BK MLADA BOLESLAV
9. 10. 2020 | Zdena Bobková, Adéla Kvapilová

Nuda v karanténě? To u Bruslařů nehrozí

M l. B o l. – Odkládání zápasů, to není v této nejisté době žádná novinka. Koronavir si už našel cestu i do kabiny Bruslařů, čímž poslal celý tým do několikadenní karantény. Jak ji tráví boleslavští hokejisté? Nudu rozhodně nečekejte.

Na samotě u lesa

Boleslavský útočník tráví čas na chalupě, co tam dělá? „Jsem na chalupě a odpočítávám dny. Můj den vypadá tak, že ráno vstanu, musím jít hned zatopit do krbu, aby mi nebyla zima, a pak odpočívám. Tento týden jsem nebyl moc při síle. Potom si většinou uvařím oběd a odpoledne dělám něco se dřevem, štípu špalky a ukládám je do kotelny,“ popisuje svůj nyní tradiční den David Cienciala.

Bez práce nejsou výkony

O tom, že je potřeba pilně pracovat, ví Jan Růžička své. Během karantény se snaží co nejvíce času věnovat právě tréninkům. „Snažím se pracovat aspoň takhle, buď pomocí sense areny, nebo zařazuji posilovnu, kterou jsem schopný udělat se svým vlastním tělem,“ sděluje boleslavský gólman. A co dělá, když zrovna netrénuje? „S přítelkyní koukám na filmy nebo hraji videohry.“

Vstávat a běhat

David Šťastný se během karantény snaží fyzicky zlepšovat. Ráno zapojuje posilovnu, a jak se říká "Po práci legraci", odpolední program tráví se čtyřnohými kamarády. Čas si najde i na seriály. „Prvních pět dnů jsem se jen válel, jelikož mi nebylo dobře. Teď si chodím každé ráno zaběhat a zacvičit. Potom trávím čas se psy na terase, koukám na seriály a filmy… Hlavně celých deset dní trávím čas s přítelkyní, která to se mnou přežívá a stará se o mě.“

Hola, hola, kolo volá

Podobný program jako jeho spoluhráči má i Adam Zbořil. Během dlouhé chvíle karantény se snaží zlepšovat ve svých výkonech. Někteří zařadili běh, on si vybral rotoped. Při jízdě na kole kouká na filmy či seriály. Vyzvali byste pětadvacetiletého forwarda na souboj?

Dril a pak zábava

Podobně jako boleslavský gólman, je na tom i obránce Bruslařů, Marek Hrbas. Také on se pečlivě věnuje tréninkům, které jim zadává kondiční trenér Ondřej Ježek. Na otázku, jak vypadá jeho den v karanténě napsal: „Ráno vstanu, nasnídám se, poté se pustím do tréninku, který nám zadává Ondra Ježek a ve chvílích volna pak hraju na Playstationu a nebo koukám na Netflix.“ Ostatně, něco podobného nám prozradil i další hráč Bruslařů, Mário Lunter. Jeho denní program v povinné karanténě se prakticky na vlas podobá.

V kuchyni se umí otáčet

Radim Zohorna by za normálních okolností byl už někde za mořem, jelikož je ale "doba covidová", působí i nadále v Mladé Boleslavi. „Další odklad mě samozřejmě mrzí, už jsem se vážně těšil, ale co nadělám. Netýká se to jenom mě. Snad se bude dát hrát alespoň tady v Česku. Jsem strašně rád, že můžu být v boleslavském týmu.“ Kromě ranního obdobného programu, o jakém mluvili i všichni ostatní Bruslaři, Radimu Zohornovi nedělá problém postavit se i v kuchyni ke sporáku.

Kustod nezahálí ani v karanténě

Homeoffice u hokeje? Že doopravdy existuje, názorně předvádí mladoboleslavský kustod Oldřich Kopecký. Svou práci si nastěhoval domů a poctivě připravuje brusle, hokejky a další náčiní pro hokejisty. „Co dělám v karanténě? No přece pracuji, připravuji si všechny věci doma,“ líčí vesele.

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.