BK MLADA BOLESLAV
14. 7. 2020 | Adéla Kvapilová

Myslím si, že mi český hokej bude perfektně sedět, říká Joona Jääskeläinen

M l. B o l. – Nová sezóna se kvapem blíží a s ní přicházejí nová jména. Jedním z nich je finský kanonýr Joona Jääskeläinen. Třiadvacetiletý útočník pochází z městečka Imatra a BK Mladá Boleslav je teprve jeho druhou zahraniční štací. Uplynulou sezónu okusil nejvyšší slovenskou ligu a oblékal dres Bánské Bystrice, ve kterém během 53 zápasů zaznamenal 46 bodů (23 +23). Bude patřit i u Bruslařů mezi tahouny týmu?

Joono, kdy jste se dozvěděl o nabídce od BK Mladá Boleslav?

Myslím si, že to bylo po deseti odehraných zápasech na Slovensku. Kontaktovali mě prostřednictvím mého agenta a projevili o mě zájem.

Proč jste se tak rozhodl? Dostal jste i jiné nabídky?

Jedním z hlavních důvodu mého rozhodnutí bylo to, že Mladá Boleslav měla o mě velký zájem. Takže to bylo celkem jednoznačné. Měl jsem pár dalších nabídek, ale manažeři mě přesvědčili o týmu a jeho organizaci.

Kam to chcete s BK Mladá Boleslav dotáhnout?

Samozřejmě chceme vyhrát. (úsměv) To je náš cíl. Přes sezónu budeme tvrdě pracovat, abychom k tomu byli co nejblíže.

Jak probíhá vaše příprava? Byla nějak ovlivněna pandemií?

Začátek mé letní přípravy byl složitý, protože tělocvičny byly zavřené. Naštěstí mám nějaké vybavení doma, takže jsem zkoušel trénovat s tím, co mám. Nyní už je vše opět otevřené, takže hodně zařazuji tenis.

Kdy se plánujete připojit k týmu?

Přiletím 21. července, což je za chvíli.

Jak byste popsal váš styl hry?

Hraji jako ostřelovač. Potřebuji střílet z každé pozice. Řekl bych, že jedna z mých největší předností je hra v powerplay. Musím tvrdě pracovat, abych se i zde do přesilovek podíval.

Uplynulý ročník jste strávil v HC Bánská Bystrica, sezóny předtím jste balancoval na hranici finské Liigy a druhé nejvyšší soutěže. Co očekáváte od české extraligy?

Od české extraligy očekávám hlavně rychlý a dovedností hokej. Myslím si, že mi bude perfektně sedět.

Co vnímáte jako Váš dosud největší úspěch? Čeho si nejvíce ceníte?

Můj největší dosavadní úspěch je asi vítězství ve druhé lize mého rodného města. Cením si ale každého vítězství, protože vždy je těžké cokoliv vyhrát. Já osobně jsem velmi hladový po výhře, protože ten pocit je nepopsatelný.

Znáte už některé hráče z kabiny?

Před příchodem jsem znal Adama Zbořila, Mario Luntera a Brandona Aldersona. S Adamem jsem působil asi tři roky v juniorech ve Finsku, takže ho znám opravdu dobře. Maria znám z Bánské Bystrice, kde jsme spolu chvíli hráli. Proti Brandonovi jsem minulý rok nastupoval. Poté co jsme oba podepsali smlouvu v Mladé Boleslavi, tak jsme si vyměnili pár zpráv.

Jste spíše komunikativní nebo stydlivý? Co mohou od Vás fanoušci očekávat?

Řekl bych, že jsem docela plachý. Ale když se dostanu do kolektivu, tak také promluvím, a ne vždy jsem ticho. Doufám, že se na ledě ukážu více než mimo něj. Fanoušci si mohou vždy přijít popovídat, v tom problém není. (úsměv)

Pro Slovany je na vyslovení vašeho jména nelehký oříšek. Měl jste s ním na Slovensku problém?

Ano, na Slovensku měli s mým jménem problém. (smích)

Navštívil jste už v minulosti Českou republiku?

Ano, několikrát. Tenkrát jsem zde byl na juniorských turnajích, ale moc si toho nepamatuji. Rád bych navštívil Prahu, protože to je město, kam se chci podívat. Už se nemůžu dočkat, až poznám nové lidi, města a samozřejmě fanoušky.

Děkujeme za rozhovor.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Z Finska vás zdraví útočník Joona Jääskeläinen, který se už za chvíli připojí k týmu Bruslařů. #bkboleslav #jedentymjedencil #greetings #seeyousoon @jaaskelainen84
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.