BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2013 | Zdena Bobková

Nadějná hokejistka z řad Bruslařů úspěšně reprezentovala Českou republiku

C h e b – Ač se z titulku může zdát, že jsme se zřejmě zmýlili, opak je pravdou. Za 7. třídu BK Mladá Boleslav skutečně nastupuje jedenáctiletá útočnice, Kristýna Kaltounková, která v sobotu 14. září a v neděli 15. září 2013 reprezentovala českou ženskou reprezentaci do patnácti let.

Druhý zářijový víkend se v západočeském Chebu odehrála dvě mezinárodní utkání reprezentačních výběrů žen do patnácti let mezi týmy z Česka a Německa.

Hned první zápas s Německem skončil výhrou českých hráček, a to po třetinách 3:1, 0:0 a 1:0. Kristýna se v tomto utkání trefila jednou a právě jediným gólem ve třetí třetině pečetila výhru českého výběru 4:1.

Následující den se hrála odveta, která už ale skončila těsnějším výsledkem 8:7 (třetiny – 3:2, 2:1, 3:4). Kristýna Kaltounková se v zápase trefila čtyřikrát a stala se tak nejúspěšnější střelkyní českého výběru, jelikož za celý turnaj nasbírala pět úspěšných tref. Druhou nejspěšnější střelkyní se čtyřmi brankami na kontě se stala Veronika Bucifalová ze Strakonic.

Již dříve jsme vás informovali o úspěších této mladé a nadějné hokejistky, když úspěšně reprezentovala s týmem 7. tříd na Memoriálu Gustava Lachmana, kde tým BK Mladá Boleslav vybojoval putovní pohár. Navíc získal ocenění jak pro nejlepšího brankáře turnaje, tak také pro nejlepšího střelce, kterým se právě stala Kristýna Kaltounková.

Další články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.

×
Dnes v 17:00 | Muži
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav