BK MLADA BOLESLAV
10. 1. 2010 | Daniel Langer

Nikola Gajovský: Snad jsem se za šanci odvděčil

M l. B o l. - Byl uvolněn na hostování do prvoligového Vrchlabí, aby se rozehrál a rozdmýchal svoji letošní formu. V první lize odehrál patnáct zápasů a posbíral slušných 10 bodů (5+5). To mladoboleslavskému realizační týmu stačilo k tomu, aby ho v době neuspokojivých výsledků zařadil zpět do sestavy. Návrat Nikoly Gajovského (na snímku) proti těžkému soupeři se vydařil. Jeho tým zvítězil a on sám se dokázal podepsat do listiny střelců pod pátou branku domácích.

Nikolo, při vašem návratu do boleslavského dresu na vás čekal těžký soupeř, Slavia Praha. Nepociťoval jste před utkáním nervozitu?

"Ne, nervózní jsem nebyl. Tohle já neřeším. Je mi jedno, proti jakému soupeři nastoupím. Jde mi o to, abych podal co nejoptimálnější výkon a byl svému týmu ku prospěchu."

Boleslav dlouho nedokázala vyhrát za tři body, tentokrát se však výjmečně povedl vstup do utkání. S jakými pokyny jste vstupovali na led?

"Především jsme chtěli hrát na nulu odzadu. Věděli jsme, že Slavia má v útoku hodně nebezpečné hráče. Pokyny zněly bránit střední pásmo a vyrážet k protiútokům. Naštěstí se nám to všechno podařilo."

Co bylo podle vás klíčovým okamžikem utkání?

"Jednoznačně ubráněná druhá třetina, do které jsme vstupovali s vedením 2:0. Tušili jsme, že když se Slávii podaří vstřelit kontaktní gól a budou mít tolik času, nemuselo by to dopadnout dobře. Slávii pak začal docházet čas, v jejich hře se objevovaly chyby z nervozity a z toho plynuly i ty další branky v jejich síti."

Sám jste vstřelil pátou branku Mladou Boleslavi. Jak tento moment vypadal z vašeho pohledu?

"Od Lukáše Handlovského tam přišla perfektní přihrávka. Já chtěl puk zvednout nahoru, jenže mi sklouzl z hole. Naštěstí to tam Hnildovi (Milan Hnilička, pozn. red.) nějak propadlo. Samozřejmě jsem rád, snad jsem se za šanci hrát opět v boleslavském dresu alespoň trochu odvděčil (úsměv)."

Už jste zmínil vašeho spoluhráče z útoku a velkého kamaráda Lukáše Handlovského. Jak si pochvalujete obnovenou spolupráci?

"Spolupráci si pochvaluju moc. Handloš je skvělý hokejista a na ledě si rozumíme."

Děkuji za rozhovor!

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

Copyright © 2011- 2021   BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o.