BK MLADA BOLESLAV
12. 9. 2021 | Adéla Kvapilová

Nepochopitelné. Nedokážu si to vysvětlit, hledal po porážce slova Jakub Kotala

M l. B o l. – Přestože pardubičtí hokejisté měli vstup do zápasu lepší, Bruslaři dokázali v závěru úvodního dějství srovnat stav a během druhé periody otočit. Jenže v závěrečné pasáži přišla ledová sprcha v podobě tří branek Dynama, která pohřbila veškeré naděje na bodový zisk. „Bohužel. Ani nevím, jak to říct. Stav 3:1 a my uděláme pět faulů. Z naší strany je to nepochopitelné, velká chyba od nás. Nedokážu si to vysvětlit,“ komentoval výkon svého týmu autor třetí branky Středočechů Jakub Kotala.

Vstup do utkání nebyl úplně povedený, Mladá Boleslav již v první minutě inkasovala. „To se stane, že nevyjde první střídání a dostane se gól. Myslím si, že jsme se pak z toho oklepali. Druhou třetinu jsme hráli velmi dobře. Ve třetí se to bohužel rozsypalo,“ popisuje Jakub Kotala.

Po druhé části svítilo na tabuli skóre, které jednoznačně hrálo do karet domácím borcům. Přívětivý stav 3:1 značil blízkost vítězství. Hokej se ale hraje na 60 minut, což si uvědomuje i boleslavský útočník. „Bohužel. Ani nevím, jak to říct. Stav 3:1 a my uděláme pět faulů. Z naší strany je to nepochopitelné, velká chyba od nás.“

Bruslaře zlobila ve třetí periodě nedisciplinovanost. Ta je stála poměrně dost sil, jednu výhodu dokonce Pardubice využily a rozhodly tak o konečném výsledku. „Tři góly dali z předbrankového prostoru, kde stáli sami. Nedokážu si to vysvětlit,“ hledá příčiny střelec třetí domácí branky. „Asi jsme si mysleli, že 3:1 už je hotovo. To se nám ale nesmí stávat.“

Jak zahodit dvě porážky za hlavu a připravit se na úterní domácí zápas? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím YouTube:

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov