BK MLADA BOLESLAV
29. 12. 2013 | Jitka Čechová, foto: hcorli.cz

Novým hráčem Bruslařů je Richard Jarůšek, odchází Jiránek s Pojkarem

M l. B o l. – Ani mezi svátky BK Mladá Boleslav nezahálí a hlásí příchod nového útočníka, dvaadvacetiletého Richarda Jarůška (na snímku), který už čtvrtým rokem oblékal dres Znojma hrajícího rakouskou EBEL ligu. Jarůšek bude v Bruslařském klubu hostovat do konce této sezony. Na stejném principu Boleslav posílá opačným směrem stejně starého Tomáše Jiránka. Na měsíční hostování míří do Znojma také obránce David Pojkar.
Richard Jarůšek
zdroj: hcorli.cz

Tomáš Jiránek se letos herně spíš trápí, není to ono. A Znojmo to vidí naprosto stejně s Richardem Jarůškem. Jsou to stejně staří hráči, kteří potřebují trochu pomoct a nové prostředí by mělo být tím správným impulsem,“ zdůvodňuje výměnu útočníků sportovní manažer Bruslařů Luděk Bukač a zdůrazňuje přitom, že stejný věk obou hráčů nezkomplikuje Boleslavi plnění pravidla o nasazovaní mladých hokejistů.

Richard Jarůšek byl zvlášť loni velkým tahounem týmu, i vzdor svému nízkému věku byl v základní části nejlepším hráčem (25+26). Na tento úspěch se mu ale letos zatím nedařilo navázat, ve 26 zápasech si připsal 7 branek a 5 asistencí. Nutno také podotknout, že v letním přípravném zápase s Mladou Boleslaví zaznamenal hattrick.

Profil a statistiky Richarda Jarůška najdete tady.

Jiránek se na pondělním tréninku ve Znojmě nebude hlásit sám, měsíc s ním v týmu Orlů stráví také obránce David Pojkar. „Odchází na stejném principu, na kterém odešel už Lukáš Bohunický. Máme momentálně dost obránců a všechny je nedokážeme herně vytížit tak, jak by bylo potřeba. Angažmá ve Znojmě Davida Pojkara dostane do zápasového tempa, v jakém by tady v tuhle chvíli nebyl,“ vysvětluje Luděk Bukač.

Lukáš Bohunický strávil s Bruslaři vánoční tréninky, po novém roce ho ale ještě čeká jeden zápas v dresu Českých Budějovic. Na jihu Čech skončí 5. ledna. Obránci Václavu Čížkovi bylo prodlouženo hostování v Mostě do konce sezony.

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).