BK MLADA BOLESLAV
1. 11. 2011 | Daniel Ježek

Neuznaná branka nás rozhodila, domácí naopak nakopla, přiznal Jiří Cetkovský

T ř i n e c - V osmnáctém kole se Bruslaři vydali na led úřadujícího mistra. Ocelářům se v letošní sezóně mezi vlastnimi mantinely příliš nedaří, svěřenci Milana Hniličky a Vlada Hiadlovského proto jeli do Třince s touhou uspět. Oceláři ale Bruslařům rychle utnuli jejich naděje a pěti brankami z první třetiny rozhodli o majiteli tří bodů. Utkání ve Slezsku okomentoval Jiří Cetkovský (na snímku), kterému v úvodu utkání sudí neuznali gól pro špatné postavení branky.

Středočeši chtěli ke svému cíli udělalat rázný krok již ve druhé minutě utkání. V útočném pásmu se napřáhl Jiří Cetkovský, který dokázal překonat domácího brankáře Vojtka. V tu chvíli si všichni mysleli, že Boleslav půjde do vedení. Jenže rozhodčí gól neodpískali a to z důvodu neregulérního postavení branky, která se ve svých úchytných bodech nachýlila nad ležícího Vojtka. Autor neuznané branky to ale viděl jinak.

"Já si myslím, že ten gól měl být uznaný, rozhodčí byli bohužel jiného názoru," smutnil Jiří Cetkovský a dodal: "Když jsem vystřelil, tak branka byla stále v regulérní pozici. Než tam ale kotouč doletěl, tak hráči v souboji celou konstrukci nadzvedli a kotouč jen proletěl k zadnímu mantinelu," popisuje odchovanec prostějovského hokeje inkriminovaný moment. Podivné ale bylo, že rozhodčí, případně hráči Bruslařského klubu, nepřerušili hru. Situace by se, což se později stalo, musela zkoumat u videa. Videorozhodčí ale branku neposvětil. "Byla to velmi smolná situace. Po tom sporném momentu jsme měli co nejrychleji přerušit hru a vyžádat si konzultaci u videa. To se nám bohužel nepovedlo a rozhodčí přerušili hru až po brance domácích," prohlásil vytáhlý boleslavský křídelník.

Hra ale pokračovala a Oceláři se po dalších dvou minutách dočkali své branky. Kotouč se dostal ke Květoňovi, který jej poslal do levého rohu Hüblovy branky. "Ta branka je nakopla k takovému výkonu, že jsme mnohdy ani nevěděli, co se s námi děje. Domácí se neskutečně rozjeli a prakticky si s námi dělali co chtěli," správně konstatoval Cetkovský fakt, že pokud by byla jeho branka uznána, hra by se vracela do momentu vstřelení hostujícího gólu. Branka Květoně by tak byla zapomenuta a utkání mohlo dostat jiný rozměr.

Jenže se tak nestalo a Třinečtí se dostali na koně. V průběhu dalších pěti minut dokázali konto Mladé Boleslavi zatížit dalšími čtyřmi trefami. To rozhodně Středočechům nepřidalo na psychické pohodě. "Je velký rozdíl, jestli po dvou minutách vedeme o gól, nebo naopak po čtyřech minutách musíme utkání dotahovat," povzdychl si hráč s číslem 94.

Bruslaři, i přes zlepšený výkon ve zbývajících periodách, tak dnes nedokázali navázat na poslední dva zápasy, ve kterých získali plný počet bodů. Jiří Cetkovský možná ví proč tomu tak bylo. "Minulé dvě utkání jsme odehráli velmi zodpovědně. Dnes jsme ale v první třetině měli slabou chvíli a soupeř celý zápas rozhodl. Navíc proti týmu, jakým je Třinec, se už pak těžko dotahuje," uzavřel Cetkovský ohlédnutí za utkáním.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav