BK MLADA BOLESLAV
12. 10. 2014 | Zdena Bobková

Musíme začít bodovat i doma, ví David Vrbata

M l. B o l. – Po zápase s brněnskou Kometou jsme k mikrofonu pozvali Davida Vrbatu (na snímku). Utkání, které v první třetině nabralo pěkné obrátky, musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, kdy se v páté sérii trefil zkušený Ptáček. Otázkou však zůstává, kdy Bruslaři opět ze ŠKOENERGO Arény vybudují nedobytnou tvrz, tak jako tomu bylo v minulých sezonách. „Potřebujeme vozit body zvenku i vyhrávat doma,“ ví Vrbata.

Davide, první třetina se divákům líbila, nicméně trenéři z ní asi takovou radost neměli. Co následovalo o první přestávce v kabině?

Druhá třetina začínala za nerozhodného stavu, bylo to 3:3, takže jsme to brali spíše tak, že se začíná od začátku. Je škoda, že jsme během první třetiny tolikrát inkasovali, ale na druhou stranu jsme i tři branky vstřelili, takže ten zápas začínal od začátku. Pak už se asi čekalo, kdo rozhodne, nebo kdo udělá chybu a ten druhý ji potrestá.

Čím se podle vás dá vysvětlit změna stylu hry na obou stranách mezi první třetinou, která byla, dá se říct „bratrovražedná“, a tou druhou, která byla už o poznání klidnější, a více defenzivnější?

Každý tým dal po třech gólech, takže bylo jasné, že trenéři na obou stranách upozorňovali na to, že už je to moc divoké a je potřeba tu hru nějak uklidnit a nedělat z toho divokou přestřelku. Od druhé třetiny už si oba týmy hlídaly zadek a ani jeden nechtěl udělat chybu.

V základní hrací době už gól nepadl, ačkoli šancí bylo mnoho, nerozhodlo ani prodloužení, při kterém jste navíc hráli přesilovku 4 na 3. Nemrzí vás to zpětně?

Těch přesilovek jsme měli v zápase mnoho, měli jsme i mnoho střel a šancí, dokonce jsme Kometu přestříleli. Bohužel pro nás tam ale nic nespadlo. Nájezdy už jsou pak buď anebo…

Paradoxem trochu zůstává, že doma se vám daří méně než venku. Jste doma více nervózní, nebo v čem to podle vás vězí?

Nemyslím si, že bychom byli nějak nervózní. Prostě prozatím ty výsledky doma jsou takové, které my si úplně nepředstavujeme a zatím zaplaťpánbůh vozíme alespoň ty body z venku. V minulých sezónách tomu bylo právě naopak. Já osobně ale doufám v to, že body z venkovních zápasů zůstanou a doma, že se to zlomí a začneme tady vyhrávat.

Co je podle vás potřeba zlepšit v těch dalších zápasech?

Myslím si, že máme dobrý útok, ale je potřeba hrát od útočníků, přes obránce i gólmana dobře odzadu, což se koneckonců ukázalo i v těch minulých zápasech. Dneska se jinak nehraje, bránit musí celé mužstvo.

Na závěr se vás zeptám na další zápas, kdy míříte do Ostravy. Co čekat od tohoto zápasu, který je již třetí v poměrně krátkém sledu?

Je to změna v našem herním systému, kdy jsme tři týdny měli úterky volné, takže není na škodu, když to má ten rychlejší zápasový rytmus. Určitě před zápasem uděláme poradu, protože ve Vítkovicích je větší hřiště. Takže se musíme na zápas dobře připravit a pokusíme se přivézt z venku nějaké body.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Meteor Třemošná