BK MLADA BOLESLAV
27. 2. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Musíme se co nejlépe připravit na play–off, ví Stanislav Brzák

M l. B o l. – V sobotu odpoledne se v Mladé Boleslavi odehrál zápas o šest bodů, protože se potkali tabulkoví soupeři. Jenže junioři Bruslařského klubu na Liberec posílený o hráče se zkušenostmi z Benátek nad Jizerou nestačili a podlehli mu 2:5. Utkání zhodnotil jeden z nejstarších hráčů v týmu Stanislav Brzák, který před sebou má několik posledních zápasů v juniorské kategorii, a tak chce, stejně jako zbytek týmu, zopakovat loňský úspěch z play–off.

Po vleklém zranění jste se v úterý prosadil, dokonce dvakrát. Jak jste to vnímal?

Jsem rád, že už mi to tam po dlouhé době konečně spadlo. Ale důležitější je to, jak se daří týmu. Zatím to není ono. Musíme se vzchopit, jít do play–off s čistou hlavou, aby bojoval jeden za druhého. To nám poslední dobou chybí.

V zápase s Libercem jste byl dost vytěžovaný z hlediska stráveného času na ledě. Jak to vnímáte?

Jsem rád za to, že teď trávím na ledě víc čas než dřív. Dlouho mi to trvalo, než jsem se po nemoci vrátil. Doufám, že budu do závěrečné fáze sezóny po všech stránkách v pohodě a co nejvíc týmu pomůžu.

Liberec vás v sobotu předčil především v obranné hře, když vás útočníky skoro k ničemu nepouštěl. Je to něco, na co byste se chtěli zaměřit, abyste hráli v play–off také tak obětavě?

Ano, některé naše chyby byly úplně zbytečné. Toho se musíme vyvarovat. Liberec bruslil lépe než my, navíc jsme zaspali první třetinu. Před zápasem jsme si říkali úplně něco jiného, než jsme pak hráli. Do dalšího utkání musíme vstoupit úplně jinak, s čistýma hlavama a připravit se na play–off co nejlépe.

Jak v kabině vnímáte devět ztracených bodů, které vám odečetl svaz kvůli údajně neoprávněným startům Lukáše Volfa v DHL Extralize juniorů?

Samozřejmě, že jsme se o tom bavili a něco málo na toto téma prohodili. Pro nás se tím ale vůbec nic nemění. Je nám úplně jedno, jakého soupeře do vyřazovacích bojů dostaneme. Nás to akorát zdravě naštve a namotivuje k lepším výkonům.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.