BK MLADA BOLESLAV
11. 9. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Nechali jsme se zbytečně vyprovokovat, ví Marek Trončinský

M l. B o l. – Spousta vyloučených hráčů, šarvátek, přerušení i opakovaných vhazování – to vše mimo jiné provázelo duel 2. kola Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí. Šťastně z něj vyšli hostující Kohouti, kteří nedovolili Bruslařskému klubu vstřelit ani jednu branku. Dvougólové vedení ze šesté minuty udržela Olomouc až do konce zápasu, za kterým se ohlédl velice vytěžovaný obránce Marek Trončinský.

Někteří fanoušci možná očekávali, že Marek Trončinský do nedělního zápasu proti Olomouci nezasáhne. Poté, co se dopustil v pátek faulu na hradeckého Stanislava Dietze, byl vyloučen do konce utkání. Jeho zákrokem se dokonce ve zkráceném řízení zabýval předseda Disciplinární komise TELH Karel Holý. Ten však dospěl k názoru, že boleslavského obránce nebude dále trestat. "Na 99 % jsem věděl, že další trest nedostanu. Když jsem se Dietzovi potom omlouval, tak mi řekl, že sám trochu uhnul," líčil situaci z předešlého zápasu Trončinský.

Mladoboleslavské hokejisty může podruhé ze dvou kol mrzet špatný vstup do utkání. Jak v Hradci, tak doma proti Olomouci vždy brzy inkasovali. Zatímco v prvním kole Bruslaři dokázali manko dohnat, proti velice dobře zformované a defenzivně založené Olomouci se to už nepodařilo. "My jsme nezačali až tak úplně špatně. Během prvních dvou minut jsme měli tři gólovky, včetně mě, ale neproměnili jsme je. Najednou to bylo 0:2 a za tohoto stavu už se s Olomoucí hraje špatně. Oni převážně brání," litoval dvou inkasovaných gólů a neproměněných šancí sedmadvacetiletý obránce.

Související články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.