BK MLADA BOLESLAV
15. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Něco takového tu ještě nikdy nebylo, ví nadšený Jan Sonnek

M l. B o l. – Juniorům Bruslařského klubu se vydařil tajný sen, nejenom že postoupili do čtvrtfinále play–off, ale v něm ještě vyřadili Plzeň 3:1 na zápasy a postoupili do semifinále hraného na dva vítězné zápasy. To si zahrají s Vítkovicemi. Po vydařeném utkání jsme vyzpovídali třetího nejproduktivnějšího útočníka Jana Sonnka (na snímku). Jaký je jeho pohled na historicky největší úspěch boleslavských juniorů a co zpětně říká o sérii s Plzní, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Honzo, gratuluji k velkému úspěchu, který se vám podařil. S čím jste do tak důležitého zápasu po včerejší přestřelce vlastně šli?

Říkali jsme si, že nemůžeme dostávat tolik gólů, protože čtyři branky a navíc ještě pátá v prodloužení, to bylo opravdu hodně. Chtěli jsme hrát více odzadu. Zpočátku se nám to dařilo. Dostali jsme se do dvougólového vedení, které jsme ale ztratili.

V čem tkví příčina toho, že jste nedokázali hrát tak dobře z obrany?

Může to být tím, že nám docházely síly a hlavně jsme také vždycky po vstřeleném gólu polevili.

Měli jste dobré vstupy do všech třech třetin. Vždy jste dokázali na soupeře vlétnout. Byl tento faktor rozhodující?

Před začátkem třetin jsme si v kabině říkali, že musíme naši hru zlepšit. To se odrazilo i na našem výkonu. K tomu nám pomohly i přesilové hry, které jsme využili opravdu skvěle.

Pojďme se ohlédnout ještě za celou sérií. Co v ní bylo podle vás klíčové a rozhodující?

Nestavěli jsme tolik na individuálních výkonech jako Plzeň, která si stáhla hráče z „A“ týmu. Naopak jsme hráli s kádrem, který byl celou sezonu pohromadě a to se nám vyplatilo. V kabině máme skvělou partu.

Co říkáte na diváckou návštěvu? Na poměry této soutěže byla opravdu nadstandardní, že?

Divácká kulisa byla opravdu výborná. Divákům bych chtěl moc poděkovat a věříme, že nás budou podporovat i nadále.

Jedná se o největší úspěch mladoboleslavské juniorky v historii. Jak vnímáte skutečnost, že budete hrát semifinále play–off?

V semifinále bychom chtěli uspět. Něco takového v Mladé Boleslavi ještě nikdy nebylo a ani já osobně jsem to nikdy nezažil. Dáme do toho všechno a věřím, že to vyjde.

Jak vyplníte čas do začátku semifinále play–off?

Určitě bychom se chtěli věnovat regeneraci, která je potřeba. V dalších dnech už ale musíme opět tvrdě trénovat a připravit se na důležité zápasy, jež určitě nebudou jednoduché.

Jak strávíte nedělní večer? Chystáte se oslavovat?

Možná půjdeme na colu, možná si dáme malé pivo, ale určitě to nebude nic velkého. Musíme být připraveni na další souboje.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.