BK MLADA BOLESLAV
26. 1. 2011 | Jitka Čechová

Nečekal jsem, že bych se ještě vrátil do Boleslavi, přiznává Jan Benda

M l. B o l. – Když po sezoně 2008/2009 odcházel z Mladé Boleslavi, ani ve snu ho nejspíš nenapadlo, že by se někdy mohl ještě vrátit jinak než jako soupeř. Jenže člověk míní a život mění, a tak je Jan Benda (na snímku) zpátky v Bruslařském klubu. Dostal se přitom do docela zajímavé situace. Zatímco v Chomutově měl dělat vše pro to, aby Severočeši hráli baráž, v Mladé Boleslavi bude jeho cílem pravý opak. "Jsem tady, abych klukům pomohl," hlásí.

Honzo, říká se, že člověk nevstoupí dvakrát do stejné řeky. Vy jste to právě udělal. Co rozhodlo pro Boleslav?

Co rozhodlo… (smích) Spíš to dali dohromady Chomutov s Boleslaví. V pátek (21. ledna – pozn. red.) mi volali z několika klubů, kde projevili zájem o to, jak to se mnou vypadá. Mohl jsem jim říct jen to, co jsem v tu chvíli věděl – že jsem na Slavii a že to vypadá, že sezonu i dohraju na Slavii. Jenže pak zavolal Milan Hnilička, který mi řekl, že nejspíš půjdu do Boleslavi. No a v pondělí jsem pak dostal jasně najevo, že se mám hlásit tady.

Hnilička o Bendovi

Honza je zkušený hráč. Je to navíc univerzál, což je v dnešním hokeji naprosto výjimečné. Kde přesně ho budeme využívat, zatím neřeknu, bude to záležet hlavně na trenérech. I když počítám, že ze začátku to bude spíš v obraně. Honza je navíc obrovský charakter do kabiny a v neposlední řadě má spoustu zkušeností.

Byla pro vás třeba právě osoba Milana Hniličky nějak rozhodující?

Neřekl bych, že jsem nějak řešil tenhle faktor. Milan mi volal a ptal se, jestli s tím souhlasím, protože mám ve smlouvě klauzuli, že mě nemůžou nikam poslat bez mého souhlasu. Ale neměl jsem s tím žádný problém, spíš mě potěší, když o mě někdo stojí. A Boleslav o mě stála, takže jsem tady, abych klukům pomohl.

Napadlo vás, že byste se někde mohl ještě v Boleslavi objevit?

Vůbec ne! Ale taky jsem nikdy nečekal, že bych se mohl objevit na Slavii, pokud bych měl mluvit opravdu upřímně. Když jsem šel do Chomutova, tak se hodně mluvilo o tom, že si tam přejí, aby někteří jeho hráči hráli extraligu, aby si udržovali, řekněme, nějakou tu vyšší úroveň. Nejdřív jsem si myslel, že půjdu do Plzně, pak z ničeho nic přišla Slavia a pak zase najednou Boleslav.

V Bruslařském klubu jste působil před dvěma sezonami. Takže se ještě s ostatními hráči nejspíš víceméně znáte…

Určitě. Spoustu jich znám odsud z Boleslavi, některé znám jako soupeře, s někým jsem třeba hrál někde jinde. Myslím, že vyloženě neznám jen ty mladší kluky, kteří přišli z těch mládežnických kategorií.

Jste v docela zajímavém postavení. Po většinu sezony to vypadalo, že budete bojovat o extraligu zespodu, pokud to tak lze říct, a najednou stojíte na opačné straně barikády…

Přidal bych k tomu ještě tu Slavii. (smích) Ještě před týdnem jsem si myslel, že budu bojovat v rámci play-off a teď jsem šel najednou opačným směrem. Každopádně máte pravdu. Já tedy doufám, že ne, ale jestli Boleslav narazí na Chomutov, tak to bude asi vážně zajímavé…

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.