BK MLADA BOLESLAV
13. 3. 2015 | Zdena Bobková

Necháme na ledě úplně všechno, hecuje před odvetou Matěj Stříteský

T ř i n e c – Mladoboleslavští první čtvrtfinálový duel s Třincem prohráli velmi těsně 1:2. Matěj Stříteský (na snímku) po zápase neskrýval smutek, prohra jej mrzela. Nicméně sám říká: „Respekt před soupeřem máme, ale není co ztratit. Chceme podat co nejlepší výkon, a to i když se prohraje,“ říká tento čtyřiadvacetiletý obránce.

Matěji, prohrát o gól sice asi mrzí, nicméně se nemáte za co stydět, duel to byl víc než vyrovnaný. Jak to vidíte vy?

Určitě nás to mrzí, protože jsme měli šance, kdy jsme jeli tři na dva, jednou dokonce i tři na jednoho. To kdybychom využili, tak ten zápas mohl být zajímavější. Ale na to se nehraje a v sobotu je další zápas.

V první třetině bylo hodně znát, že jste v tempu po předkole s Plzní, kdežto Třinec měl trochu těžší nohy, že?

Musím říct, že jsme sem s tím tak trochu jeli. Třinec musel čekat čtrnáct dní na soupeře a trenéři nás na to trochu upozorňovali. Že z jejich strany bude těžší dostat se do zápasu. Ale nám hlavně v tom samotném úvodu chybělo trochu toho štěstíčka. Rozhodně jsme měli na to dát nějakou tu branku.

Ve druhé třetině to už byl ale takový Třinec, kterého asi všichni dobře znají a dost na vás přitlačil, že?

Dalo se to očekávat. První třetina byla z jejich strany chladnější, takže ten nástup se dal čekat.

Přišla pak ve třetí třetině ta kýžená vzpruha v podobě gólu Lukáše Pabišky? Přeci jen pak už to bylo o něčem jiném…

Musím přiznat, že jsme byli trochu opaření. Hlavně z toho druhého gólu, který jsme dostali, a který byl i trochu smolný. Puk po prknech a odrazilo se to našemu obránci na holeň. Jeli z toho dva sami na branku. Z toho jsme byli trochu smutní, navíc jsme šli s tím gólem vlastně do kabiny. Ale řekli jsme si, že není nic ztracené, že hrajeme dobře, a že půjdeme odvést co nejlepší výkon a nějak to dopadne. Naštěstí hned na začátku jsme dali gól a tlačili jsme celou třetí třetinu.

Přes to přese všechno jste soupeřovi dokázali pořádně zatopit. Co na něj podle vás platilo?

Třinec je kvalitní a hodně dobře technicky hrající mužstvo, mají tam spoustu šikovných hráčů na puku. My jsme se snažili hrát co nejrychleji od nás ze třetiny, aby tam nemohli zkusit ten svůj kolotoč, kterým by nám zatápěli.

Od čeho se tedy odpíchnout do dalšího zápasu?

Myslím si, že dostávat ty puky rychle ven a snažit se co nejvíc bruslit u nich ve třetině, to asi bude rozhodující. Navíc trenéři nás upozorňovali na to, že jejich obrana nebude až tak kvalitní jako útok. Přeci jenom mají tam starší hráče, takže na to jsme tak trochu sázeli.

Když jste postoupili z předkola, bylo jasné, že vás ve čtvrtfinále čeká Třinec. Cítili jste respekt před soupeřem, který vyhlásil jasný cíl a tím je titul?

Respekt ano, ale my nemáme co ztratit. My si to vyloženě užíváme a jdeme od zápasu k zápasu. A především chceme podat co nejlepší výkon, a to i když se prohraje. Chceme na tom ledě zkrátka nechat úplně všechno.

Jak těžká bude regenerace po takovém utkání a navíc i dlouhé cestě?

Nevím jak kdo, protože každý z nás to má jinak, ale určitě se protáhneme, někdo to půjde vyběhat, jiný půjde na kolo, na masáž, rychlá regenerace. Uvidíme, teď to jde v rychlém sledu, takže není čas na to se vymlouvat. A navíc pro Třinec platí úplně to stejné.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.