BK MLADA BOLESLAV
23. 6. 2013 | Lukáš Chuchválek

Na led už jsme hodně natěšení, přiznal Zbyněk Hrdel

M l. B o l. – Běhání, posilování, cvičení, prostě letní příprava jako řemen. Zbyněk Hrdel (na snímku) ji už absolvuje v boleslavském podání počtvrté a spolu s ostatními hokejisty se už teď těší, až zase naskočí na led. Řeč přišla nejen na to, ale také na jiná témata. Po páteční tréninkové jednotce v plaveckém bazénu zaměřené na regeneraci poskytl následující rozhovor.

Zbyňku, nedávno jste se vrátili z cyklistického soustředění na Šumavě. Co vy a kola?

Měli jsme tam náročný program, byl to vrchol letní přípravy. Kvůli tomu, že nejsem zvyklý jezdit na kole každý den, to bylo o to těžší. Ale na druhou stranu bylo soustředění v horské přírodě příjemná změna a zpestření letní přípravy.

Zbyněk Hrdel

Letos se musíte vyrovnávat s rozmary počasí, jak to zvládáte?

Na Šumavě nám počasí vyšlo dobře, zmokli jsme tam jen jednou nebo dvakrát. Nejprve to sice vypadalo špatně, ale počasí nebylo tak strašné jako o týden dříve, kdy byly povodně. Ty se nás naštěstí výrazně nedotkly a mohli jsme pokračovat v tréninku. Nemohli jsme však ven, museli jsme využívat vnitřní prostory u nás na stadionu a chodili jsme také na spinning nebo box. Na druhou stranu ta obrovská vedra, která přišla teď, nejsou o nic příjemnější, spíš naopak.

V pátek jste byli v plaveckém bazénu. Dokázal byste popsat, co všechno jste tam dělali?

Jde tam hlavně o regeneraci těla, která je po každém odtrénovaném týdnu potřebná. Začínáme volně přeplaváním bazénů a postupně si zvyšujeme dávky, jak se tělo uvolňuje. Každý si volí tempo, jaké mu vyhovuje.

Předpokládám, že se ale stejně těšíte na to, až tekuté skupenství vody vyměníte za to pevné, že?

Ano, určitě. Takhle to má každý hokejista, protože na zátěž na ledě je každý z nás zvyklý a snáší ji výrazně lépe než skákání, běhání a posilování při letní přípravě. Na led jsme už hodně natěšení.

V uplynulém ročníku se nepovedlo postoupit. Bylo pro vás automatické zůstat a zkusit vybojovat v dalším roce extraligu znovu?

Myslím, že nikdy pro nikoho není úplně automatické, zda v daném klubu po sezóně zůstane, smlouva nesmlouva. Smlouvu tu mám ještě na rok a o místo v sestavě se určitě porvu, abych tento cíl pomohl naplnit. V průběhu ročníku se ale může stát mnoho věcí, uvidíme, jak to bude.

Co tedy od následující sezóny očekáváte?

Máme nejvyšší cíle a chceme zopakovat minulou sezónu, ovšem s tím rozdílem, že tentokrát už postup vybojujeme. Kádr máme výborný na to, abychom to dokázali. Těch pár kopanců, které jsme buď dostali nebo naopak sami udělali, by nám mělo pomoct neopakovat stejné chyby.

Od příští sezóny platí nové pravidlo o nasazování mladých hráčů. Jak ho vnímáte?

Těžko se mi to hodnotí teď, to ukáže až sezóna. Každopádně je to výrazný zásah, kvůli němuž budou muset někteří hráči ve svých klubech skončit. Hlavně se ale obávám toho, že v naší lize tolik kvalitních mladých hráčů není. Uvidíme, jak se to celé vyvine.

Na závěr se zeptám, jaký panuje rozdíl v režimu letní přípravy a v režimu ligy z hlediska volného času?

V letní přípravě ho moc nemáme, neboť trénujeme dvoufázově, někdy trojfázově. Máme to tedy časově hodně nabušené a jsme na zimním stadionu prakticky celý den od rána až do večera. Jen víkendy máme volné. Zato během sezóny máme tréninky většinou jednofázové kvůli zápasové zátěži, takže po nich máme odpoledne a večer čas, avšak žádné volné víkendy prakticky nemáme.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim