BK MLADA BOLESLAV
25. 8. 2012 | Daniel Langer

Nálada v kabině je dobrá, snad nám to vydrží, přeje si Tomáš Jiránek

M l. B o l. - Dva zápasy, tři kanadské body, velké penzum odvedené práce. I takto jednoduše by se dal zhodnotit výkon mladého útočníka Bruslařského klubu Tomáše Jiránka (na snímku) po dvou střetnutích proti slovinské Lublani. Na konci předchozího ročníku sice byl ze hry po nešťastných zraněních kolene a ramene, nyní už je ale zpět, aby v nové sezóně pomohl Mladé Boleslavi v honbě za vytouženým návratem do extraligy. O jeho pocitech z absolvované přípravy, náladě v kabině, nebo právě zdravotním stavu si můžete přečíst v článku.

Tomáši, v přípravě jste nastoupili proti poměrně exotickým soupeřům. Co vám utkání proti High1 a Lublani daly?

Zajímavou zkušenost pro všechny z nás. Většina za celou kariéru proti takovým hokejistům nehrála, teď jsme o něco moudřejší. Oba celky praktikovaly tvrdý fyzický hokej. Myslím, že pro 1. ligu to byla velmi kvalitní příprava, naši soupeři budou hrát podobným stylem.

TOMÁŠ JIRÁNEK
Perspektivní útočník se raduje z branky do sítě slovinské Lublaně.

V dvojzápasu s Lublaní jste posbíral tři kanadské body, proti High1 jste přidal asistenci. Zahraniční soupeři vám evidentně sedí, že?

Asi na tom něco bude, měli bychom proti nim hrát častěji. (smích) Ne, teď vážně, mám ve formaci výborné spoluhráče, teď k nám navíc pan trenér začal nasazovat Tomáše Demela a parádně si to sedlo, ještě s Petrem Kafkou si na ledě celkem dost rozumíme a tohle je výsledek.

Když se vrátíme k sobotnímu střetnutí, solidní výkon, ale druhou třetinu jste příliš nezvládli a soupeř ji vyhrál 1:0...

Přizpůsobili jsme se jejich hře, povolili koncentraci a mysleli si, že se herně složí stejně jako v pátek. Místo toho se ale zvedli a byli hodně nebezpeční. Takové věci by se nám neměly stávat, naštěstí jde ale zatím jen o přípravu a nic nás to nestálo.

Trenér Výborný vám na ledě dává hodně prostoru...

A já mu za to moc děkuji. Pro každého hokejistu je to příjemné a já udělám vše, abych tu důvěru splatil a odváděl co možná nejlepší výkony.

Bruslařský klub dává letos daleko více šancí mladým hokejistům, takže máte v kabině další kolegy, které znáte z juniorky. To určitě vítáte, že?

V kabině je to super, tím, že je nás tolik, se trochu víc prosadíme (smích), přibylo taky srandiček.

Dva zápasy ve dvou dnech, poměrně náročný program...

Když se vyhrává, tak tu únavu otřepete snadno, to vám potvrdí každý. Horší by byla ta druhá varianta. Za sebe můžu říct, že jsem s tím neměl problém.

Jaká je tedy nálada v kabině před startem nové sezóny?

Pořád dobrá, snad nám to vydrží. Nějaký tlak si zatím nepřipouštíme, půjdeme do toho zápas od zápasu a věříme, že nám to vyjde.

Na konci minulého ročníku jste měl problém se zraněním. Nyní je vše v pořádku?

Cítím se v pohodě, rameno i koleno jsou v pořádku, nic mě neomezuje. Nijak si neulevuji a jedu na sto procent.

Výkony v přípravě jste si získal přízeň fanoušků, vnímáte to?

Když fanoušci vyvolávají vaše jméno, je to příjemné. Tímto jim chci poděkovat za podporu, jsou super, a požádat je, ať chodí dál.

Stihl jste vůbec v tom nabitém programu nějakou dovolenou?

Moc ne, většinu času jsem strávil s kondičním trenérem a pak jsem na týden odjel za rodinou na Moravu. Po návratu už jsem se zase připravoval na začátek nového ročníku.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.