petr Mudroch (Kladno) a Josef Řezníček, který se rozhodl ukončit svou aktivní hokejovou kariéru.

Naopak posílit kádr by měl Václav Pletka (Liberec), coby jediný příchozí útočník. Obranné řady pak vyztuží Ján Mucha (České Budějovice), David Hájek (Kladno) a Martin Parýzek, který zkoušel své štěstí v Kanadě.

Západočeši odehráli v rámci přípravy začít čtyři utkání. Z toho dvě utkání vyhráli v základní hrací době (Orenburg a Liberec), jedno po samostatných nájezdech (Plzeň) a jedno prohráli (Ústí nad Labem).

Mladá Boleslav svůj zatím poslední přípravný zápas jela odehrát na led Litvínova, kde sice vsítila úvodní branku, pak ale soupeři dovolila obrat, se kterým už po celý zbytek utkání nedokázala nic udělat. Asistent trenéra Jiří Šejba sice ocenil snahu svého týmu, který prohrával po první třetině 1:3, nakonec však prohru stáhl jen na rozdíl jedné branky (4:5), jinak ale vidí problém v defenzivních řadách.

"Organizace obrany musí být lepší," prohlásil po zápase v Litvínově. "Většinou to pramení z individuálních chyb. Kupříkladu v tomhle utkání jsme byli u hráče, ale najednou jsme na něj zapomněli. Dále je potřeba si vyčistit prostor před brankou a v těchto směrech se musíme hodně zlepšit," připustil.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.