Nehráli jsme celých 60 minut. To nás opět stálo body, litoval Jakub Orsava
04.02.2018 | Vojtěch Drbohlav s přispěním ČT

Nehráli jsme celých 60 minut. To nás opět stálo body, litoval Jakub Orsava


L i t v í n o v – Litvínov měl v zádech 13 proher v řadě, naposledy porazil na konci předchozího roku právě Mladou Boleslav. Bruslaři utkání v podkrušnohorském městě rozehráli nadějně, a právě díky hezkému gólu Jakuba Orsavy (na snímku) vedli. Jenže houževnatí Severočeši vyrovnali, a dokonce otočili průběh zápasu. Nejen Orsavu bezprostředně po zápase mrzelo zejména to, že Středočeši druhý zápas po sobě inkasovali ve vlastní přesilové hře. Bruslaři znovu těsně prohráli a z města proslulého chemickým průmyslem přivezli pouze jeden bod za prohru v prodloužení.

Jakube, jak vnímáte to, že jste ze zápasů s Ostravou a Litvínovem získali dohromady jen bod, přičemž jste pokaždé vedli?

Je to málo. Myslím si, že oba dva zápasy jsme měli velice dobře rozehrané. Bohužel jsme je ale nedotáhli do úspěšného konce.

Kde hledáte příčiny toho, že máte problémy s tím, abyste udrželi vedení?

Nevím. Kdybych to věděl, v kabině bych to řekl. Je to ale nepříjemné, často nás stojí body to, že nedokážeme hrát celých 60 minut.

Co ten váš hezký gól? Jak to, že ani to tým nenakoplo?

Byl to gól jako gól. Povedlo se mi tam projít. Viděl jsem, že brankář klečí, tak jsem to zkusil blafákem. V naší přesilovce jsme ale opět inkasovali. To se nám nesmí stávat. V posledních zápasech dostáváme skoro v každé přesilovce gól. Pokud chceme vyhrávat, musíme to změnit.

Po minulém zápase říkal asistent trenéra Viktor Ujčík, že máte v týmu hodně posádky, ale málo veslařů. Ztotožňujete se s tímto výrokem?

O tom ani nevím. Ten článek jsem raději nečetl. Snažím se hlavně soustředit na hokej. Musíme teď vyhrávat a získat co nejvíc bodů.

Vzpomněl byste si, kdy naposledy se během utkání, ve kterém jste hrál, muselo dvakrát vyměňovat plexisklo, tak jako se to stalo právě v Litvínově?

To si vůbec nevzpomenu. Už dlouho jsem nezažil, aby se vůbec plexisklo rozbilo.

Rozhodčí nařídili po dobu výměny chybějící části hrazení odchod mužstev do kabin. Cítil jste, že by vás to nějak poznamenalo, nebo tím, jak to byla krátká doba, to nemělo na hru vliv?

Myslím si, že ne. Pro obě mužstva to bylo stejné. Navíc se to stalo hned po přestávce, takže jsme v podstatě měli jen delší pauzu.

Víte o tom, že Litvínov právě v neděli proti vám prolomil sérii 13 proher v řadě, a že jste to byli právě vy, koho VERVA naposledy 28. prosince 2017 (2:0) porazila? Je Litvínov oproti ostatním extraligovým týmům pro vás v něčem nepříjemnější než jiní soupeři?

Těžko říct. Pro náš je to soupeř jako každý jiný. Tentokrát to bohužel nevyšlo. Nic víc bych v tom nehledal.

V úterý odehrajete poslední utkání před olympijskou přestávkou. Bude to opět důležitý souboj, na domácím ledě přivítáte silný Hradec Králové. Co od toho čekáte? Proti silným soupeřům totiž občas umíte zahrát…

Občas. To jste řekl dobře. Máme zápasy, ve kterých plníme všechno, co máme. Jak po taktické nebo systémové stránce. Potom ale míváme utkání, které, nechci říct, že odflákneme, ale hrajeme je jinak než tak, jako třeba proti Plzni. To je pak příčina toho, že ztrácíme body.

Děkujeme a přejeme, ať se daří.

 

Partneři

Aktuality

17.8.2018

Musil na kemp nejede

Pavel Musil z důvodu zranění v obličeji, které utrpěl v zápasu s Karagandou, nakonec na kemp českého národního týmu v Přerově nepojede. Pozvánka pro Davida Šťastného stále platí.

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz