BK MLADA BOLESLAV
16. 1. 2015 | Zdena Bobková

Musíme lítat a ne rozjíždět autobus, burácí Jiří Rys

V í t k o v i c e – Měli a mohli bodovat, přesto se jim to proti Vítkovicím nepodařilo. Sezona pomalu ale jistě spěje do své poslední čtvrtiny a času už tedy Bruslařům mnoho nezbývá. Ví to také útočník Jiří Rys (na snímku), který před nedělním Libercem burcuje: „Musíme se tlačit do brány a dávat tam dorážky, třeba i ošklivé, to je jedno.“ Základem úspěchu podle něj musí být dobře zabezpečená obrana. Jak dvaadvacetiletý útočník zvládá starty mezi Litoměřicemi a Boleslaví a co čeká od zápasu s Libercem, to se dočtete v následujícím článku.

Jirko, zápas s Vítkovicemi nakonec vzdor veškeré snaze zase dopadl špatně...

Jeli jsme sem odhodlaní. Chtěli jsme si odvést nějaké body a je škoda, že to nevyšlo. První třetinu jsme prohrávali, takže jsme si v kabině řekli, že musíme zvýšit aktivitu a pokusit se něco udělat. Pak se nám podařilo vstřelit jeden gól a zápas byl v tu chvíli otevřený. Bohužel jsme na začátku třetí třetiny inkasovali v oslabení. Vítkovice pak přidaly čtvrtý gól a bylo hotovo.

Byl ten třetí gól, díky kterým vám Vítkovice odskočily opět na rozdíl dvou branek, tím rozhodujícím momentem utkání?

Dobře sehráli přesilovku. Kdybychom to udrželi za stavu 2:1, tak by se domácí mohli strachovat o výsledek a nám tam něco mohlo spadnout. Mohl to být úplně jiný zápas. Jenže nebyl. Bohužel se jim podařilo odskočit, takže asi ano, byl to ten rozhodující moment.

Začátek byl zase špatný. Neměli jste v nohách tak trochu cestu autobusem?

Nemůžeme se vymlouvat na dlouhou cestu. Ano, je to sem pět hodin, ale o tom víte dopředu, počítáte s tím, připravujete se na to. Měli jsme do toho zápasu vstoupit tak, že budeme bruslit, lítat a ne první třetinu rozjíždět autobus. Máte pravdu, že už je to několikátý zápas po sobě. Říkáme si to vždy, že musíme dobře začít, ale nevím, proč se nám to nedaří.

Nepadá z toho všeho na tým už tak trochu „deka“?

Já si myslím, že v kabině není hráč, který by to nějak vypustil a nechtěl vyhrávat. Naopak si myslím, že vyhrávat chce každý. Možná je to tím, že chceme až moc. Někdy možná z té přemíry snahy vyplyne a vyplave ta chyba, kterou pak soupeř potrestá.

S trochou nadsázky by se dalo říct, že Boleslavi přestali střílet útočníci, ale jejich roli na sebe vzali obránci, konkrétně třeba Mitja Robar, který už ve třech po sobě jdoucích zápasech zaznamenal gól...

Padá mu to tam. (úsměv) Přeju mu to. Myslím ale, že jeho samotného ty góly netěší, když to bodově nepomůže týmu. My musíme v zápase střílet z každé pozice, protože – není ranky, není branky. Tohle je jediná cesta. Krásné góly už dnes padají hodně zřídka. A my na ně už vůbec nemůžeme hrát. My musíme hrát hlavně na dorážky, třeba ošklivé, to je jedno. Gólmanovi to tam může propadnout, my se za tím ale musíme tlačit do brány. Na tomhle my teď musíme pracovat a musíme vycházet hlavně z dobré defenzivy a jezdit dopředu a dorvat to tam. Ale základem je určitě dobrá defenziva.

Co říkáte na výkon Martina Růžičky, který vás i tak v zápase dost podržel?

Myslím, že gólman podal dobrý výkon, protože ty góly, které soupeř dal, byly nechytatelné. Prakticky skoro vždy to šlo do prázdné a s tím už gólman nemůže nic dělat.

V neděli vás doma čeká Liberec, což je jeden z těch týmů, které máte stále ještě „na dostřel“. Co se dá čekat od tohoto zápasu?

My už si asi nemůžeme vybírat soupeře, kterého máme na dostřel a kterého ne. My musíme jít do všeho s tím, že potřebujeme body. Liberečtí k nám přijedou hrát hodně defenzivní hokej. Myslím si, že to bude vyrovnaný zápas. Podle mého názoru moc gólů nepadne, ale uvidíme v neděli.

Vy sám pendlujete mezi Litoměřicemi a Boleslaví. Jak moc je to náročné a jak to zvládáte?

Není to nejjednodušší, ale na druhou stranu, Litoměřice jsou 50 minut od Boleslavi, takže to není žádná dálka. Nestěžuju si, ačkoli je to mnohdy trochu náročnější. Ale je to moje práce a já se s tím musím poprat. Hraju přesně tam, kde mi řeknou.

Dostáváte v Litoměřicích více prostoru na ledě, oproti Boleslavi?

V Litoměřicích většinou nastupuju v prvním útoku s Jardou Kalou a Víťou Bílkem. Myslím, že jsme si sedli jako útok parádně. Také tam hraji levé křídlo dozadu, to co tady, a Víťovi tam kryju záda. Na rozdíl od Boleslavi jsem za Litoměřice dal i gól, tady prozatím ne. Ale jinak na Litoměřice nemůžu říct jediné špatné slovo. Jsem rád, že mě tam trenéři posílají a já tam můžu hrát. Myslím si, že je lepší odehrát zápas než jen jít trénink, protože zápas vám dá daleko víc.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav