BK MLADA BOLESLAV
27. 2. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Musíme se co nejlépe připravit na play–off, ví Stanislav Brzák

M l. B o l. – V sobotu odpoledne se v Mladé Boleslavi odehrál zápas o šest bodů, protože se potkali tabulkoví soupeři. Jenže junioři Bruslařského klubu na Liberec posílený o hráče se zkušenostmi z Benátek nad Jizerou nestačili a podlehli mu 2:5. Utkání zhodnotil jeden z nejstarších hráčů v týmu Stanislav Brzák, který před sebou má několik posledních zápasů v juniorské kategorii, a tak chce, stejně jako zbytek týmu, zopakovat loňský úspěch z play–off.

Po vleklém zranění jste se v úterý prosadil, dokonce dvakrát. Jak jste to vnímal?

Jsem rád, že už mi to tam po dlouhé době konečně spadlo. Ale důležitější je to, jak se daří týmu. Zatím to není ono. Musíme se vzchopit, jít do play–off s čistou hlavou, aby bojoval jeden za druhého. To nám poslední dobou chybí.

V zápase s Libercem jste byl dost vytěžovaný z hlediska stráveného času na ledě. Jak to vnímáte?

Jsem rád za to, že teď trávím na ledě víc čas než dřív. Dlouho mi to trvalo, než jsem se po nemoci vrátil. Doufám, že budu do závěrečné fáze sezóny po všech stránkách v pohodě a co nejvíc týmu pomůžu.

Liberec vás v sobotu předčil především v obranné hře, když vás útočníky skoro k ničemu nepouštěl. Je to něco, na co byste se chtěli zaměřit, abyste hráli v play–off také tak obětavě?

Ano, některé naše chyby byly úplně zbytečné. Toho se musíme vyvarovat. Liberec bruslil lépe než my, navíc jsme zaspali první třetinu. Před zápasem jsme si říkali úplně něco jiného, než jsme pak hráli. Do dalšího utkání musíme vstoupit úplně jinak, s čistýma hlavama a připravit se na play–off co nejlépe.

Jak v kabině vnímáte devět ztracených bodů, které vám odečetl svaz kvůli údajně neoprávněným startům Lukáše Volfa v DHL Extralize juniorů?

Samozřejmě, že jsme se o tom bavili a něco málo na toto téma prohodili. Pro nás se tím ale vůbec nic nemění. Je nám úplně jedno, jakého soupeře do vyřazovacích bojů dostaneme. Nás to akorát zdravě naštve a namotivuje k lepším výkonům.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov