28. 9. 2013 | Zdena Bobková

Nadějná hokejistka z řad Bruslařů úspěšně reprezentovala Českou republiku

C h e b – Ač se z titulku může zdát, že jsme se zřejmě zmýlili, opak je pravdou. Za 7. třídu BK Mladá Boleslav skutečně nastupuje jedenáctiletá útočnice, Kristýna Kaltounková, která v sobotu 14. září a v neděli 15. září 2013 reprezentovala českou ženskou reprezentaci do patnácti let.

Druhý zářijový víkend se v západočeském Chebu odehrála dvě mezinárodní utkání reprezentačních výběrů žen do patnácti let mezi týmy z Česka a Německa.

Hned první zápas s Německem skončil výhrou českých hráček, a to po třetinách 3:1, 0:0 a 1:0. Kristýna se v tomto utkání trefila jednou a právě jediným gólem ve třetí třetině pečetila výhru českého výběru 4:1.

Následující den se hrála odveta, která už ale skončila těsnějším výsledkem 8:7 (třetiny – 3:2, 2:1, 3:4). Kristýna Kaltounková se v zápase trefila čtyřikrát a stala se tak nejúspěšnější střelkyní českého výběru, jelikož za celý turnaj nasbírala pět úspěšných tref. Druhou nejspěšnější střelkyní se čtyřmi brankami na kontě se stala Veronika Bucifalová ze Strakonic.

Již dříve jsme vás informovali o úspěších této mladé a nadějné hokejistky, když úspěšně reprezentovala s týmem 7. tříd na Memoriálu Gustava Lachmana, kde tým BK Mladá Boleslav vybojoval putovní pohár. Navíc získal ocenění jak pro nejlepšího brankáře turnaje, tak také pro nejlepšího střelce, kterým se právě stala Kristýna Kaltounková.