BK MLADA BOLESLAV
18. 3. 2019 | Lukáš Chuchválek

Na Liberec půjdeme naplno, chceme urvat každý zápas, hlásí Michal Vondrka

M l. B o l. - Po pátém utkání proti Zlínu v předkole play-off, který Bruslaři vyhráli 4:1, se k mikrofonům postavil také boleslavský kapitán Michal Vondrka (na snímku). Pochvaloval si zodpovědnou hru, které se hráči drželi i po inkasování prvního gólu. Už se těší na sérii s Libercem, kterou si chce užít a zároveň se chce s týmem proti nim pokusit o úspěch.

V rozhodujícím zápase jste po první třetině prohrávali. Co jste od druhé změnili, co jste zlepšili, co jste si řekli?

Já si myslím, že jsme hráli celkem dobře do té doby, než jsme dostali gól. Pak jsme to na nějakých deset minut změnili, což bylo takové neplánované, ale to neneslo ovoce. Já jsem nabádal kluky, aby se drželi té samé hry, co jsme nastolili od začátku. Kluci to vzali, hráli jsme zodpovědně a zápas se nám podařilo otočit.

Potom jste měli i více přesných střel na bránu, protože v první třetině jste jich měli hodně blokovaných. Hrála v tom roli i lepší přesnost střelby?

Možná jo. Možná jsme byli efektivnější, snažili jsme se jít víc do brány a ty puky do ní tlačit, nějaké ty teče trefit. Bylo to o nějakých detailech. Je to takové klišé, ale když obránce při play-off netrefí toho prvního hráče před sebou a ono to dojde až k bráně, je z toho většinou nějaká dobrá šance, protože je tam natlačeno víc lidí a jsou z toho dost často góly.

Nyní jste ve čtvrtfinále extraligy. Jak by vám to znělo, kdyby vám to někdo řekl před Vánoci?

Před Vánoci jsem tak nějak tušil, že to bude dobrý, ale že to bude samozřejmě těžké dostat se přes těch pár týmů, abychom se do čtvrtfinále dostali. Ale kdyby mi tohle někdo řekl v září, tak bych koukal jako blázen. Před Vánoci jsem tomu začal věřit a ten tým se lepšil a lepšil hrozně dlouho. Myslím, že proti Zlínu to bylo zasloužené vítězství.

Bylo kolem toho už mnoho řečí, ale jak tým ovlivnila trenérská změna?

To je omílané furt dokola. Samozřejmě se to v týmu hodně zvedlo.

Proti Liberci to bude pro vás i pro fanoušky regionální derby. Jak se těšíte vy? Jak se těšíte na konkrétní liberecké hráče a jejich styl?

Bude to samozřejmě těžké. Na play-off si tým nikoho vybírat nemůže a zápasy budou strašně těžké. Je úplně jedno, zda hrajeme proti Liberci nebo třeba proti Hradci, to je úplně fuk. Já se na Liberec těším moc, protože zápasy mají daleko větší náboj a už nyní se Zlínem jsme viděli, jak je to vypjaté. Hraje se o všechno a takové zápasy mě hodně baví. Říkal jsem klukům k tomuto utkání se Zlínem, že moc víc toho není v extralize než hrát o udržení nebo o vítězství v sérii. Ať si to každý uvědomí, hlavně mladší hráči, zápas si užijou a dají do něj všechno. Moc se na to těším.

Přeci jen je to trochu rozdíl, když hrajete se Zlínem nebo Olomoucí, kdy víte, že bude rozhodovat málo gólů a budou docela dost bránit. Kdežto Liberec... Co se dá od nich čekat?

Oni jsou výborní. Ne nadarmo vyhráli základní část a prošli soutěží jako nůž máslem. Hrajou výborně defenzívně i ofenzivně, mají výborného gólmana, prostě jsou tým, který tu základní část vyhrál. Určitě do série nepůjdeme s tím, že bychom ji chtěli jen nějak odehrát, určitě do toho půjdeme naplno a s tím, že bychom mohli vyhrát.

Takže si to budete chtít užít?

Užít na jednu stranu, na druhou stranu věřím a cítím u mužstva, že do toho půjdeme po hlavě.

Může být výhoda v rozehranosti po té pětizápasové sérii se Zlínem?

To je hrozně těžké říct, pro někoho to výhoda je, pro někoho ne. Samozřejmě, nějakou roli hraje únava, ale já si myslím, že se z toho dostaneme. Necháme se překvapit.

Možná bude na Liberec vyvíjen ve čtvrtfinále větší tlak. Dá se říct, že můžete hrát uvolněněji?

Já myslím, že se uvolnit vůbec nechceme. Chceme do toho jít naplno a budeme chtít urvat každý zápas.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.