BK MLADA BOLESLAV
3. 9. 2009 | Štěpán Tomš

Musíme se zlepšit v disciplíně, tuší Jiří Šejba

K l a d n o – Posledním zápasem na Kladně pro boleslavské hokejisty skončila příprava na nový ročník extraligy, který startuje už za méně než týden. V prohraném utkání na Kladně Boleslavi nevyšla především závěrečná část, ve které v oslabení inkasovala a na vyrovnání se už nezmohla. Výkon Boleslavi zhodnotil po zápase asistent trenéra Jiří Šejba (na snímku). “Bylo to dobré utkání, ale prohráli jsme si ho v poslední třetině,“ měl jasno.

“Nechali jsme se zbytečně vyloučit, navíc Kladno přesilovky hraje dobře, tam ten zásah rozhodl,“ mluví právě o třetí brance Kladenských, která byla nakonec vítězná.

O sestavě mají už trenéři celkem jasné představy. “Ještě jsme to dneska malinko pozměnili. Dá se říct, že změny výkonu prospěly. I obránce jsme trošku prohodili a bylo to znát,“ hodnotil úpravy v sestavě jako povedený tah.

I množství přípravných zápasů byl pro tým dostatečný. Celkem jich Boleslavští i s Tipsport Cupem absolvovali dvanáct. “Myslím, že je to tak akorát. Jde hlavně o to, poznat, co v těch hráčích je, vyzkoušet různé varianty sestavy. A když to nejde, v dalším zápase zkusíte něco jiného.“

Boleslavská hra však často trpí nedisciplinovaností hráčů. “V tomto směru se musíme zlepšit, protože vyloučených hráčů bylo někdy až příliš,“ přiznal. “Do půlky utkání jsme měli tři vyloučení, to bylo - dá se říct - v pořádku. Ale v poslední třetině jsme měli čtyři. To znamená, že většina z poslední dvacetiminutovky se odehrála v naší třetině. A z toho právě pramení i to, že jsme prohráli,“ uzavřel své hodnocení.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.