BK MLADA BOLESLAV
20. 5. 2021 | Vojtěch Drbohlav

Novinky v nejvyšší soutěži juniorů. Změny v jejím názvu i systému play off

M l. B o l. – Nejvyšší juniorskou čekají, jak už se stalo v posledních letech ze strany Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) zvykem, opět změny. Liga se vrátí znovu ke svému původnímu názvu Extraliga juniorů, hrát ji bude lichý počet účastníků. Nově v Česku už nebude působit rakouský Salzburg. Dojde také k výrazným změnám v hracím schématu, konkrétně se změní play off a z extraligy sestoupí hned několik týmů.

V první části se všechna mužstva utkají dvakrát každé s každým, to znamená 38 hracích kol a 36 utkání pro jednotlivé týmy. V každém kole bude mít jeden tým volno. Nejlepších 12 týmů si následně zahraje o titul.

Konkrétně se rozdělí do třech skupin, a to na základě umístění za základní části. Skupinu A utvoří 1., 6., 7. a 12. tým, skupinu B 2., 5., 8. a 11. tým a skupinu C 3., 4., 9. a 10. tým. Výsledky z úvodní části si přenášet nebudou, ale pro druhou část soutěže získají družstva z prvních tří míst bonifikaci šest bodů a družstva ze čtvrtého až šestého místa tři body. Následně se každý s každým potká hned čtyřikrát, Bruslaři tak odehrají 12 kol.

Ty týmy, které se umístí na 13. až 19. místě budou poté hrát o udržení v tuzemské elitě. V sedmičlenné skupině play out se utkají dvakrát každý s každým (14 kol, 12 zápasů). Do tabulky si nicméně přenesou všechny výsledky z první části.

Výrazné zúžení Extraligy juniorů

S jistotou ze soutěže sestoupí hned pět týmů. Třináctý se zachrání s jistotou, čtrnáctý celek pak čeká baráž s vítězem Ligy juniorů. Ta se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Nejlepších osm mužstev mezitím rozehraje play off. Do něj postoupí ze skupin A, B i C vždy první dva týmy a rovněž dva nejlepší týmy ze třetích míst. Pro potřeby vyřazovacích bojů utvoří těchto osm mužstev pořadí podle umístění ve skupinách a získaných bodů.

Změna v počtu vítězných zápasů v play off

Novinkou bude, kromě baráží a dalších změn, také souboj o titul. Nově se bude hrát čtvrtfinále na tři vítězné souboje, semifinále a finále pak hned na čtyři vítězství. Počet vítězných zápasů potřebných pro postup, případně zisk titulu se tak oproti dřívějšku rovnou zdvojnásobí. Poražené celky ze semifinálových sérií navíc nastoupí do krátké série o bronz, hrané na dva zápasy (na skóre).

Nový ročník začne v pátek 10. září 2021, první část vyvrcholí 5. února 2022. Po reprezentační přestávce, v úterý 15. února, odstartují osmifinálové skupiny i play out. Play off vypukne 22. března a mistra poznáme nejdříve 21. dubna (čtvrté finále), nejpozději pak 28. dubna 2022 (případné sedmé finále). Do finálové série tak s jistotou nezasáhnou hráči, kteří pojedou na mistrovství světa do 18 let.

Týmy, které nepostoupí do play off, završí ročník buď 19. března (konec osmifinálových skupin), 26. března (konec play out) nebo 2. či 4. dubna (konec baráže). Mistrovský titul z posledního kompletně dohraného ročníku 2018/19 budou obhajovat třinečtí Oceláři.

Účastníci Extraligy juniorů v sezóně 2021/2022

HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Sparta Praha, AZ Heimstaden Havířov, BK Mladá Boleslav, HC Energie Karlovy Vary, Bílí Tygři Liberec, HC Kometa Brno, HC Slavia Praha, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc, HC Litvínov, Rytíři Kladno, PSG Berani Zlín, HC Škoda Plzeň, HC Motor České Budějovice, HC Dukla Jihlava, HC Oceláři Třinec, Mountfield HK, Piráti Chomutov

Další články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!