BK MLADA BOLESLAV
14. 9. 2015 | Vojtěch Balon

Nechceme, aby padalo hodně gólů, přiznává Lukáš Pabiška

M l. B o l. - Po dvou nervydrásajících extraligových zápasech tempo tuzemské nejvyšší soutěže zvolnilo, další duel je na programu až v pátek, kdy Bruslaři doma přivítají Olomouc. Svěřenci koučů Výborného a Jelínka mají po dvou utkáních na kontě tři body za těsnou výhru nad Pardubicemi, o další bodový přísun přišli v Chomutově dvě minuty před koncem. “Hokejový pánbůh se k nám asi otočil zády oproti zápasu s Dynamem, který jsme vyhráli gólem z poslední minuty,” glosoval uplynulé extraligové dění po utkání v chomutovské SD Aréně útočník Lukáš Pabiška (na snímku).

Lukáši, jak se vám nedělní mač na ledě Pirátů hodnotí?

Myslím si, že jsme v první třetině byli o něco horší. Chomutovští lépe bruslili a nepouštěli nás k tomu, abychom praktikovali naši hru z pátečního duelu s Pardubicemi. Od druhé části se to už zlepšilo a vytvořili jsme si i několik šancí, bohužel ten závěr nám nevyšel. Hokejový pánbůh se k nám asi otočil zády oproti zápasu s Dynamem, který jsme vyhráli gólem z poslední minuty.

V obou zápasech týmu z města automobilů padly pouhé tři góly, čím to?

Vycházíme hlavně z dobré defenzívy a chceme využít toho, že máme v týmu pár skvělých bruslařů, což nás předurčuje ke hře na rychlé protiútoky. Teď na začátku soutěže většina týmů hraje ofenzivně, ale my nechceme, aby v našich zápasech padalo hodně gólů.

Lukáš Pabiška

Jak moc byla ve hře Chomutovských znát přítomnost trenéra Růžičky, který si na sever Čech stáhl několik bývalých slávistů?

Už pohled na soupisku Pirátů je výstižný. Mají v kádru hodně hráčů, kteří prošli Slavií a pan Růžička nastolil systém, který sešívaní praktikovali – hokej založený na hře ve středním pásmu, dobré napadání a bruslení.

Už ve druhé třetině skončil nedělní duel pro Dominika Pacovského, který opustil SD Arénu v sanitce. Bude v pořádku?

Podle mě to Páca rozchodí. V pondělí máme volno, tak si trochu odfrkne a v pátek proti Olomouci na to znovu vlítne.

První střídání z vaší strany vypadala hodně dobře, pak jste ale nakupili několik faulů a Chomutov získal převahu. Nebylo těch vyloučení až moc?

Nebudu kritizovat rozhodčí (důrazně), ale fauly byly i na druhé straně a zůstaly nepotrestány. V Chomutově holt vylučovali nás. Nikdo nechce hrát v oslabení, ale ty nedovolené zákroky prostě vyplynou ze hry. Současný trend je takový, že každý háček a zákrok hokejkou se trestá. Příště si na to musíme dát pozor.

Trenéři sice zamíchali sestavou, ale gól který jste vstřelil, byl pro vás typický, že?

V týmu jsem proto, abych se pohyboval kolem brankoviště a hrál důrazně, k čemuž mě neustále nabádají i trenéři. Ten gól byla práce celé lajny, parádně jsme to sehráli a já jsem zakončoval v podstatě do prázdné branky.

Dostat rozhodující gól dvě minuty před koncem, to už na pochvalu není…

Takový už je hokej. Měli jsme si lépe rozebrat hráče a nestalo by se to, ale na kdyby se nehraje. Na druhou stranu jsme už o střídání později mohli vyrovnat, naneštěstí puk proletěl pár centimetrů nad brankou. V hokeji je možné vše, když se to tak vezme, tak můžeme být rádi, že jsme v pátek neinkasovali během těch devíti závěrečných sekund.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.