BK MLADA BOLESLAV
29. 1. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Musíme hrát pořád tak jako proti Chomutovu, hlásí Marek Trončinský

M l. B o l. – V zápase s Chomutovem sice Bruslaři brzy prohrávali, jenže dokázali utkání otočit a po koncentrovaném výkonu a především šest minut dlouhém ubráněném oslabení si připsat tři body. Utkání zhodnotil obránce Marek Trončinský, který si připsal důležitou čtvrtou branku, která nejspíš definitivně rozhodla o úspěchu Bruslařského klubu.

"Hosté na nás docela vlétli. Roman Červenka je výborný hráč, který byl také dost výraznou postavou nejen toho úvodu. Chomutovští měli dost šancí a gól si možná zasloužili. Potom jsme se ale zlepšili a právem jsme stav otočili," hodnotil Marek Trončinský začátek zápasu s Chomutovem.

Boleslavští se museli během zápasu vyrovnat s mnoha vyloučenými hráči včetně dlouhého šestiminutového oslabení. Ale i proti silnému Chomutovu a jeho Romanu Červenkovi se ubránili! "Někdy si říkám, že čím méně my sami hrajeme přesilových her, tím více jich využíváme. V Pardubicích jsme jich měli taky málo, ale i to stačilo a prosadili jsme se. Navíc, jak jste řekl, ubráněná oslabení vždy tým nakopnou a víc si člověk věří."

Zkušený bek Marek Trončinský navíc střelil velmi důležitou čtvrtou branku Mladé Boleslavi. "Bártič (Michal Bárta – pozn. aut.) mi to tam dal výborně do jízdy a já už jsem potom nějak vystřelil. Naštěstí to tam spadlo," ohlížel se poněkud s nadsázkou za svou trefou, která byla nejspíš zlomová.

Související články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.