BK MLADA BOLESLAV
29. 12. 2013 | Jitka Čechová, foto: hcorli.cz

Novým hráčem Bruslařů je Richard Jarůšek, odchází Jiránek s Pojkarem

M l. B o l. – Ani mezi svátky BK Mladá Boleslav nezahálí a hlásí příchod nového útočníka, dvaadvacetiletého Richarda Jarůška (na snímku), který už čtvrtým rokem oblékal dres Znojma hrajícího rakouskou EBEL ligu. Jarůšek bude v Bruslařském klubu hostovat do konce této sezony. Na stejném principu Boleslav posílá opačným směrem stejně starého Tomáše Jiránka. Na měsíční hostování míří do Znojma také obránce David Pojkar.
Richard Jarůšek
zdroj: hcorli.cz

Tomáš Jiránek se letos herně spíš trápí, není to ono. A Znojmo to vidí naprosto stejně s Richardem Jarůškem. Jsou to stejně staří hráči, kteří potřebují trochu pomoct a nové prostředí by mělo být tím správným impulsem,“ zdůvodňuje výměnu útočníků sportovní manažer Bruslařů Luděk Bukač a zdůrazňuje přitom, že stejný věk obou hráčů nezkomplikuje Boleslavi plnění pravidla o nasazovaní mladých hokejistů.

Richard Jarůšek byl zvlášť loni velkým tahounem týmu, i vzdor svému nízkému věku byl v základní části nejlepším hráčem (25+26). Na tento úspěch se mu ale letos zatím nedařilo navázat, ve 26 zápasech si připsal 7 branek a 5 asistencí. Nutno také podotknout, že v letním přípravném zápase s Mladou Boleslaví zaznamenal hattrick.

Profil a statistiky Richarda Jarůška najdete tady.

Jiránek se na pondělním tréninku ve Znojmě nebude hlásit sám, měsíc s ním v týmu Orlů stráví také obránce David Pojkar. „Odchází na stejném principu, na kterém odešel už Lukáš Bohunický. Máme momentálně dost obránců a všechny je nedokážeme herně vytížit tak, jak by bylo potřeba. Angažmá ve Znojmě Davida Pojkara dostane do zápasového tempa, v jakém by tady v tuhle chvíli nebyl,“ vysvětluje Luděk Bukač.

Lukáš Bohunický strávil s Bruslaři vánoční tréninky, po novém roce ho ale ještě čeká jeden zápas v dresu Českých Budějovic. Na jihu Čech skončí 5. ledna. Obránci Václavu Čížkovi bylo prodlouženo hostování v Mostě do konce sezony.

Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ