BK MLADA BOLESLAV
19. 2. 2021 | Adéla Kvapilová

Nepřepnuli jsme do play-off módu, uvědomuje si po prohře Petr Šidlík

M l. B o l. – Druhá porážka s tabulkově níže postaveným soupeřem v řadě. Takovou bilanci mají Bruslaři sedm zápasů před koncem základní části, což nasvědčuje, že boj o přímý postup do vyřazovací fáze bude opravdu napínavý. V rámci 46. kola se Mladá Boleslav střetla s Vítkovicemi, proti kterým v letošní sezóně ani jednou nebodovala. „Nepřepnuli jsme do play-off módu. Výkon neodpovídal tomu, abychom brali tři body,“ hodnotil duel obránce Petr Šidlík.

Bruslaři ani na potřetí nevyzráli na vítkovickou Rideru. Přestože se v první třetině dostali do vedení, jednobrankové manko z druhé periody už odmazat nedokázali. „Nepřepnuli jsme do play-off módu. Už se to blíží a ostatní týmy to tak proti nám hrají. Máme moc ztrát ve středním pásmu a nedaří se nám na puku dojet až do útočného pásma,“ sděluje na úvod Šidlík a dodává: „Myslím si, že tam nějaké šance byly, nepadlo nám to tam, ale na to se nemůže vymlouvat. Výkon neodpovídal tomu, abychom brali tři body.“

Páteční prohrou zaznamenali druhou porážku proti celku ze spodní části tabulky v řadě. „Mrzí každá porážka. Jediné, co na tom mrzí víc, je, že si říkáme před každým zápasem v kabině, že do toho musíme nastoupit hlavou. Nemyslím si, že to podceňujeme,“ říká boleslavský bek.

Středočechům momentálně patří třetí příčka, ale na přímé postupové pozice do vyřazovacích bojů si brousí zuby i týmy pod nimi, které mají lepší umístění téměř na dosah. „Chceme čtyřku urvat a jít do play-off rovnou. Kolem nás je to "nahamtané", takže musíme bodovat. Snažíme se soustředit hlavně na sebe, na náš výkon. Nemůže koukat okolo, proti komu hrajeme,“ ví obránce se čtyřkou na dresu.

Petr Šidlík před příchodem do Mladé Boleslavi oblékal dres Vítkovic. Mají pro něj tyto zápasy jiný náboj? „Jo. Hodně kluků se tam vyměnilo, tak už jich není tolik, kolik jsem znal. Ale pořád tam mám hodně dobré kamarády, se kterými si píšeme a voláme. Takže v tomhle směru ano. Je super se vidět, jsou z druhého koutu republiky. Trochu se na ledě pošťuchujeme. Ale na druhou stranu, když je člověk na ledě, tak úplně nevnímá, proti komu hraje. Je to spíš zákulisní, když se po zápase sejdeme a popovídáme si,“ usmívá se.

Celý rozhovor si můžete pustit na našem YouTube:

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav