BK MLADA BOLESLAV
14. 5. 2008 | Jitka Čechová

Na noční zápasy nároďáku se nedokážu zvednout z postele, směje se Josef Jindra

M l. B o l. - Sedmadvacetiletý obránce Mladé Boleslavi Josef Jindra (na snímku) v základní části stanul na postu nejproduktivnějšího beka, krátce před play-off ho na nějakou dobu vyřadilo ze hry zranění oka. V baráži se ale už zase proháněl po boku svých kolegů po ledě, byť to muselo být s košíkem na helmě. Jak sám říká, za sebou má jednu z nejúspěšnějších sezon: "Postup s Boleslaví do extraligy vede, nic nebylo takové."

Mladá Boleslav postoupila v právě uplynulé sezoně do extraligy, Vy jste byl navíc nejproduktivnější obránce základní části. Konečně 21 asistencí je pořádná dávka podpory týmu. Ale přece jenom - máte pocit, že něco nevyšlo?

"Upřímně řečeno, snad ani nemám. Myslím si, že letos vyšlo všechno a to snad nad veškerá očekávání. Dařilo se týmu, což je hlavní, a dařilo se i mě, takže nemám na co si stěžovat."

Nejspíš až na to, že Vás tam potkalo nějaké to zranění...

"Přesně tak. To oko už je relativně v pořádku, ale ještě pořád to není úplně ono. To je asi tak to jediné, co bych na letošní sezoně změnil."

Ještě v rychlosti zpátky k baráži. Vy jste ji už dvakrát absolvoval s Českými Budějovicemi, dá se nějak říct, která na Vás udělala největší dojem, a ze které si případně nesete ty příjemnější vzpomínky?

"To se asi takhle jednoduše říct nedá... Každá přinesla to dobré i špatné a hlavně spoustu zkušeností. Ani o té první, kdy jsme vlastně s Budějovicemi sestoupili do první ligy, nemůžu říct, že by byla k ničemu. Každopádně ten postup teď s Boleslaví asi vede, rozhodně z toho mám nejsilnější dojmy. Když jsme se totiž s Českýmu Budějovicemi o rok později do extraligy zase vraceli, tak jsem toho moc nenahrál ani v play-off, ani v potom baráži. Nebylo to takové, jaké to bylo s Mladou Boleslaví."

Ve svém hráčském dotazníku máte jako největší sportovní cíl uveden postup s Mladou Boleslaví a ten je splněn. Uvažujete už o dalším?

"No, abych byl upřímný, tak zatím ještě ani ne. Užívám dovolenou. (smích)"

Jak ji trávíte?

"Hlavně s rodinou. Během sezony není tolik času, takže si to teď užívám."

Sledujete třeba mistrovství světa? Nebo hokej z rekreačních důvodů úplně vypouštíte?

"Kdepak, nevypouštím. (smích) To snad ani nejde... Mistrovství sleduju, pokud nehrajeme v jednu v noci."

Takže si neřídíte budíka a nevstáváte?

"Budíka si opravdu neřídím, z toho jsem vyrostl. (smích) Stalo se mi, že jsem se třeba vzbudil sám od sebe, ale nedokázal jsem se přinutit zvednout se z postele a jít se dívat."

Mezi novými boleslavskými posilami jsou mimo jiné také Martin Štrba a Marek Posmyk, se kterými se znáte právě z Českých Budějovic. Už jste spolu mluvili o chystané obnově vaší spolupráce?

"Jasně, mluvili jsme spolu, párkrát jsme si zavolali. Ale sleduji všechny nové posily a nevypadá to vůbec špatně."

A na závěr otázka, která se nabízí sama: 19. května začíná "A" týmu letní příprava. Mezi hokejisty moc oblíbená nebývá, jak je to u Vás?

"Mě letní příprava vyloženě nevadí. Pochopitelně tam jsou věci, které zrovna dvakrát nemusím a ony zase nemusejí mě, ale to k tomu prostě patří... Měli jsme dlouhou zimu, takže léto bude na jednu stranu příjemná změna. Navíc letos to nebude tak dlouhé."

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.