BK MLADA BOLESLAV
11. 9. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Nechali jsme se zbytečně vyprovokovat, ví Marek Trončinský

M l. B o l. – Spousta vyloučených hráčů, šarvátek, přerušení i opakovaných vhazování – to vše mimo jiné provázelo duel 2. kola Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí. Šťastně z něj vyšli hostující Kohouti, kteří nedovolili Bruslařskému klubu vstřelit ani jednu branku. Dvougólové vedení ze šesté minuty udržela Olomouc až do konce zápasu, za kterým se ohlédl velice vytěžovaný obránce Marek Trončinský.

Někteří fanoušci možná očekávali, že Marek Trončinský do nedělního zápasu proti Olomouci nezasáhne. Poté, co se dopustil v pátek faulu na hradeckého Stanislava Dietze, byl vyloučen do konce utkání. Jeho zákrokem se dokonce ve zkráceném řízení zabýval předseda Disciplinární komise TELH Karel Holý. Ten však dospěl k názoru, že boleslavského obránce nebude dále trestat. "Na 99 % jsem věděl, že další trest nedostanu. Když jsem se Dietzovi potom omlouval, tak mi řekl, že sám trochu uhnul," líčil situaci z předešlého zápasu Trončinský.

Mladoboleslavské hokejisty může podruhé ze dvou kol mrzet špatný vstup do utkání. Jak v Hradci, tak doma proti Olomouci vždy brzy inkasovali. Zatímco v prvním kole Bruslaři dokázali manko dohnat, proti velice dobře zformované a defenzivně založené Olomouci se to už nepodařilo. "My jsme nezačali až tak úplně špatně. Během prvních dvou minut jsme měli tři gólovky, včetně mě, ale neproměnili jsme je. Najednou to bylo 0:2 a za tohoto stavu už se s Olomoucí hraje špatně. Oni převážně brání," litoval dvou inkasovaných gólů a neproměněných šancí sedmadvacetiletý obránce.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.