BK MLADA BOLESLAV
1. 4. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Nesmíme hrát tolik v oslabení, ví obránce Marek Trončinský

L i b e r e c – I do druhého semifinálového duelu nastoupili Bílí Tygři lépe. Bruslaři se však i tentokrát ve druhém dějství vzchopili a dokázali favorizovaný Liberec potrápit. Ačkoliv Středočeši vstupovali do třetí dvacetiminutovky za solidního stavu 2:2, domácí nakonec poslední třetinu zvládli na jedničku a třemi góly rozhodli o tom, že pojedou na boleslavský led s vedením 2:0 na zápasy. Boleslavští hokejisté se v utkání prosadili dvakrát, důležitým střelcem se stal při přesilovce pět na tři obránce Marek Trončinský, který se zároveň ujal pozápasového hodnocení.

Boleslavští hokejisté vstupovali do druhého semifinálového klání na libereckém ledě s tím, že by potřebovali sérii vyrovnat. Vstup do utkání ale vyšel opět lépe domácím Bílým Tygrům, kteří Bruslaře drželi pod tlakem. "První třetina nám vůbec nevyšla. Byl zázrak, že to bylo 1:1," neskrýval rozhořčení bezprostředně po utkání v útrobách Home Credit Areny obránce Marek Trončinský.

Do druhého dějství už ale Středočeši nastoupili, podobně jako v prvním semfinálovém duelu, lépe a soupeře dokázali místo pořádně potrápit. Boleslavští sehráli také přesilovku pět na tři, během které nevystřídali. Trenéři se naopak rozhodli pro oddechový čas a na ledě ponechali stejnou pětici. "Trenéři nám během oddechového času říkali, abychom co nejvíce stříleli. Věděli jsme, že když desetkrát za tu minutu vystřelíme, tak tam prostě musí něco spadnout."

Série se nyní stěhuje do Mladé Boleslavi za nepříznivého stavu 0:2 pro Bruslařský klub. Podle slov boleslavských hokejistů lze však usuzovat, že svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka rozhodně neskládají zbraně a chtějí stůj co stůj zvítězit. Co jim k tomu může pomoci? "Hlavně nesmíme hrát v oslabení. Chomutov to taky říkal a taky z nich dostával góly. Nevíc, kolikrát jsme v pátek v početních nevýhodách inkasovali, ale rozhodně to není zanedbatelné číslo. Nesmíme být rozlítaní, naopak být soustředění na každou situaci a z minima šancí dát co nejvíc gólů," burcuje před domácími duely Marek Trončinský.

Související články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.