BK MLADA BOLESLAV
29. 1. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Musíme hrát pořád tak jako proti Chomutovu, hlásí Marek Trončinský

M l. B o l. – V zápase s Chomutovem sice Bruslaři brzy prohrávali, jenže dokázali utkání otočit a po koncentrovaném výkonu a především šest minut dlouhém ubráněném oslabení si připsat tři body. Utkání zhodnotil obránce Marek Trončinský, který si připsal důležitou čtvrtou branku, která nejspíš definitivně rozhodla o úspěchu Bruslařského klubu.

"Hosté na nás docela vlétli. Roman Červenka je výborný hráč, který byl také dost výraznou postavou nejen toho úvodu. Chomutovští měli dost šancí a gól si možná zasloužili. Potom jsme se ale zlepšili a právem jsme stav otočili," hodnotil Marek Trončinský začátek zápasu s Chomutovem.

Boleslavští se museli během zápasu vyrovnat s mnoha vyloučenými hráči včetně dlouhého šestiminutového oslabení. Ale i proti silnému Chomutovu a jeho Romanu Červenkovi se ubránili! "Někdy si říkám, že čím méně my sami hrajeme přesilových her, tím více jich využíváme. V Pardubicích jsme jich měli taky málo, ale i to stačilo a prosadili jsme se. Navíc, jak jste řekl, ubráněná oslabení vždy tým nakopnou a víc si člověk věří."

Zkušený bek Marek Trončinský navíc střelil velmi důležitou čtvrtou branku Mladé Boleslavi. "Bártič (Michal Bárta – pozn. aut.) mi to tam dal výborně do jízdy a já už jsem potom nějak vystřelil. Naštěstí to tam spadlo," ohlížel se poněkud s nadsázkou za svou trefou, která byla nejspíš zlomová.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.