BK MLADA BOLESLAV
5. 12. 2011 | Jitka Čechová

Největším problémem byly naše fauly, povzdychl si dvougólový Jaroslav Balaštík

P r a h a – Momentálně kapitán Bruslařského klubu Jaroslav Balaštík (na snímku) si v utkání se Slavií připsal dva góly. Stejně úspěšný byl v minulém souboji se Zlínem jeho kolega z útočné formace Tomas. Jen s tím rozdílem, že Balaštík musel i přes svou střeleckou produktivitu spolknout nepříjemnou pachuť prohry. "Je to hrozná škoda, že jsme to nezvládli, a že si nějaký ten bodík neodvážíme," povzdychl si dvaatřicetiletý útočník.

Jaroslave, první třetina nebyla ze strany Boleslavi vůbec dobrá, souhlasíte?

Je to pro nás náročné. Hráli jsme třetí zápas během čtyř dnů. Je nutné si přiznat, že v té první třetině nám to uteklo, trvalo nám, než jsme se dokázali naplno dostat do hry. Krom toho jsme měli čtyři vyloučení, což nás stálo spoustu sil navíc. Slavia byla na koni a šla do zaslouženého vedení. Na začátku druhé třetiny navíc dala už na 2:0.

Právě v té druhé třetině jste se ale probrali i vy. Obraz boleslavské hry nabyl jiných rozměrů…

Máte pravdu. Začali jsme do toho dávat víc, trošku jsme to rozjezdili a dostali jsme se zpátky do zápasu. Krom toho se k nám přiklonilo i štěstí. Zvlášť v momentě, kdy si domácí dali vlastní gól a stav byl tak najednou 3:3. Je to hrozná škoda, že jsme to neudrželi, a že si aspoň ten bodík neodvážíme.

Co přesně tomu z vaší strany proti Slavii chybělo? Co bylo to špatné?

Náš hlavním problém byl ve faulech. Čtvrtý gól, ten rozhodující, jsme dostali v oslabení. Bylo to sice tečované, ale pořád se to počítá. A, jak už jsem říkal, když hrajete v oslabení, stojí vás to síly navíc.

Vy sám jste dal dva góly. Alespoň to vás určitě musí těšit…

To víte, že ano. Tvrdím to pořád dokola, ale je to pravda. Musíme si z toho brát to pozitivní, myslet na věci, které se podařily, ty špatné rozebrat a poučit se a pustit je z hlavy. Nemůžu se zbavit pocitu, že zvlášť v poslední době jdou naše výkony nahoru. Dokážeme sehrávat pořád lepší a lepší zápasy.

Další zápas hrajete už ve čtvrtek v Plzni, sám jste říkal, že je to náročné. Dokážete se do té doby dát dohromady?

Určitě ano. Já osobně už jsem ke konci zápasu se Slavií trošku tahal nohy, ale to přejde. V úterý máme volno, na led jdeme zas až ve středu. V Plzni budeme určitě všichni stoprocentní.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov