BK MLADA BOLESLAV
14. 3. 2009 | Jitka Čechová

Na Znojmo ztrácí Boleslav pořád šest bodů, v neděli se to ale změní

M l. B o l. – Už jen čtyři zápasy zbývají z bojů o udržení a pak bude definitivně znám účastník baráže. Hráči Bruslařského klubu si situaci mohli hodně ulehčit v duelu proti Kladnu, pátek třináctého si ale vybrali neuvěřitelně smolně. Díky bodu z prodloužení ale na celek HC Znojemští Orli stále ztrácí šest bodů. Ať to ale v neděli 15. března dopadne jakkoli, toto číslo se změní. Utkání začíná v 17:30 ve znojemské Hostan aréně a sledovat jej můžete pomocí on-line přenosu.

Znojmo už po několik zápasů zůstává jakýmsi potenciálním největším a nejbližším rivalem. I když se neustále přetahuje o předposlední příčku s Kladnem, Boleslavští nejspíš (asi hlavně díky tomu, že proti Kladnu se jim zkrátka moc nedaří) doufají, že právě Orli budou tím celkem, na koho dokážou ze své poslední příčky zaútočit. Abychom tedy byli bodově přesní: Svěřenci trenéra Šindela mají na svém kontě v současnosti 72 bodů, Znojmo má 78 bodů. Zmiňované Kladno je na tom ještě o jeden bod lépe.

Znojmo má ve svých řadách druhého nejúspěšnějšího hráče play-out, budeme-li to brát z celkového pohledu na všechny čtyři zúčastněné týmy, a tím je Jiří Dopita (prvním je boleslavský Michal Důras). Útočník Orlů zatím vstřelil tři góly a na jeden přihrál. Za zmínku určitě stojí i šest asistencí Jaroslava Svobody. Stabilním bodem v brance je Jiří Trvaj, pouze do jednoho utkání nastoupil Jaroslav Kameš.

Od minulé neděle, kdy Znojemští prohráli na boleslavském ledě 0:4, stihli odehrát další dvě utkání. Nejprve se představili na ledě Kladna, kterému jakoby oplatili předchozí utrpěnou porážku, a přehráli jej 4:0.

V pátečním utkání v Českých Budějovicích už to tak jednoznačné nebylo, Orli totiž na jihu Čech prohráli až na samostatné nájezdy a to 3:2.

Do posledního utkání proti Českým Budějovicím nastoupilo Znojmo v sestavě: Trvaj - Rýgl, Mojžíš, Tesařík, Bičánek, Švrček, Vyrůbalík - Erat, Dopita, Selingr - Svoboda, Čachotský, Demel - Růžička, Haman, Sajdl - Kucharczyk, Plášek, Davídek

Již tradiční "přetahovací" zápasy Boleslavi s Kladnem nezklamaly ani tentokrát, i když v tomto případě se pro Mladou Boleslav jednalo o obzvlášť smolný případ. Kvůli zpětnému uznání gólu kladenského Pavlase nemohl být uznán následný gól Boháče, a hráči Bruslařského klubu tak místo skoro jasného vítězství 3:1 prohráli 2:3 v prodloužení.

Do posledního utkání proti Kladnu nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Schwarz – Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Bauer, Čížek, Schnabel, Brňák – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Gajovský, Sýkora, Benda – Pšurný, Vrbata, Padělek

V rámci play-out mají Středočeši se Znojmem vyrovnanou bilanci – 1:1 na zápasy. Zatím také platí pravidlo domácího vítěze, nejprve vyhráli Orli 3:2, pak Boleslav 4:0.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.