BK MLADA BOLESLAV
29. 10. 2009 | Štěpán Tomš

Na hokejky se nám dostala nervozita, popsal kolaps Valdemar Jiruš

M l. B o l. – Jeden z nejlépe rozehraných letošních zápasů Boleslavi rychle zhořkl. V první třetině domácí hokejisté hráli uvolněně a hokejem bavili sebe i publikum, odměnou jim bylo vedení 3:0 po necelých dvanácti minutách hry. Jenže to bylo vše. V dalším průběhu nestačili koukat jak domácí příznivci, tak hokejisté Bruslařského klubu. Obránce Valdemar Jiruš (na snímku) sám jednu branku vstřelil, jenže o spokojenosti nemohla být po zápase řeč. “Těžko se hledají slova. Zodpovědní jsme všichni,“ řekl.

Domácí hokejisté namlsali fanoušky třemi rychlými góly, kterých bylo nakonec na body málo. Do řeči nebylo z boleslavského týmu nikomu. “Těžko se hledají slova. Měli jsme to dobře rozehrané, ale asi jsme se trošku uspokojili, že máme ten zápas v kapse,“ podlehli hráči dojmu, že rychlé vedení zajistí body.

Nestalo se. Boleslav dala impuls soupeři ve vlastní přesilovce. Stává se pomalu pravidlem, že Středočeši ve vlastní početní výhodě inkasují. “Svádět to na jednu chybu by byl alibismus. Jednou se daří jednomu, jindy zase druhému, ale za výsledek je zodpovědný celý tým,“ rezolutně odmítl, že by za prohrou stála tato chyba.

“Dali jsme soupeři příležitost, a on nás potrestal. Využil každou šanci a nám se na hokejky dostala nervozita,“ popsal, jak se vytratilo sebevědomí. “Nedokázali jsme se s tím vypořádat, i když jsme měli šance ve hře pět na pět, měli jsme i přesilovky,“ přiznal, že příležitosti na vyrovnání byly. V závěru hrála Boleslav dokonce 5 na 3.

“Byli jsme málo důrazní a to štěstíčko se od nás odklonilo,“ hledal příčiny výpadku. “Samozřejmě jsme za to ale zodpovědní,“ dodal na druhou stranu. “Snažili jsme se, ale nepadlo to tam. I takové zápasy jsou.“ Boleslavským se snaha upřít nedala. “Mrzí nás to, protože jsme si před reprezentační přestávkou mohli doma připsat tři důležité body. Musíme body vybojovat v neděli v Budějovicích,“ dodal.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.