BK MLADA BOLESLAV
5. 10. 2013 | Jitka Čechová

Nesmíme si zvyknout na to, že doma vyhráváme, ví Milan Mikulík

M l. B o l. – V zápase s Havířovem si Milan Mikulík (na snímku) připsal jeden gól a jednu asistenci a obě to byly akce jako z učebnice. Perfektní souhra v přesilovce, kterou zakončoval právě Mikulík, a následné vyslání Klimenty dopředu – to jsou dva kanadské body velmi slušné váhy. „Snažím se jen týmu dát to, co umím hrát,“ říká dvaatřicetiletý útočník.

Milane, s Havířovem jste se ze všech těch domácích zápasů tahali o body nejvíc a hlavně asi nejdéle… Čím to?

Asi jsme prostě nevěděli, co od něj tak docela čekat. Je to nováček v lize, takže řekněme, že tam prostě nebyla nějaká návaznost, předchozí zkušenosti a zážitky. Neměli jsme žádné video, na které bychom se mohli podívat. Takže v první třetině jsme spíš sledovali, co a jak hrají, a jak bychom se k tomu my sami měli postavit. Asi trochu paradoxně nám tohle rozhlížení se šlo nejlépe, protože jsme dokázali jít do vedení 2:0. Osobně bych Havířov pochválil, protože hrají výborně. Jsou strašně houževnatí.

Udělalo svoje podle vás i to, že Havířov má opravdu hodně mladé mužstvo? Na soupisce má jen dva hráče, kterým je přes třicet let…

Určitě. Věděli jsme o tom a počítali jsme s tím, že se bude hrát bruslivý, agresivní hokej. Navíc u mladých kluků je někdy docela těžké určit, co přesně udělají a jak zareagují. Pomohlo nám, že začali faulovat, a že jsme těch přesilovek dokázali využít.

Vedli jste o dva góly, pak jste ale Havířovu dovolili hned dvakrát vyrovnat - na 2:2 a poté ještě na 3:3. Co se stalo?

Myslím, že jim hlavně psychicky pomohla ta první branka. Využili vlastně hned svou první přesilovku a to ještě navíc docela rychle. Prostě jsme jim dovolili zvednout hlavy. Byli nadšení a dokázali dát ještě další dva góly. My hlavně nesmíme připustit jednu věc – nesmíme si zvyknout na to, že doma vyhráváme. Vysoce vyhráváme. Je potřeba ty výsledky doslova a do písmene mazat z hlavy a prostě chodit od třetiny ke třetině.

Procházíte sérií čtyř domácích zápasů, tohle je třetí výhra. Je z nich nejcennější?

Všechny jsou cenné. Řekli jsme si, že půjdeme postupně, po stupíncích. Asi to vážně bereme jako takovou jednu malou sérii, kterou chceme celou stoprocentně zvládnout a vytěžit z toho všechny možné body. Osobně si myslím, že to nejtěžší je teprve před námi.

Naťukl jste to sám, příští souboj bude s Olomoucí, loňským velkým rivalem a později také barážovým soupeřem…

Jak jsem řekl, nebude to lehké. Loni se nám na Olomouc příliš nedařilo, dá se říct, že jsme to zlomili až v té baráži. Letos určitě budeme chtít začít lépe.

Jak se zatím cítíte vy osobně? Vím, že tam bylo nějaké zranění, teď jste Havířovu dal svou zatím druhou branku…

Zlepšuje se to. Hraju si to svoje, snažím se týmu dát to, co mě zdobí a co umím hrát. Hraju teď s Klimošem a Brošákem (Tomáš Klimenta a Michal Broš, pozn. red.). Klimoš mi skvěle sekunduje v bruslení, myslím, že třeba proti Havířovu to bylo docela vidět. Že si v té rychlosti umíme dát puk, a že soupeře dokážeme přečíslit. A Brošák to je pan Hráč sám o sobě, tam se není o čem bavit.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.