BK MLADA BOLESLAV
12. 10. 2014 | Zdena Bobková

Musíme začít bodovat i doma, ví David Vrbata

M l. B o l. – Po zápase s brněnskou Kometou jsme k mikrofonu pozvali Davida Vrbatu (na snímku). Utkání, které v první třetině nabralo pěkné obrátky, musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, kdy se v páté sérii trefil zkušený Ptáček. Otázkou však zůstává, kdy Bruslaři opět ze ŠKOENERGO Arény vybudují nedobytnou tvrz, tak jako tomu bylo v minulých sezonách. „Potřebujeme vozit body zvenku i vyhrávat doma,“ ví Vrbata.

Davide, první třetina se divákům líbila, nicméně trenéři z ní asi takovou radost neměli. Co následovalo o první přestávce v kabině?

Druhá třetina začínala za nerozhodného stavu, bylo to 3:3, takže jsme to brali spíše tak, že se začíná od začátku. Je škoda, že jsme během první třetiny tolikrát inkasovali, ale na druhou stranu jsme i tři branky vstřelili, takže ten zápas začínal od začátku. Pak už se asi čekalo, kdo rozhodne, nebo kdo udělá chybu a ten druhý ji potrestá.

Čím se podle vás dá vysvětlit změna stylu hry na obou stranách mezi první třetinou, která byla, dá se říct „bratrovražedná“, a tou druhou, která byla už o poznání klidnější, a více defenzivnější?

Každý tým dal po třech gólech, takže bylo jasné, že trenéři na obou stranách upozorňovali na to, že už je to moc divoké a je potřeba tu hru nějak uklidnit a nedělat z toho divokou přestřelku. Od druhé třetiny už si oba týmy hlídaly zadek a ani jeden nechtěl udělat chybu.

V základní hrací době už gól nepadl, ačkoli šancí bylo mnoho, nerozhodlo ani prodloužení, při kterém jste navíc hráli přesilovku 4 na 3. Nemrzí vás to zpětně?

Těch přesilovek jsme měli v zápase mnoho, měli jsme i mnoho střel a šancí, dokonce jsme Kometu přestříleli. Bohužel pro nás tam ale nic nespadlo. Nájezdy už jsou pak buď anebo…

Paradoxem trochu zůstává, že doma se vám daří méně než venku. Jste doma více nervózní, nebo v čem to podle vás vězí?

Nemyslím si, že bychom byli nějak nervózní. Prostě prozatím ty výsledky doma jsou takové, které my si úplně nepředstavujeme a zatím zaplaťpánbůh vozíme alespoň ty body z venku. V minulých sezónách tomu bylo právě naopak. Já osobně ale doufám v to, že body z venkovních zápasů zůstanou a doma, že se to zlomí a začneme tady vyhrávat.

Co je podle vás potřeba zlepšit v těch dalších zápasech?

Myslím si, že máme dobrý útok, ale je potřeba hrát od útočníků, přes obránce i gólmana dobře odzadu, což se koneckonců ukázalo i v těch minulých zápasech. Dneska se jinak nehraje, bránit musí celé mužstvo.

Na závěr se vás zeptám na další zápas, kdy míříte do Ostravy. Co čekat od tohoto zápasu, který je již třetí v poměrně krátkém sledu?

Je to změna v našem herním systému, kdy jsme tři týdny měli úterky volné, takže není na škodu, když to má ten rychlejší zápasový rytmus. Určitě před zápasem uděláme poradu, protože ve Vítkovicích je větší hřiště. Takže se musíme na zápas dobře připravit a pokusíme se přivézt z venku nějaké body.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!