BK MLADA BOLESLAV
25. 3. 2012 | Daniel Langer

Nemáme se na co šetřit, je třeba se vydat, říká Martin Rýgl

M l. B o l. - Nedělní střetnutí s Litvínovem jen potvrdilo, že Bruslařský klub rozhodující utkání (snad vyjma baráže) častokrát nezvládá. Severočechům stačilo odehrát utkání zodpovědně v defenzivě a vstřelit dvě branky. Bruslaři se potýkali s vynikajícím brankářem Fraňkem, kterého překonal až v přesilové hře obránce Martin Rýgl (na snímku) a alespoň částečně tak zachránil čest boleslavských střelců. Gólovou radost si ale ze zjevných důvodů nemohl příliš užít, čtyři kola před koncem play-out totiž tým z města automobilů znovu ztrácí na vytouženou třináctou příčku tři body.

Martine, v důležitém duelu jste podlehli Litvínovu 1:3. S tím, jak jste se důležitým utkáním naložili, rozhodně nemůžete být spokojeni...

Věděli jsme, že to nebude nic lehkého. Bohužel, úvod nevyzněl v náš prospěch, začátek nám utekl. Ve druhé třetině se to sice zlepšilo, ale dostali jsme smolnou branku na 0:2. I přes rychlé snížení jsme se nedokázali vrátit ke hře, která nás zdobila minulá utkání.

Druhá branka byla klíčovým momentem utkání. Jak se celá situace odehrála z vašeho pohledu?

Mrzí to o to víc, že to nebyl gól po nějaké větší chybě, prostě smůla. Prohráli jsme buly a obránce to hned dával do brány. Já se snažil zády do hry odtlačit tuším Jakuba Černého, ale puk mě trefil do rukavice a odrazil se za čáru. O té střele jsem nevěděl, nebyla šance nějak reagovat.

Ve skupině o udržení se mohla Boleslav pyšnit solidní produktivitou, tedy až do neděle...

Litvínov hodně podržel brankář Franěk, to je třeba zmínit. Soupeř hrál disciplinovaně, chodil do nebezpečných protiútoků. Rozhodly asi ty dvě inkasované branky, protivník tak získal potřebný klid a nikam nás nepouštěl. Před brankou vystavěli val a to se pak strašně špatně hraje.

Bruslařský klub zahájil velkou stíhací jízdu za třináctým místem, když už ho máte ale na dosah, proklouzne vám mezi prsty. To už je takový boleslavský kolorit, že?

Co na to říct? Je to, jak říkáte... Tady je to takto v podstatě už čtyři roky. Těžko se mi to porovnává třeba s Libercem, kde je ta situace v tomto směru jiná. Ani v play-off není na tým takový tlak, jako v soutěži o udržení.

Sami jste se dostali pod tlak, budete muset čekat na zaváhání Litvínova. Nemáte už záchranu bez baráže úplně ve svých rukou. S čím pojedete na Slavii, kde se rozhodně nevyhrává snadno?

Uvidíme, co nám trenéři připraví. Pokud ale nedokážeme proměňovat šance jako v utkání s Litvínovem, sebelepší taktika nám nebude nic platná. V tom vidím hlavní prostor pro zlepšení.

Nevymstila se vám ta dlouhodobější sázka na hru se třemi útoky? Zdálo se mi, že v poslední třetině už těch sil nebylo tolik, kolik by bylo potřeba...

Je to náročné, ale nemáme se na co šetřit. Navíc v systému pátek - neděle je ten čas na regeneraci delší, můžeme a musíme se vydat. Ve Varech jsme hráli bezchybně, proti Litvínovu jsme utkání nezvládli.

V závěru došlo ke kuriózní situaci, kdy byla uznána technická branka za hákování Trávníčka. Zažil jste někdy něco podobného?

Vlastně ano, ještě v Liberci. Tenkrát to byl pád pod nohy, tohle byla trochu odlišná situace, ale stalo se. Kdyby to faul nebyl, je to stejně jasný gól.

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav