BK MLADA BOLESLAV
27. 8. 2008 | Michal Miškovský

Na kolena nás dostal první inkasovaný gól, smutnil asistent Leo Gudas

M l. B o l. – Finále letního Tipsport Hockey Cupu si hokejisté BK Mladá Boleslav nezahrají. V domácím semifinálovém duelu s Kometou Brno se totiž i přes vyrovnaný průběh nedokázali ani jednou střelecky prosadit. “Myslím, že nás na kolena dostal první inkasovaný gól a hlavně naše nedisciplinovanost. Několik útočných faulů bylo zbytečných,“ míní Leo Gudas (na snímku), asistent Středočechů, který vedl středeční utkání společně se sportovním ředitelem Jaromírem Šindelem, neboť Jiří Šejba se účastní exhibice v Rusku.

Duel Mladoboleslavských s Kometou byl reprízou loňského vyhecovaného semifinále první ligy, které rozhodlo až prodloužení rozhodujícího sedmého zápasu. “Určitě tam nějaká vzpomínka byla, ale myslím si, že se obě mužstva v létě dost proměnila, takže zase tolik jich být nemohlo,“ uvedl po utkání na tiskové konferenci Leo Gudas.

Na stejnou otázku odpověděl vcelku podobně i trenér Komety Vladimír Kýhos. “Pro mě osobně skončila loňská semifinálová série sedmým zápasem a já jsem poté Boleslavi popřál k postupu do extraligy,“ řekl. “Fanoušci to sice brali jako odvetu a možná i někteří hráči, ale tohle je přece příprava na novou sezonu,“ vzápětí doplnil brněnský kouč.

Podle Kýhosových slov podala obě mužstva kvalitní výkony: “Na začátek sezony jsme viděli dobrý zápas od obou stran. Hokej měl všechno, co měl mít – náboj, rychlost, přesilovky.“

“Myslím, že my jsme byli šťastnější v tom, že z jedné z přesilovek jsme gól dali. To soupeře nalomilo,“ konstatoval brněnský lodivod. Rozhodující aspekt, který nasměroval jeho tým k výhře, však viděl jinde. “Tím činitelem byl Saša Hylák, který toho především v oslabení pochytal hromadu,“ řekl závěrem Vladimír Kýhos.

Nadcházející přípravné utkání BK Mladá Boleslav už povede duo Jiří Šejba – Leo Gudas.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.