BK MLADA BOLESLAV
4. 2. 2018 | Vojtěch Drbohlav s přispěním ČT

Nehráli jsme celých 60 minut. To nás opět stálo body, litoval Jakub Orsava

L i t v í n o v – Litvínov měl v zádech 13 proher v řadě, naposledy porazil na konci předchozího roku právě Mladou Boleslav. Bruslaři utkání v podkrušnohorském městě rozehráli nadějně, a právě díky hezkému gólu Jakuba Orsavy (na snímku) vedli. Jenže houževnatí Severočeši vyrovnali, a dokonce otočili průběh zápasu. Nejen Orsavu bezprostředně po zápase mrzelo zejména to, že Středočeši druhý zápas po sobě inkasovali ve vlastní přesilové hře. Bruslaři znovu těsně prohráli a z města proslulého chemickým průmyslem přivezli pouze jeden bod za prohru v prodloužení.

Jakube, jak vnímáte to, že jste ze zápasů s Ostravou a Litvínovem získali dohromady jen bod, přičemž jste pokaždé vedli?

Je to málo. Myslím si, že oba dva zápasy jsme měli velice dobře rozehrané. Bohužel jsme je ale nedotáhli do úspěšného konce.

Kde hledáte příčiny toho, že máte problémy s tím, abyste udrželi vedení?

Nevím. Kdybych to věděl, v kabině bych to řekl. Je to ale nepříjemné, často nás stojí body to, že nedokážeme hrát celých 60 minut.

Co ten váš hezký gól? Jak to, že ani to tým nenakoplo?

Byl to gól jako gól. Povedlo se mi tam projít. Viděl jsem, že brankář klečí, tak jsem to zkusil blafákem. V naší přesilovce jsme ale opět inkasovali. To se nám nesmí stávat. V posledních zápasech dostáváme skoro v každé přesilovce gól. Pokud chceme vyhrávat, musíme to změnit.

Po minulém zápase říkal asistent trenéra Viktor Ujčík, že máte v týmu hodně posádky, ale málo veslařů. Ztotožňujete se s tímto výrokem?

O tom ani nevím. Ten článek jsem raději nečetl. Snažím se hlavně soustředit na hokej. Musíme teď vyhrávat a získat co nejvíc bodů.

Vzpomněl byste si, kdy naposledy se během utkání, ve kterém jste hrál, muselo dvakrát vyměňovat plexisklo, tak jako se to stalo právě v Litvínově?

To si vůbec nevzpomenu. Už dlouho jsem nezažil, aby se vůbec plexisklo rozbilo.

Rozhodčí nařídili po dobu výměny chybějící části hrazení odchod mužstev do kabin. Cítil jste, že by vás to nějak poznamenalo, nebo tím, jak to byla krátká doba, to nemělo na hru vliv?

Myslím si, že ne. Pro obě mužstva to bylo stejné. Navíc se to stalo hned po přestávce, takže jsme v podstatě měli jen delší pauzu.

Víte o tom, že Litvínov právě v neděli proti vám prolomil sérii 13 proher v řadě, a že jste to byli právě vy, koho VERVA naposledy 28. prosince 2017 (2:0) porazila? Je Litvínov oproti ostatním extraligovým týmům pro vás v něčem nepříjemnější než jiní soupeři?

Těžko říct. Pro náš je to soupeř jako každý jiný. Tentokrát to bohužel nevyšlo. Nic víc bych v tom nehledal.

V úterý odehrajete poslední utkání před olympijskou přestávkou. Bude to opět důležitý souboj, na domácím ledě přivítáte silný Hradec Králové. Co od toho čekáte? Proti silným soupeřům totiž občas umíte zahrát…

Občas. To jste řekl dobře. Máme zápasy, ve kterých plníme všechno, co máme. Jak po taktické nebo systémové stránce. Potom ale míváme utkání, které, nechci říct, že odflákneme, ale hrajeme je jinak než tak, jako třeba proti Plzni. To je pak příčina toho, že ztrácíme body.

Děkujeme a přejeme, ať se daří.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.