BK MLADA BOLESLAV
12. 9. 2018 | Vojtěch Tůma

Nový extraligový ročník zahájí Bruslaři doma proti Litvínovu

M l. B o l. – Je to tu, začíná nový ročník Tipsport extraligy! Generálku zvládli mladoboleslavští hokejisté fantasticky, když před vlastními fanoušky rozdrtili Pardubice 8:2, hned třemi body se blýskli Jakub Orsava, Lukáš Žejdl a David Šťastný. Na úterní tiskové konference vyjádřili představitelé klubu jasný cíl – hodit za hlavu nepovedenou minulou sezonu a znovu se vrátit do play-off „Byli bychom rádi, kdyby nás i fanoušky hokej zase bavil,“ vyslovil přání spolumajitel Jan Plachý, jenž také naznačil možnost zrekonstruování stadionu v příštích letech. První ostrý test čeká Bruslaře v pátek 14. září, do města automobilů přicestuje HC VERVA Litvínov. Začínáme v 17:30.

Litvínov povede Milan Razým, návrat hlásí Janus s Petružálkem

Už druhou sezonu za poslední tři roky si litvínovští fanoušci nervózně kousali nehty až do druhé poloviny dubna, jejich tým musel znovu hájit extraligovou příslušnost v nepopulární baráži. Nakonec si mohli všichni společně oddechnout, VERVA se díky skvělému závěru vyhoupla do čela tabulky skupiny o udržení a o patro níže poslala Jihlavu. Žluto-černí tak další nepovedený ročník zachránili doslova za pět minut dvanáct. Podle očekávání se po něm udála řada změn, a to i ve vedení klubu. Z pozice generálního manažera odstoupil Robert Kysela, na post sportovního manažera usedl olympijský vítěz z Nagana Josef Beránek ml. a novým koučem se stal Milan Razým. Nyní šestapadesátiletý sympaťák už má na svém kontě jeden velký trenérský úspěch, v roce 2013 dovedl k titulu plzeňskou Škodu, v posledních sezonách pak dělal zázraky v ekonomickou krizí zdecimované Slavii.

„Nebudeme si dávat vysoké cíle, musíme se soustředit na to, abychom odvedli poctivou práci. Rádi bychom se prezentovali moderním stylem hokeje, ale hlavně chceme dělat radost sobě i fanouškům,“ má jasno Razým, někdejší útočník Litvínova. Na papíře vypadají Severočeši silněji než loni. Přes léto neztratili žádnou z klíčových opor, naopak udrželi Juraje Mikúše, jenž na konci minulé sezony přišel ze Slovanu Bratislava a za sedmadvacet zápasů ve žluto-černém dresu posbíral třiadvacet bodů. Zkušený centr by měl vytvořit úderné duo s Jakubem Petružálkem, který byl jedním z hlavních strůjců překvapivého litvínovského titulu v roce 2015. Staronovou brankářskou jedničkou bude Jaroslav Janus. Slovenský gólman se pokusí navázat na své předchozí, úspěšné působení v dresu VERVY a zapomenout na minulou sezonu, která mu v Liberci vůbec nevyšla.

Vzhledem ke zranění Michaela Petráska, jenž musel na operaci s ramenem a může chybět několik týdnů, bude Janusovi v prvních kolech krýt záda zkušený Miroslav Hanuljak. Obranné řady se rozrostly o ex-pardubického Jana Ščotku a Ladislava Romančíka, ke zlepšení produktivity by měl pomoci kanonýr David Tůma, jenž poslední dvě sezony strávil na Kladně, kde, pokud počítáme i zápasy play-off a baráže, dohromady nasázel dvaapadesát branek. Jinak bude Litvínov znovu spoléhat na osvědčenou dvojici ve složení Viktor Hübl – František Lukeš, s nimiž v přípravě nastupoval Jan Myšák. Pokud tento teprve šestnáctiletý útočník naskočí do pátečního zápasu proti Bruslařům, překoná klubový rekord Roberta Reichela a stane se vůbec nejmladším hráčem VERVY, který kdy okusil atmosféru naší nejvyšší hokejové soutěže.

Do nové sezony vstupuje VERVA s navýšeným rozpočtem

Severočeši v předchozích letech patřili ke klubům se skromnějšími možnostmi, to už ale nyní neplatí. Díky pevnému spojení se skupinou Unipetrol byl jejich rozpočet navýšen ke sto milionům korun, a VERVA tak mohla sáhnout po zkušených a kvalitních hráčích, jako jsou Petružálek či Janus. „Kromě podpisu nové tříleté smlouvy s Benzinou jsme vypracovali koncepci od tří do pěti let. Na první straně by měla být transparentnost klubu, hned poté by do naší výkladní skříně znovu měla patřit mládež a v neposlední řadě každoroční účast v play-off,“ prohlásil generální ředitel Jiří Šlégr. V rámci přípravy absolvovali litvínovští hokejisté osm utkání, přičemž hned pět z nich dokázali dovést do vítězného konce, nestačili pouze na Karlovy Vary, Chomutov a německý Eisbären Berlín. Loni vstoupili žluto-černí do extraligy hrůzostrašně, když z prvních dvanácti kol vybojovali jen sedm bodů. Jak si povedou tentokráte?


Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.