BK MLADA BOLESLAV
28. 2. 2009 | Jitka Čechová

Nadcházející čtyři neděle má Boleslav rezervované pro Znojemské Orly

M l. B o l. – V posledním utkání proti Kladnu měla Mladá Boleslav příležitost snížit ztrátu na předposlední příčku na rozdíl dvou bodů. Této šance se sice nedokázala stoprocentně chopit, ve hře je ale ještě pořád rovných třicet bodů, které ještě mohou vším zamíchat. Středočeši tak budou chtít určitě bodovat v neděli 1. března v zápase proti týmu HC Znojemští Orli. Utkání začíná v 17:30 a můžete ho sledovat pomocí on-line přenosu nebo na mbradio.cz.

Znojmo skončilo po základní části letošního ročníku O2 extraligy s počtem 68 bodů na dvanácté pozici. Zdaleka tedy ne nejhůře, ale na druhou stranu ani nejlépe. V rámci základních 52 zápasů se bodově nejvíce dařilo Petru Selingrovi, co se gólů týče tak Romanu Eratovi a největší počet asistencí zaznamenal Jiří Dopita. Ze dvou zápasů play-out si zatím nejvíc bodů odnáší Jaroslav Svoboda za čtyři asistence a Tomáš Demel za dva góly.

V obou utkáních se mezi tyče postavil Jiří Trvaj, přičemž kotouč za svá záda propustil v šesti případech. Procentuální úspěšnost jeho zákroků je potom rozpočítána na rovných 90%.

V prvním utkání bojů o udržení hostilo Znojmo na svém ledě tým Kladna, které nakonec porazilo 5:3. Orli správně odchytli hlavně začátek zápasu, během prvních pěti minut totiž vedli už 2:0. Ve 28. minutě přidával další gól Rýgl a jen o pár vteřin později vykřesali první naději také Kladenští díky gólu Trončinského. I když byl podobně úspěšný o něco později i Kalla, Kladno zůstalo až do konce v roli neúspěšně se dotahujícího celku.

Jak málo v play-out stačí k propadu nebo naopak vyšplhání se do výšek, ukázalo poslední utkání Orlů. Zatímco před ním ztráceli na vedoucí České Budějovice jen jeden bod, po následné prohře s nimi jsou to už najednou body čtyři a Znojmo tak zůstává na dostřel tří bodů Kladnu. Přitom na ledě Mountfieldu to vypadalo, že těmi šťastnějšími budou právě Moravané, kteří se dvakrát ujímali vedení. Jihočeši ale pokaždé vyrovnali a v 50. minutě potom dokonce obrátili zápas ve svůj prospěch.

Do posledního utkání proti Českým Budějovicím nastoupilo Znojmo v sestavě: Trvaj - Bičánek, Švrček, Rýgl, Mojžíš, Tesařík, Mrázek, Chvátal, Vyrůbalík - Selingr, Dopita, Kucharczyk, Demel, Procházka, Svoboda, Plášek, Haman, Růžička, Řípa, Čachotský, Davídek

Mladá Boleslav do zápasu s Kladnem nastoupila jako jednoznačně aktivnější celek a už ve 4. minutě se tak díky Důrasovi ujímala vedení. Na góly poměrně chudý zápas takto vydržel až do 46. minuty, kdy Kladenští vyrovnali. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a na řadu tak přišlo prodloužení, v němž se díky chybě v boleslavské obraně prosadil Horna. Rozhodl tak o dvou bodech pro Kladno.

Do posledního utkání proti Kladnu nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Schwarz – Novák, Bauer, Moravec, Zíb, Schnabel, Mocek, Lukáč, Brňák – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Padělek, D. Vrbata, Benda – Kazionov, Sýkora, Pšurný

Bilance Mladé Boleslavi a Znojma je po základní části vyrovnaná – 2:2 na vzájemné zápasy. Tým Orlů byl prvním celkem, který Středočeši porazili ve své premiérové sezoně v nejvyšší soutěži na domácím ledě (2:0). Pak sice dvakrát prohráli – ve Znojmě 1:3 a poté znovu doma 2:4. V zatím posledním měření sil hráči Bruslařského klubu ale opět zvítězili, tentokrát 1:0.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.