BK MLADA BOLESLAV
9. 1. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Musíme přidat důraz kolem branky, říká Vojtěch Sedmík

M l. B o l. – Loňské souboje o titul mistra DHL Extraligy juniorů boleslavští fanoušci jistě dobře pamatují. Souboje o každý kousek ledu, taktická a pohledná hra – přesně takové duely byly k vidění ve finále extraligového play off. Kdo by ale čekal, že podobné utkání bude k vidění i v sobotu v poledne, kdy se Bruslaři znovu s Chomutovem utkali, poněkud by se zmýlil. Utkání bylo dlouho bezbrankové a vyrovnané, jenže od druhé poloviny zápasu se začalo dařit lépe hostům, kteří nakonec nasázeli domácím Bruslařům čtyři góly. Utkání zhodnotil útočník Vojtěch Sedmík, jedna z postav loňské nadmíru úspěšné sezóny.

V sobotu v poledne byl na programu střet dvou juniorských rivalů – Mladá Boleslav přivítala Chomutov. Tito soupeři se střetli loni v březnu v rámci finále play off DHL Extraligy juniorů. Boleslavští junioři si díky tomu na neoblíbeného soupeře věřili: "Je to určitě větší motivace hrát proti nim, zápasy s nimi jsou vždycky vyhrocenější a mají náboj. Po nepovedeném zápase s Litvínovem jsme chtěli proti Chomutovu uspět a dlouho bylo utkání vyrovnané, jenže vše zlomil první gól, po kterém nám došel dech," rozpovídal se Vojtěch Sedmík na téma soupeře.

Jak už bylo řečeno, utkání bylo dlouho bezbrankové, a díky tomu otevřené. Pirátům ale do mladoboleslavské branky góly napadaly ve třetí třetině. V čem Bruslaři chybovali? "Chyby vyplynuly ze hry odzadu a také z malého důrazu v okolí brankoviště. První gól byl vstřelen z dorážky a potom už naše hra upadla, nebylo to ono." Důraz v okolí brankoviště byl jeden z rozdílových faktorů mezi Mladou Boleslaví a Chomutovem. Diváci, kteří pamatují loňské finálové střetnutí, ale viděli, že rozdílů bylo víc. Boleslavští hráli loni více obětavě, skákali do střel, byli vysoce namotivovaní. "Je to tak, loni jsme vynikali především obětavostí, lehali jsme do střel a tak podobně. Toto je věc, která nám letos trochu chybí a musíme se na ni víc zaměřit," uvědomuje si hráč s číslem 24.

Junioři Bruslařského klubu tedy nakonec nevstřelili Chomutovu ani gól. Šance ale měli. Například, když dostali v závěru utkání výhodu přesilové hry pět na tři. "Při přesilovkách nemáme takový důraz do brány, jaký bychom mohli mít. Také málo střílíme a někdy až zbytečně nahráváme. Kvůli tomu si pak nedokážeme mnohdy vytvořit takový tlak, jaký by se při přesilovkách očekával," uzavírá Vojtěch Sedmík

Shrnuto a podtrženo, junioři si v úvodu nového kalendářního roku nevybrali zrovna nejlepší chvíle. Nejdříve podlehli ve čtvrtek poslednímu Litvínovu a následně nestačili ani na Chomutov. V pátek se představí na ledě silné Slavie, kde zabojují o první letošní body. Bude jejich cesta do Prahy úspěšná?

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov