BK MLADA BOLESLAV
18. 3. 2019 | Lukáš Chuchválek

Na Liberec půjdeme naplno, chceme urvat každý zápas, hlásí Michal Vondrka

M l. B o l. - Po pátém utkání proti Zlínu v předkole play-off, který Bruslaři vyhráli 4:1, se k mikrofonům postavil také boleslavský kapitán Michal Vondrka (na snímku). Pochvaloval si zodpovědnou hru, které se hráči drželi i po inkasování prvního gólu. Už se těší na sérii s Libercem, kterou si chce užít a zároveň se chce s týmem proti nim pokusit o úspěch.

V rozhodujícím zápase jste po první třetině prohrávali. Co jste od druhé změnili, co jste zlepšili, co jste si řekli?

Já si myslím, že jsme hráli celkem dobře do té doby, než jsme dostali gól. Pak jsme to na nějakých deset minut změnili, což bylo takové neplánované, ale to neneslo ovoce. Já jsem nabádal kluky, aby se drželi té samé hry, co jsme nastolili od začátku. Kluci to vzali, hráli jsme zodpovědně a zápas se nám podařilo otočit.

Potom jste měli i více přesných střel na bránu, protože v první třetině jste jich měli hodně blokovaných. Hrála v tom roli i lepší přesnost střelby?

Možná jo. Možná jsme byli efektivnější, snažili jsme se jít víc do brány a ty puky do ní tlačit, nějaké ty teče trefit. Bylo to o nějakých detailech. Je to takové klišé, ale když obránce při play-off netrefí toho prvního hráče před sebou a ono to dojde až k bráně, je z toho většinou nějaká dobrá šance, protože je tam natlačeno víc lidí a jsou z toho dost často góly.

Nyní jste ve čtvrtfinále extraligy. Jak by vám to znělo, kdyby vám to někdo řekl před Vánoci?

Před Vánoci jsem tak nějak tušil, že to bude dobrý, ale že to bude samozřejmě těžké dostat se přes těch pár týmů, abychom se do čtvrtfinále dostali. Ale kdyby mi tohle někdo řekl v září, tak bych koukal jako blázen. Před Vánoci jsem tomu začal věřit a ten tým se lepšil a lepšil hrozně dlouho. Myslím, že proti Zlínu to bylo zasloužené vítězství.

Bylo kolem toho už mnoho řečí, ale jak tým ovlivnila trenérská změna?

To je omílané furt dokola. Samozřejmě se to v týmu hodně zvedlo.

Proti Liberci to bude pro vás i pro fanoušky regionální derby. Jak se těšíte vy? Jak se těšíte na konkrétní liberecké hráče a jejich styl?

Bude to samozřejmě těžké. Na play-off si tým nikoho vybírat nemůže a zápasy budou strašně těžké. Je úplně jedno, zda hrajeme proti Liberci nebo třeba proti Hradci, to je úplně fuk. Já se na Liberec těším moc, protože zápasy mají daleko větší náboj a už nyní se Zlínem jsme viděli, jak je to vypjaté. Hraje se o všechno a takové zápasy mě hodně baví. Říkal jsem klukům k tomuto utkání se Zlínem, že moc víc toho není v extralize než hrát o udržení nebo o vítězství v sérii. Ať si to každý uvědomí, hlavně mladší hráči, zápas si užijou a dají do něj všechno. Moc se na to těším.

Přeci jen je to trochu rozdíl, když hrajete se Zlínem nebo Olomoucí, kdy víte, že bude rozhodovat málo gólů a budou docela dost bránit. Kdežto Liberec... Co se dá od nich čekat?

Oni jsou výborní. Ne nadarmo vyhráli základní část a prošli soutěží jako nůž máslem. Hrajou výborně defenzívně i ofenzivně, mají výborného gólmana, prostě jsou tým, který tu základní část vyhrál. Určitě do série nepůjdeme s tím, že bychom ji chtěli jen nějak odehrát, určitě do toho půjdeme naplno a s tím, že bychom mohli vyhrát.

Takže si to budete chtít užít?

Užít na jednu stranu, na druhou stranu věřím a cítím u mužstva, že do toho půjdeme po hlavě.

Může být výhoda v rozehranosti po té pětizápasové sérii se Zlínem?

To je hrozně těžké říct, pro někoho to výhoda je, pro někoho ne. Samozřejmě, nějakou roli hraje únava, ale já si myslím, že se z toho dostaneme. Necháme se překvapit.

Možná bude na Liberec vyvíjen ve čtvrtfinále větší tlak. Dá se říct, že můžete hrát uvolněněji?

Já myslím, že se uvolnit vůbec nechceme. Chceme do toho jít naplno a budeme chtít urvat každý zápas.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.