BK MLADA BOLESLAV
1. 2. 2022 | Zdena Bobková

Nesmíme polevit a ono to přijde, věří v tým David Moravec

B r n o – Utkání s Kometou se rozhodlo už v první třetině. Bruslaři na dvě slepené branky z úvodní periody hledali odpověď jen marně. V závěru sice snížili, ale to bylo ze středočeských hokejek vše. Obránce David Moravec dostal dosti herního prostoru a rozhodně ho na ledě nešlo přehlédnout. Po zápase se rozhovořil o utkání, své roli v týmu nebo třeba „O kapku lepším hokeji“, tedy akci na podporu boje se zákeřnou rakovinou.

Davide, nakonec těsná prohra s Kometou 1:2. Jak jste zápas viděl?

Druhou a třetí třetinu jsme odehráli výborně. Poslední zápasy se nám už herně daří. Je ale škoda, že nepadají góly. Ale já věřím, že to přijde, pokud takhle budeme pokračovat a hrát dál. Takže bych se vůbec nebál. Přijde to.

Rozhodujícím momentem utkání byl asi závěr první třetiny, že? Co se tam stalo?

Popravdě nevím. Do utkání jsme vstoupili dobře, ale pak z přesilovky nám tam padl takový smolný gól. Já jsem navíc byl u té druhé branky. Ten puk tam skákal. Ani pořádně nevím, co se stalo, ale padl z toho gól. To je hokej, to se stane. Ale nepolevili jsme a pokračovali dál dopředu.

Boleslavi se v závěru utkání podařilo snížit brankou Honzy Stránského. Byl to pro vás takový závan naděje, že by se to mohlo zlomit?

Jojo, určitě ano. Po každé třetině jsme si říkali, že nesmíme polevit, a že musíme držet stabilní výkon, a to se nám povedlo. Pořád jsme bojovali. Stráňa (Jan Stránský, pozn. red.) to výborně zatáhl a vystřelil, což nás ještě víc nakoplo. Škoda toho závěru, že jsme ještě nepřidali ten druhý.

Když jsem po zápase přicházela ke kabině, zaslechla jsem závěr řeči kapitána Martina Ševce. Chválil vás za bojovný výkon a sám říkal, že tým v těchto dobrých výkonech musí dál pokračovat. Takže je určitě na co navazovat, že?

Ano, je to tak. Myslím, že herně se nám daří skvěle. Zvedli jsme se a oklepali jsme se z těch předchozích zápasů. Musíme v tom pokračovat a doufám, že v pátek to vyjde. A že vyjdou i další zápasy.

Je tedy Boleslav nasměrovaná na tu správnou notu s blížícím se play-off?

Ano, je to tak. Opravdu jsme zabrali a musíme se v tom udržet. Naší hrou musíme jít naproti dobrým výsledkům. Je to určitě dobrý přístup.

Pro vás je teď ta sezóna hodně akční. Stabilně nastupujete v A týmu, absolvoval jste přípravu a následně přerušený šampionát juniorů v Kanadě. Jak to zvládáte a zabydlel jste se už mezi dospěláky?

Pořád mne mrzí, že se mistrovství nedohrálo, ale to se nedá nic dělat. Prostě do toho zasáhl covid. Odehráli jsme tam dva zápasy, které se sice taky nepovedly, ale teď jsem rád, že jsem zpátky v Boleslavi mezi šesti beky, a že můžu hrát.

Utkání s Kometou se neslo v duchu „O kapku lepšího hokeje“ na podporu boje proti rakovině. Měl jste i vy nějaký oranžový prvek?

Přiznám se, že hokejku jsem si chtěl nechat černou. Jsem na to zvyklý a nechtěl jsem to měnit. Ale hořejšek hokejky jsem si omotal oranžovou páskou. Je to fajn, že se takhle pomáhá, a že se na ten problém upozorňuje. A pro nás je to určitě i takové menší zpestření toho hokeje.

Za pár dní startuje olympiáda v Pekingu. Kvitujete například, že se kvůli ní nepřerušuje extraliga a že pojedete v tom tempu dál?

Musím říct, že to ani nevnímám. Od nás jede Miloš Kelemen, což je super že jede i někdo z Boleslavi, ale jinak to nevnímáme. Dorazil dnes do Brna autem a po zápase pokračoval hned do Bratislavy, kde se připojí ke slovenské reprezentaci a pak odlétá rovnou na olympiádu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!