BK MLADA BOLESLAV
12. 8. 2020 | Vojtěch Tůma

Návrat na domácí led, Boleslav čeká odveta proti Bílým Tygrům

M l . B o l . - Ani druhé utkání letního Poháru Generali české pojišťovny neskončilo pro mladoboleslavské hokejisty vítězstvím. Svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery nastoupili v silné sestavě a na ledě Liberce odehráli vyrovnanou partii, ale nakonec prohráli 0:2. Odveta je na programu už ve čtvrtek 13. srpna, tentokráte Bílí Tygři dorazí do ŠKOENERGO Arény. Dosáhnou Bruslaři na první body do tabulky základní skupiny B? Utkání se odehraje za přítomnost televizních kamer O2TV Sport, úvodní vhazování padne v 17:00.

Pokud jste ještě nečetli o veškerých novinkách z libereckého tábora, můžete tak učinit zde. Úterní střetnutí nabídlo spíše defenzivní podívanou, hlavní roli hráli brankáři. Petr Kváča vychytal premiérovou nulu v dresu s Tygrem na hrudi, velice dobře si ale vedli také Jan Růžička s Markem Schwarzem. První jmenovaný drtivou většinu loňské sezony promarodil a mezi tři tyče se postavil po dlouhých deseti měsících. „Když jsem se dozvěděl, že budu chytat, tak jsem se nemohl dočkat. Moc jsem si to užil. Vím, že si teď budu vážit o dost víc každé minuty na ledě," přiznal Růžička.

Boleslavský brankář odolával atakům Severočechů do šestadvacáté minuty, kdy jej střelou mezi betony překonal Radan Lenc. „Ráno jsme si spolu volali. Popřáli jsme si jen to nejlepší, hlavně abychom utkání odehráli ve zdraví. Mám radost, že jsme odehráli vítězný zápas a že to Honza na druhé straně odchytal bez zranění,“ nechal se v rozhovoru pro klubový web soupeře slyšet odchovanec Bruslařů, který zahajuje v Liberci už třetí sezonu.Trenéři Radim Rulík s Pavlem Paterou dali příležitost i několika posilám. Za Středočechy poprvé nastoupili Jakub Strnad, Brandon Alderson či Joona Jääskeläinen.

Boleslavským formacím to sice na ledě místy skřípalo, mezery v herním projevu jsou ale tradiční součástí každoroční přípravy. Řekl bych, že na to, že jsme hráli poprvé pohromadě v sestavě tak, jak by měla vypadat, nebyl zápas špatný. Samozřejmě je tam spousta věcí ke zlepšení, ale na to je do začátku ligy dost času," řekl Jan Růžička. Další příležitost k vypilování nových vazeb a kombinací budou mít Bruslaři ve čtvrtek. Příští týden je navíc čeká pořádný zápasový zápřah, v rozmezí tří dnů vyzvou znovu Karlovy Vary a dvakrát Litvínov.

Sestavy z úterního utkání

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Knot, Šmíd, Rosandič, Hanousek, Derner Havlín – Birner, Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Musil, Jelínek (C), Zachar – Rychlovský

BK Mladá Boleslav: Růžička (33. Schwarz) – Bernad, Fillman, Šidlík, Pláněk (C), Hrbas, Dlapa, Klikorka – Flynn, Zohorna, Kotala – Strnad, Cienciala, Šťastný – Alderson, Zbořil, Jääskeläinen – Lunter, Bičevskis, Stránský

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav