BK MLADA BOLESLAV
14. 5. 2008 | Jitka Čechová

Na noční zápasy nároďáku se nedokážu zvednout z postele, směje se Josef Jindra

M l. B o l. - Sedmadvacetiletý obránce Mladé Boleslavi Josef Jindra (na snímku) v základní části stanul na postu nejproduktivnějšího beka, krátce před play-off ho na nějakou dobu vyřadilo ze hry zranění oka. V baráži se ale už zase proháněl po boku svých kolegů po ledě, byť to muselo být s košíkem na helmě. Jak sám říká, za sebou má jednu z nejúspěšnějších sezon: "Postup s Boleslaví do extraligy vede, nic nebylo takové."

Mladá Boleslav postoupila v právě uplynulé sezoně do extraligy, Vy jste byl navíc nejproduktivnější obránce základní části. Konečně 21 asistencí je pořádná dávka podpory týmu. Ale přece jenom - máte pocit, že něco nevyšlo?

"Upřímně řečeno, snad ani nemám. Myslím si, že letos vyšlo všechno a to snad nad veškerá očekávání. Dařilo se týmu, což je hlavní, a dařilo se i mě, takže nemám na co si stěžovat."

Nejspíš až na to, že Vás tam potkalo nějaké to zranění...

"Přesně tak. To oko už je relativně v pořádku, ale ještě pořád to není úplně ono. To je asi tak to jediné, co bych na letošní sezoně změnil."

Ještě v rychlosti zpátky k baráži. Vy jste ji už dvakrát absolvoval s Českými Budějovicemi, dá se nějak říct, která na Vás udělala největší dojem, a ze které si případně nesete ty příjemnější vzpomínky?

"To se asi takhle jednoduše říct nedá... Každá přinesla to dobré i špatné a hlavně spoustu zkušeností. Ani o té první, kdy jsme vlastně s Budějovicemi sestoupili do první ligy, nemůžu říct, že by byla k ničemu. Každopádně ten postup teď s Boleslaví asi vede, rozhodně z toho mám nejsilnější dojmy. Když jsme se totiž s Českýmu Budějovicemi o rok později do extraligy zase vraceli, tak jsem toho moc nenahrál ani v play-off, ani v potom baráži. Nebylo to takové, jaké to bylo s Mladou Boleslaví."

Ve svém hráčském dotazníku máte jako největší sportovní cíl uveden postup s Mladou Boleslaví a ten je splněn. Uvažujete už o dalším?

"No, abych byl upřímný, tak zatím ještě ani ne. Užívám dovolenou. (smích)"

Jak ji trávíte?

"Hlavně s rodinou. Během sezony není tolik času, takže si to teď užívám."

Sledujete třeba mistrovství světa? Nebo hokej z rekreačních důvodů úplně vypouštíte?

"Kdepak, nevypouštím. (smích) To snad ani nejde... Mistrovství sleduju, pokud nehrajeme v jednu v noci."

Takže si neřídíte budíka a nevstáváte?

"Budíka si opravdu neřídím, z toho jsem vyrostl. (smích) Stalo se mi, že jsem se třeba vzbudil sám od sebe, ale nedokázal jsem se přinutit zvednout se z postele a jít se dívat."

Mezi novými boleslavskými posilami jsou mimo jiné také Martin Štrba a Marek Posmyk, se kterými se znáte právě z Českých Budějovic. Už jste spolu mluvili o chystané obnově vaší spolupráce?

"Jasně, mluvili jsme spolu, párkrát jsme si zavolali. Ale sleduji všechny nové posily a nevypadá to vůbec špatně."

A na závěr otázka, která se nabízí sama: 19. května začíná "A" týmu letní příprava. Mezi hokejisty moc oblíbená nebývá, jak je to u Vás?

"Mě letní příprava vyloženě nevadí. Pochopitelně tam jsou věci, které zrovna dvakrát nemusím a ony zase nemusejí mě, ale to k tomu prostě patří... Měli jsme dlouhou zimu, takže léto bude na jednu stranu příjemná změna. Navíc letos to nebude tak dlouhé."

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.