BK MLADA BOLESLAV
1. 4. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Nesmíme hrát tolik v oslabení, ví obránce Marek Trončinský

L i b e r e c – I do druhého semifinálového duelu nastoupili Bílí Tygři lépe. Bruslaři se však i tentokrát ve druhém dějství vzchopili a dokázali favorizovaný Liberec potrápit. Ačkoliv Středočeši vstupovali do třetí dvacetiminutovky za solidního stavu 2:2, domácí nakonec poslední třetinu zvládli na jedničku a třemi góly rozhodli o tom, že pojedou na boleslavský led s vedením 2:0 na zápasy. Boleslavští hokejisté se v utkání prosadili dvakrát, důležitým střelcem se stal při přesilovce pět na tři obránce Marek Trončinský, který se zároveň ujal pozápasového hodnocení.

Boleslavští hokejisté vstupovali do druhého semifinálového klání na libereckém ledě s tím, že by potřebovali sérii vyrovnat. Vstup do utkání ale vyšel opět lépe domácím Bílým Tygrům, kteří Bruslaře drželi pod tlakem. "První třetina nám vůbec nevyšla. Byl zázrak, že to bylo 1:1," neskrýval rozhořčení bezprostředně po utkání v útrobách Home Credit Areny obránce Marek Trončinský.

Do druhého dějství už ale Středočeši nastoupili, podobně jako v prvním semfinálovém duelu, lépe a soupeře dokázali místo pořádně potrápit. Boleslavští sehráli také přesilovku pět na tři, během které nevystřídali. Trenéři se naopak rozhodli pro oddechový čas a na ledě ponechali stejnou pětici. "Trenéři nám během oddechového času říkali, abychom co nejvíce stříleli. Věděli jsme, že když desetkrát za tu minutu vystřelíme, tak tam prostě musí něco spadnout."

Série se nyní stěhuje do Mladé Boleslavi za nepříznivého stavu 0:2 pro Bruslařský klub. Podle slov boleslavských hokejistů lze však usuzovat, že svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka rozhodně neskládají zbraně a chtějí stůj co stůj zvítězit. Co jim k tomu může pomoci? "Hlavně nesmíme hrát v oslabení. Chomutov to taky říkal a taky z nich dostával góly. Nevíc, kolikrát jsme v pátek v početních nevýhodách inkasovali, ale rozhodně to není zanedbatelné číslo. Nesmíme být rozlítaní, naopak být soustředění na každou situaci a z minima šancí dát co nejvíc gólů," burcuje před domácími duely Marek Trončinský.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.