BK MLADA BOLESLAV
15. 1. 2016 | Jitka Čechová

Na hokej se neumím jen dívat. Mám z toho nervy, přiznává David Výborný

P l z e ň – Konečně se fanoušci dočkali, konečně je kapitán David Výborný zpátky na ledě a hlavně v zápasech. Návrat to přitom byl víc než povedený, byť začal minimálně netradičně. Vyloučení brankáře Růžičky do konce utkání ale Bruslaře nevykolejilo, alespoň ne na dlouho a z Plzně si nakonec – díky skvělé třetí třetině – vezou tři důležité body.

Davide, po nakonec vyhraném utkání si pro začátek snad můžu dovolit trochu toho humoru a začít poněkud s nadsázkou: Před zápasem tady mezi novináři běželo, že prý vás srazil traktor – proto to zranění a proto jste nehrál. Co je na tom pravdy?

Cože? (smích)

Prý jste to měl někde říct vy sám...

(další smích) Nic takového jsem v životě neřekl.

Dobře, tak to jsme vyloučili a teď už vážně. Jaké to po tom zranění a herní přestávce bylo?

Přiznávám, že to bylo těžké. Pět týdnů jsem nehrál a teď jsem ještě navíc trochu nastydlý. Ale nakonec jsem do toho celkem dostal a nebylo to až tak špatné. Celkově ten zápas byl celkem dobrý, snad až na ta vyloučení.

Fanoušci několikrát vyjádřili obavy, jestli vaše zranění nebude natolik vážné, že to celé raději „zabalíte“ dřív, než jste původně plánoval. Neproběhlo vám to hlavou?

Vůbec. Chtěl jsem se za každou cenu vrátit a ještě se snažit klukům s něčím pomoct. Ještě si ty dva tři měsíce užít a pak už to opravdu zabalit. (úsměv)

Sledoval jste v době své rekonvalescence zápasy Mladé Boleslavi?

Sledoval jsem výsledky, ale přiznávám, že jsem na zápasy nejezdil a byl doma. Nesnáším, když se na hokej musím jen dívat, mám z toho nervy. Ale s týmem jsem samozřejmě fungoval, jezdil jsem se dívat na tréninky a tak...

Začátek zápasu s Plzní byl hodně nestandardní, po necelých třech minutách hry dostal brankář Růžička trest do konce zápasu. Zažil jste někdy něco takového?

Ne, nezažil. Člověk pořád poznává nové a nové věci... Nejsem si jistý, jestli tam Růža opravdu něco takového udělal, neviděl jsem to, bylo tam moc lidí. Na druhou stranu Jeřábek do něj viditelně šel...

Zdálo se, že vás ta nestandardní situace trochu zaskočila. A že jste se nějakou dobu rozkoukávali...

V první a druhé třetině jsme měli spoustu oslabení, hodně nás to sráželo. Takže ano, asi to mohlo působit dojmem, že jsme se tak nějak hledali. Ve třetí části jsme pak konečně hráli pět na pět a v tom jsme podle mě tentokrát byli lepší.

Stejně jako vy (trochu nečekaně) musel po zranění naskočit do hry David Rittich. I on vás podržel, že?

On je mladší, tak prostě musel. Jemu ta pauza prospěla, na rozdíl ode mě. (úsměv)

Plzeň si v závěru vybrala oddechový čas, hodně se snažila. Naštěstí jste neinkasovali...

Ty poslední dvě tři minuty jsme odehráli suprově, vůbec jsme je nepustili do nějaké větší šance. Jen jsme to chtěli udržet, už se nikam necpat ani netlačit. Myslím, že ten konec jsme zvládli hodně solidně.

V posledním přibližně měsíci se Boleslavi tolik nedařilo. Mohl by tohle být ten zápas, který vás vrátí zpátky „na trať“?

Doma se vždycky aspoň něco málo uklohní. Tohle je hlavně výhra z venku a to se vždycky počítá jako něco trochu víc. Pravda je, že teď se klukům až tolik nedařilo, takže zaplaťpánbůh že jsme to tady v Plzni dali.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!